کرمان رصد
معراج روح در سحرگاه نوزدهم از دیار کریمان
دوشنبه 21 فروردین 1402 - 1:18:45 PM
ایرنا
کرمان رصد- شب 19 رمضان است، هرکس در گوشه‌ای خلوتی برگزیده و دستانش را برای دعا می‌گشاید تا سفره نیاز معنوی خود را از مهربانی پروردگارش پُر کند.

امشب دل‌های شکسته زیادی باوجود آنکه در کنار یکدیگر جمع شده بودند، در خلوت، پروردگارشان را صدا زدند، گاه ساده از خدا زندگی دنیا را خواستند و گاه آسایش آخرت را ملتمسانه درخواست کردند؛ همگی شفای مریضان را طلب کردند و اینجا همه امید به اجابت دارند زیرا وعده خدا را راست‌ترین کلام‌ها می‌دانند.

مؤمنان شب‌زنده‌دار کرمانی، در نخستین شب از لیالی قدر همزمان با دیگر هموطنان سراسر کشور، خداوند را هزاران بار با اسامی اعظمش خواندند و آیات الهی را همچون تاجی بر سر نهادند و از درگاه ایزد منان طلب آمرزش کردند.

قرائت دعای جوشن کبیر و ذکر هزار نام متعالی الهی برای درخواست دوری از آتش خشم خدا، قرائت سوره‌های روم، عنکبوت و دخان از قرآن کریم، سردادن ندای العفو و استغاثه از خداوند متعال برای بخشش گناهان و همچنین حضور در مجالس مداحی و وعظ از جمله آیین‌های این شب‌هاست که در نخستین شب از لیالی قدر امسال نیز همین روال صورت گرفت.

در کنار طلب زیباترین و بهترین سرنوشت، مردم دیار پایتخت جبهه مقاومت، در گلزار شهدای کرمان، از جوار مزار شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهیدان آرمیده در این مکان مقدس، همچنین مساجد، حسینیه‌ها و دیگر محل‌ها با برگزاری مراسم شب قدر، حاجات خود را در پایان با قرآن بر سر گرفتن از خدای متعال طلب کردند.

روحانیون و علما نیز در این آیین‌ها با بیان جایگاه و ارزش شب قدر در زندگی انسان، این شب را بهتر از هزار ماه توصیف کردند و به مناسبت سالروز ضربت خوردن حضرت امام علی (ع) به بیان ویژگی های زندگی پربرکت حضرت علی امیرالمومنین (ع) پرداختند.

شب‌های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان، شب‌های پرفیض قدر هستند.

در فیلمی که در این گزارش پیوند خورده جلوه هایی از خلوت کرمانی ها را در محل گلزار شهدای کرمان در نخستین شب قدر امسال مشاهده می کنید.


http://www.kerman-online.ir/Fa/News/466637/معراج-روح-در-سحرگاه-نوزدهم-از-دیار-کریمان
بستن   چاپ