کرمان رصد
محبوبیت جراحی افزایش قد در مردان/ هزاران دلار هزینه بخاطر جوک و تحقیر!
چهارشنبه 6 اردیبهشت 1402 - 11:25:09 AM
خبربان
کرمان رصد - جوک‌های مربوط به آقایان قدکوتاه، آن‌ها را وادار به تحمل ماه‌ها درد فرآیند جراحی بلند کردن قد و هزاران دلار هزینه کرده است. محبوبیت این نوع جراحی در بین آقایان روزبه‌روز بیشتر می‌شود.
  در جراحی بلندتر کردن دست یا پا، طی فرآیندی که معمولا دردناک است، استخوان دست یا پا بلندتر می‌شود. این نوع جراحی معمولا برای درمان مشکلاتی، چون دیسپلازی استخوانی (تشکیل ناهنجار و غیرطبیعی یک بافت)، نقص در رشد بافت‌های استخوانی و تفاوت در قد استخوان‌های دست یا پا استفاده می‌شود.
  این نوع عمل با وجود مشکل و بسیار پرهزینه بودن، به دلیل جوک‌هایی که درباره مرد‌های قدکوتاه گفته می‌شود، در میان مرد‌های آمریکایی محبوبیت روزافزونی پیدا کرده است.
بنابه گفته دکتر «شهاب محبوبیان»، جراحی در بیمارستان بربنک «Burbank» کالیفرنیا در آمریکا، حتی مرد‌های 60 تا 65 سال هم برای افزایش قد به بیمارستان مراجعه کرده‌اند. جوک‌های مرد‌های قدکوتاه، به آن‌ها احساس زیردست بودن می‌دهد.
در این عمل جراحی، قد استخوان‌ها و بافت‌های نرم -پوست، ماهیچه‌ها و اعصاب- به‌تدریج بلندتر می‌شود. این جراحی و فرآیند آن، چند ماه طول می‌کشد و در این مدت ابزار بلند کردن استخوان در بدن فرد و ابزار‌های تثبیت‌کننده‌ای هم روی دست یا پای تحت جراحی فرد قرار می‌گیرد.
در بررسی‌ها مشخص شده فقط 26درصد از مرد‌های قدکوتاه کالیفرنیا، با کوتاهی قد خود مشکلی ندارند.
  

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/535407/محبوبیت-جراحی-افزایش-قد-در-مردان--هزاران-دلار-هزینه-بخاطر-جوک-و-تحقیر!
بستن   چاپ