کرمان رصد
10 فیلم عالی با کمترین تعداد بازیگر!! + عکس
شنبه 26 فروردين 1402 - 18:49:45
کرمان رصد - پس تصور کنید برای کارگردانی که یک فیلم را محدود به چند بازیگر کند این کار چقدر سخت است و باید فرد نابغه ای باشد. چراکه وظیفه بازیگر و کارگردان سنگین می‌ شود و بار اصلی فیلم روی دوش همین چند نفر می‌افتد

فیلم های کم بازیگر
وقت گذرانی کردن با یک نفر معمولا کسل کننده است، مگراینکه آن نفر بتواند به اندازه چند نفر سرگرم کننده باشد. پس تصور کنید برای کارگردانی که یک فیلم را محدود به چند بازیگر کند این کار چقدر سخت است و باید فرد نابغه ای باشد. چراکه وظیفه بازیگر و کارگردان سنگین می‌شود و بار اصلی فیلم روی دوش همین چند نفر می‌افتد و باید طوری بازی کنند که تماشاگر را روی صندلی بنشانند.
در اینجا فیلم‌هایی را می‌بینید که توانستند به خوبی از عهده این کار بزرگ بربیایند.
10. قبل از طلوع و بعد از غروب

کرمان رصد


کل فیلم براساس بازی دو بازیگر اصلی آن یعنی اتانک ‌هاوک و جولی دلپی پیش می‌رود. داستان فیلم درباره این دو نفر غریبه است که قبل از اینکه هرکدام به راه خود بروند فقط یک روز را با یکدیگر می‌گذرانند و هرگز باردیگر همدیگر را نمی‌بینند.
9. پروژه جادوگر بلر

کرمان رصد


این فیلم با درجه r با هزینه کمتر از 200.000 دلار و تعداد کمی ‌بازیگر ساخته شد. آنها بارها در ساعت‌های غیرمعمول از خواب بیدار شده و سریع به صحنه فیلم می‌رفتند. فیلم برای این موفق بود که احساسات خام بازیگر جلوی دوربین به نمایش گذاشته می‌شد.
داستان فیلم روی 3 شخصیت فوکوس می‌کند که برای فیلمبردای مستند و تحقیق در مورد افسانه جادوگر بلر به جنگل رفته و گم می‌شوند.
8. دیگران

کرمان رصد


مادری با دوبچه اش که به نور خورشید آلرژی دارند زندگی می‌کند. آن ها همچنین از خانه شان که توسط روح‌ ها تسخیر شده می‌ترسند تا زمانی که می‌فهمند خودشان روح‌ هایی در آن خانه هستند!
در این داستان تنها 4 شخصیت دیگر با نقش‌های مهم وجود دارند. فیلم 6 صحنه خوب دارد که با گذشت سال‌ها هنوز به یادماندنی اند.
7- میزری (Misery)

کرمان رصد


کتی بیتس نقش زنی عصبانی و نامتعادل را بازی می‌کند که نویسنده محبوبش را گروگان می‌گیرد تا او رمانش را تمام کند. کتی بیتس به خاطر بازی اش در نقش «آنی ویکس» برنده اسکار شد.
در قسمت اعظم فیلم فقط بیتس و جیمز کان (نویسنده) بازی می‌کنند. پس باید بتوانید باری را که روی شانه‌های این دو نفر هست تصور کنید، این دو نفر مجبورند فقط از هنر بازیگری خود بهره بگیرند تا توجه بیننده‌ها را جلب کنند.
6- فعالیت فراطبیعی

کرمان رصد


فیلمی ‌زیرکانه با دو شخصیت و یک نوع موجودیت غیرطبیعی که ما هرگز در فیلم نمی‌بینیم!
5- هویت

کرمان رصد


ده نفر غریبه طی یک طوفان تند در هتل متروکه ای در نوادا گیر می‌افتند، وقتی که می‌فهمند قرار است یکی یکی کشته بشوند با هم آشنا می‌شوند. در پایان متوجه می‌شویم تمام شخصیت‌ها در حقیقت زاده تخیل یک نفر مبتلا به بیماری چند شخصیتی است.
4. اره

کرمان رصد


فیلمی ‌زیرکانه در مورد اینکه چرا اشخاص از امتیازهای خود به گونه ای استفاده می‌کنند که انگار فردایی وجود ندارد. دو مرد در حالی از خواب بیدار می‌شوند که هر دو در یک سمت اتاق با زنجیر بسته شده اند درحالیکه یک جسد هم در وسط اتاق روی زمین افتاده است. آنها نشانه‌هایی پیدا می‌کنند تا بتوانند از شر این موقعیت خلاص شوند. آنها مجبورند یا این معما را حل کرده یا همانجا بمیرند.. البته به آرامی.
این فیلم به بهترین شکلی با ذهن بازی می‌کند. خودتان تصور کنید که زنده در مکانی نامعلوم زنجیر شده اید و برای رهایی مجبورید اعضای بدنتان را قطع کنید....
3. درون طبیعت وحشی

کرمان رصد


فیلمی ‌به کارگردانی شان پن، درمورد ورزشکار و دانش آموز ممتازی به نام کریستوفر مک کندلز است. او بعد از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه اموری، همه چیزش را رها کرده و کل پس اندازش به مبلغ 24000 دلار را به خیریه داده و دست خالی به آلاسکا سفر کرده تا در طبیعت زندگی کند. او مدتی قبل به این نتیجه رسیده است که مال و اموال و زندگی شهری هیچ منفعتی برای انسان ندارد. در این مسیر کریستوفر با کاراکترهایی روبرو می‌شود که زندگی اش را شکل می‌بخشند.
2. دورافتاده

کرمان رصد


آرام ترین و ساکت ترین فیلمی ‌که تابحال دیده ام! تام هنکس بازیگر فیلم با شغل مدیر اجرایی فدکس در اثر حادثه سقوط هواپیما در جزیره ای گیر می‌افتد و باید از نظر جسمی ‌خودش را با آن محیط وفق دهد. او به ناچار باید تنها زندگی کند و یاد بگیرد چگونه در محیط وحشی آنجا سرکند. وقتیکه بالاخره نجات دهندگان او را یافته و به سوی زندگی متمدن شهری می‌برند، او هیچ ارتباطی بین خودش و زندگی قدیمی‌اش نمی‌یابد.
1. 127 ساعت

کرمان رصد


جیمز فرانکو بازیگر محبوب در نقش کوهنوردی ظاهر می‌شود که درحال صخره نوردی تنها زیر تخته سنگی گیر می‌افتد و برای نجات یافتن فشارهای زیادی را متحمل می‌شود.
دنی بویل کارگردان به خوبی بینندگان را با مردی همراه ساخته که مرگ را پیش روی خود می‌بیند.
منبع: سیمرغ 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/489102/10-فیلم-عالی-با-کمترین-تعداد-بازیگر!!---عکس
بستن   چاپ