کرمان رصد
درخواست پورابراهیمی از رئیس مجلس؛
لزوم رسیدگی فوری به ادعای نماینده تبریز/ شفاف سازی شود
شنبه 9 اردیبهشت 1402 - 10:15:24 AM
مهر
کرمان رصد - کرمان - رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خواستار رسیدگی فوری رئیس مجلس به ادعای یکی از نمایندگان مبنی بر دریافت70 خودروی شاسی بلند توسط برخی نمایندگان شد.
 محمدرضا پورابراهیمی در نامه‌ای از رئیس مجلس خواست نسبت به ادعای نماینده مردم تبریز در مورد دریافت 70 خودروی شاسی بلند توسط برخی از نمایندگان اقدام فوری در دستور کار قرار گیرد.
پور ابراهیمی در این نامه آورده است، اخیراً انتشار اظهار نظری منتسب به جناب آقای بیگی نماینده مردم شریف تبریز در مجلس شورای اسلامی مبنی بر دریافت 70 خودرو شاسی بلند توسط برخی نمایندگان مجلس در ازای پس گرفتن امضا از طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته و رأی ندادن به آن، موجب نگرانی جدی دلسوزان نظام مقدس جمهوری اسلامی و سو استفاده گسترده معاندین نظام در داخل و خارج از کشور با هدف تشویش افکار عمومی گردیده است.
وی ادامه می‌دهد: با توجه به ضرورت دفاع از جایگاه، شأن و حیثیت مجلس شورای اسلامی که به استناد مفاد قانون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی به عهده رئیس محترم مجلس قرار گرفته خواهشمند است دستور فرمائید جلسه هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان در اولین روز کاری و به صورت فوق‌العاده و با حضور جنابعالی تشکیل شود و با اخذ کلیه مدارک و مستندات و دفاع نماینده مذکور موضوع بررسی گردد.
وی در ادامه این نامه آورده است که در صورت اثبات ادعای مذکور، مراتب در جلسه صحن علنی که در هفته جاری برای رسیدگی به طرح استیضاح وزیر صنعت، معدن و تجارت تشکیل می‌گردد به اطلاع نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و ملت شریف ایران رسانده شده و فهرست نمایندگان خاطی به همراه فهرست مسؤلین ذیربط از وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام عمومی و برای برخورد قانونی به مرجع ذیصلاح ارجاع گردد و در صورت غیر واقعی بودن ادعای مزبور، نتایج بررسی به ملت شریف گزارش و اقدام نماینده مزبور که در راستای کاهش سرمایه اجتماعی و خدشه‌دار کردن شأن و جایگاه مجلس انجام شده است از طریق مراجع ذیصلاح مورد رسیدگی و برخورد قانونی قرار گیرد.
در پایان، با توجه به حساسیت موضوع خواهشمند است با قید فوریت و تاکید، دستور فرمائید گزارش اقدامات در تمامی مراحل به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه شود.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/549084/لزوم-رسیدگی-فوری-به-ادعای-نماینده-تبریز--شفاف-سازی-شود
بستن   چاپ