کرمان رصد
برداشت سه هزار تُن انواع گیاهان دارویی در جنوب کرمان
دوشنبه 21 فروردین 1402 - 10:23:39 AM
صداسیما
کرمان رصد - به گزارش خبرگزاری صداوسیمای کرمان، مدیرکل امور عشایر جنوب استان کرمان گفت: عشایر جنوب استان در قالب 17 هزار و 32 خانوار در پهنه جغرافیای هفت شهرستان جنوبی فعالیت دارند و عمده فعالیت عشایر این منطقه دامداری است، اما در کنار شغل دامداری در حوزه تولید گیاهان دارویی نیز فعالیت چشمگیری دارند.
وی افزود: چهار طرح اقتصادی در حوزه تولید و اشتغال برای جامعه عشایری توسط سازمان امور عشایر ایران تعریف و به استان‌ها برای اجرا ابلاغ شده که در قالب زنجیره تامین و تولید گوشت قرمز، تولید و توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه گردشگری عشایری و تولید و عرضه صنایع دستی عشایری است.
  احمدیوسفی بیان کرد:عشایر جنوب این استان سالانه بیش از ٢ هزار و ٩٠٠ تن انواع گیاهان دارویی را از سطح بیش از سه هزار و 5٠٠ هکتار مراتع و مزارع برداشت و به بازار عرضه می‌کنند.
وی گفت: 100 میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تبصره 16 قانون بودجه 1401 سهم عشایر جنوب استان کرمان خواهد بود که در قالب این چهار طرح از طریق بانک‌های عامل با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) استان کرمان به عشایر دارای طرح توجیهی پرداخت خواهد شد.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/466038/برداشت-سه-هزار-تُن-انواع-گیاهان-دارویی-در-جنوب-کرمان
بستن   چاپ