کرمان رصد
بازدهی 87 درصدی صندوق سهامی انار(ETF) با تمرکز بر سهم‌های بنیادی بورس
سه شنبه 29 فروردین 1402 - 11:34:59 AM
خبربان
کرمان رصد - *ریسک بیشتر، پاداش بهتر
صندوق‌های سرمایه‌گذاری انواع مختلفی دارند که یکی از آن‌ها صندوق‌های سهامی هستند، مانند صندوق سهامی انار که با مدیریت شرکت مشاوره سرمایه‌گذاری ترنج و مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار از 30 آذر 1400 آغاز به کار کرده‌است. صندوق‌های سهامی بخش اعظم دارایی خود را به سهام شرکت‌های بورسی اختصاص می‌دهند و به همین خاطر بیش از سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری در شرایط صعودی شاخص بازدهی کسب می‌کنند.
  صندوق سهامی ETF انار از این نوع صندوق‌‌ها است که با تمرکز بر سهم‌های بنیادی بورس توانسته سود خوبی برای سهامداران این صندوق بسازد. این صندوق در 6 ماهه منتهی به 26 فرودین 1402 بازدهی 87.33 درصدی داشته است که از این حیث جزو 5 صندوق برتر سهامی بورس است. 
* زیربنای نیرومند صندوق سهامی انار
صندوق انار هم مانند باقی صندوق‌های سهامی بنابر قانون حداقل 70 درصد از دارایی خود را روی سهام متمرکز می‌کند. 30 درصد باقیمانده دارایی‌ها هم به منظور کنترل ریسک، روی عناصری متمرکز است که ریسک تقریبا صفر و بازده معقولی دارند. صندوق سهامی انار عمده دارایی سهامی خود را روی صنایع نفتی، پتروشیمی، فلزات و مواد معدنی متمرکز کرده است.
با این‌حال، نکته‌ای که صندوق انار را از رقبای خود متمایز می‌کند، مدیریت این نسبت‌ها و بهره بردن از مسیرهای مختلف سرمایه‌گذاری است. برای مثال، عملکرد تیم مدیریت این صندوق در عرضه‌های اولیه، یکی از عواملی است که این بازده فوق العاده را برای صندوق سهامی انار رقم زده است.
*تغییر سریع دارایی و بالا بردن بازدهی
اصولا صندوق‌های کوچک، مزیتی بزرگ دارند و آن هم قدرت مانور بخشیدن به مدیران پرتفوی صندوق است، صندوق سهامی انار، صندوقی چابکی تلقی می‌شود حجم دارایی این صندوق 260 میلیارد تومان است. این سایز صندوق به صندوق قدرت تحرک بیشتری می‌دهد. یعنی این صندوق می‌تواند بسته به شرایط بازار به سرعت دارایی‌های خود را تغییر دهد و بازدهی را بالا ببرد.
حال این پرسش پیش می‌آید که چطور می‌توانیم در صندوق انار سرمایه‌گذاری کنیم؟ صندوق سهامی انار، یک صندوق قابل معامله در بازار سهام است که می‌توانید با جستجوی نماد " انار" در پنل آنلاین کارگزاری، واحدهای آن را خریداری کنید. با این‌حال، اگر نیازمند دریافت مشاوره رایگان و تخصصی هستید، می‌توانید با سر زدن به صفحه «صندوق سهامی انار» اطلاعات مورد نیاز خود را کسب کنید تا بتوانید تصمیمی مناسب برای سرمایه‌گذاری خود اتخاذ کنید.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/501565/بازدهی-87-درصدی-صندوق-سهامی-انار(ETF)-با-تمرکز-بر-سهم‌های-بنیادی-بورس
بستن   چاپ