کرمان رصد
حمله گولسیانی به یک رکورد جاودانه
يکشنبه 27 فروردين 1402 - 12:50:22
کرمان رصد - گئورگی گولسیانی مدافع گرجستانی پرسپولیس در این فصل 9 گل برای قرمزپوشان به ثمر رسانده و فاصله کمی تا شکستن رکورد آلن ویتل فاصله دارد.
به گزارش مشرق، پرسپولیس در مهم‌ترین تقابل شب نخست هفته بیست‌وششم لیگ در ورزشگاه شهید باهنر به مصاف مس کرمان رفت. شاگردان یحیی گل‌محمدی در حالی به کرمان سفر کرده بودند که 10 بازیکن پرسپولیس در خطر محرومیت از حضور در دربی پایتخت قرار داشتند اما با این‌حال سرمربی پرسپولیس با توجه به اهمیت کسب 3 امتیاز دیدار حساس مقابل مس تصمیم گرفت با فهرستی پرستاره تیمش را در مسابقه به زمین بفرستد که در نهایت هیچ تلفاتی نیز ندادند و با یک بازی حساب شده موفق شدند کرمانی‌ها را در خانه شکست دهند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
پرسپولیس با پیروزی سه بر یک مقابل مس همچنان مدعی جدی قهرمانی باقی ماند.
بیشتر بخوانید:
گل‌محمدی: کار را برای خودمان سخت کردیم دو گل این تیم را گئورگی گولسیانی زد. این مدافع گرجستانی تعداد گل خود را در لیگ به عدد 6 رساند و در کنار یورگن لوکادیا بهترین گلزن پرسپولیس شد. گولسیانی علاوه بر 6 گلی که در لیگ زد 3 گل هم در جام حذفی به ثمر رسانده و در مجموع 9 بار برای پرسپولیس دروازه حریفان را باز کرده است. این بازیکن با این آمار در رده پنجم بهترین گلزنان خارجی تاریخ پرسپولیس قرار گرفت. بهترین گلزن خارجی پرسپولیس آلن ویتل است که با 16 گل بیش از 40 سال است که عنوان بهترین گلزن خارجی تاریخ باشگاه را در اختیار دارد. پس از آلن ویتل، گادوین منشا با 14 گل قرار دارد. ابراهیم توره با 13 گل سوم است. ایمون زاید مهاجم خاطره‌ساز پرسپولیس در حضور کوتاه‌مدت در این تیم 12 گل زد و چهارمین گلزن برتر خارجی این تیم است.
در رده پنجم بهترین گلزنان خارجی باشگاه گولسیانی در کنار اشپیتیم آرفی با 9 گل قرار دارد. این بازیکن با این روند خوشبین است که به رکورد دست نیافتنی ویتل برسد. یکی دیگر از نکات مثبت پرسپولیس در این بازی عملکرد خوب مهدی عبدی بود که نشان داد در بهترین زمان ممکن و درست قبل از دربی روی فرم آمده است، بازیکنی که پنالتی گل دوم پرسپولیس را گرفت، در حرکات هجومی تیمش تأثیر پررنگی داشت و یک بار هم توپ را به تیرک دروازه مس کرمان زد. عملکردی که شاید، حضور او در ترکیب اصلی مقابل استقلال را تضمین کند.
منبع: روزنامه ایران ورزشی

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/492934/حمله-گولسیانی-به-یک-رکورد-جاودانه
بستن   چاپ