کرمان رصد
زائر بیت الله الحرام باید تربیت حج را به معنای واقعی کلمه تمکین کند
پنجشنبه 17 فروردین 1402 - 1:33:42 AM
شبستان
کرمان رصد - امام جمعه کرمان گفت: هر کس آداب سفر حج را به جا آورد و به مقام حاجی واقعی برسد، سفر او سفر عاقبت به خیری است به شرطی که هجرت از گناه و معصیت در دستور کار او باشد و انسان به معنای واقعی کلمه، تربیت حج را تمکین کند.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ حجت الاسلام والمسلمین حسن علیدادی سلیمانی، شامگاه چهارشنبه(16 فروردین) در همایش اسرار و معارف حج ویژه زائران حج امسال گفت: چه آن کسی که به حج می رود و توفیق می یابد که زائر بیت الله الحرام شود و چه کسی که نمی رود اما می خواهد روح و روانش با حجاج پیوند بخورد؛ هر دو باید یک جدول اقدام داشته باشند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان خاطرنشان کرد: زائر بیت الله الحرام با گزاردن حج یک شخصیت حقوقی می یابد که باید همت او حفظ این شخصیت تا پایان عمر باشد و حاجی بودن را حفظ کند و این شخصیت را مورد تکریم قرار بدهد.
وی تصریح کرد: باید نگاه و کلام و حرکت شما متفاوت باشد و خود را برای احراز یک شخصیت حقوقی فوق العاده والا و ارزشمند حاجی بودن آماده می کنید‌.
امام جمعه کرمان افزود: از جمله اولین حفاظت‌ها از این شخصیت این است همانطور که هجرت به بیت الله می کنید همینگونه هم باید از گناه هجرت کنید و کسی که حاجی است با آنکه حج نرفته متفاوت باشد.
وی با تاکید بر اینکه زائر حج خود را برای حضور در بزرگترین کلاس عرفان، اخلاق، سیاست، دیانت، عبادت و عبودیت آماده می کند؛ افزود: این عبادت، کُدهایی به انسان می دهد که هر یک بابی به روی او باز می کند که قبلاً باز نشده و این سفر با همه سفرها تفاوت جدی دارد و اینجا فلسفه مناسک حج مطرح می شود.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی سه مسئولیت مهمِ قبل از سفر با تهیّا کامل، طول سفر و بعد از سفر را متوجه زائر بیت الله الحرام دانست و افزود: این سفر فوق العاده استثنائی است و رمز و رازهایی عجیب دارد.
وی در پایان گفت: هر کس آداب این سفر را به جا آورد و به مقام حاجی واقعی برسد، سفر او سفر عاقبت به خیری است به شرطی که هجرت از گناه و معصیت در دستور کار او باشد و انسان به معنای واقعی کلمه، تربیت حج را تمکین کند.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/447481/زائر-بیت-الله-الحرام-باید-تربیت-حج-را-به-معنای-واقعی-کلمه-تمکین-کند
بستن   چاپ