کرمان رصد
گرانفروشی قابل قبول نیست/ دستگاه قضایی به اراضی زیر سد جیرفت ورود خواهد کرد
چهارشنبه 24 اسفند 1401 - 10:13:02 AM
ایسنا
کرمان رصد -  دادستان جیرفت گفت: جامعه بزرگ بازار از اقشار تأثیرگذار در جامعه و از مردمی‌ترین نهادها در کشور است اما گران‌فروشی هرگز قابل قبول نیست.
افشین صالحی‌نژاد شامگاه 23 اسفندماه در نشست با اعضای هیئت رئیسه اتاق اصناف، جمعی از رؤسای اتحادیه‌های صنفی و معتمدین بازار جیرفت، نگاه ویژه مسئولان را به اصناف مورد تاکید قرار داد و افزود: همه باید خود را موظف به انجام وظیفه در خصوص این قشر بدانند و علی‌رغم اینکه گرانی‌ها یک مسئله در سطح کشور هستند اما گران‌فروشی پذیرفته نیست.
  وی امنیت پایدار را یکی از مسائل اصلی و زیربنایی در خصوص سرمایه‌گذاری دانست و افزود: این مهم می‌تواند در شکوفایی اقتصادی و توسعه شهرستان مؤثر باشد.
صالحی نژاد با تمجید از همکاری اصناف در ادوار مختلف، اظهار کرد: جامعه اصناف از گذشته تاکنون همراه و همگام با انقلاب بوده‌اند و در این برهه حساس اقتصادی یار و یاور انقلاب هستند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اراضی واگذار شده در زیر سد جیرفت و همچنین خرید و فروش این املاک توسط بنگاه‌های املاک گفت: در این رابطه توسط دستگاه قضایی در گذشته کار شده اما خروجی مناسب نداشته و باید تحقیق و بررسی در این رابطه از نو شروع شود و به اراضی واگذار شده در زیر سد و شهرک های مورد بحث در جیرفت ورود می کنیم.
دادستان عمومی و انقلاب جیرفت با اشاره به وضعیت اقتصادی حاکم در جامعه افزود: اصناف مردمی و مورد اعتماد هستند و آنچه امروز شاهد آن هستیم مسئله‌ گرانی در جامعه است و ارتباطی به بازار شهرستان ندارد و مسئله دیگر گرانفروشی است که باید با آن برخورد شود.
وی بیان کرد: گرانی مربوط به کشور است و مربوط به جیرفت نیست و اصناف نیز متضرر شدند ولی گرانفروشی بعضی از بازاریان هرگز قابل قبول نیست.
صالحی نژاد با تاکید بر همکاری دستگاه قضایی با اتاق اصناف گفت: همکاری اتاق اصناف و اتحادیه ها با دستگاه قضایی صورت می گیرد و موارد را بررسی می‌کنیم.
صالحی نژاد اظهار کرد: دید ما نسبت به سرمایه گذاری و اصناف باز است و در این رابطه همکاری لازم صورت می‌گیرد.
سعدالله شریفی پور رئیس اتاق اصناف نیز در این جلسه گفت: جامعه بازار همیشه همراه و یاور انقلاب اسلامی بوده و امروز دست اندرکاران جامعه بازار همکاری لازم را با همه دستگاه ها خصوصا حوزه قضایی در خصوص پیشبرد اهداف مورد نظر انقلاب اسلامی انجام خواهد داد.
وی بیان کرد: با برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی در شهرستان نیروهای جوان، دلسوز و فعالی در حوزه بازار به اتحادیه ها راه یافتند که این مهم نویدبخش آینده ای خوب در خصوص بازار است.
شریفی پور افزود: نظارت بر بازار خصوصا در روزهای پایانی سال و همچنین فرا رسیدن عید نوروز و ماه مبارک رمضان تشدید شده است.
علی میرکهنوج مشاور ارشد رئیس اتاق اصناف و از پیشکسوتان بازار در این نشست گفت: بازاریان سنگ زیرین آسیاب هستند و از ابتدای شکل گیری انقلاب همراه و همگام بوده و در ادمه نیز در همه عرصه ها وفاداری و پشتیبانی خود را از انقلاب اثبات کرده اند.
وی با اشاره به واگذاری زمینی مبنی بر احداث مجتمع نمایشگاهی جنوب کرمان و همچنین کلنگ زنی استاندار وقت، که همه امورات آن طبق روال قانونی طی شده، افزود: اکنون یک دهه است که با کارشکنی متولیان امر جلوی احداث این پروژه عام المنفعه و ضروری در منطقه گرفته شده است.
وی گفت: بارها مسئولان در این رابطه قول همکاری دادند ولی تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.
میرکهنوج افزود: مردم به قوه قضاییه اطمینان دارند و ما خواستار ورود جدی و تعیین و تکلیف و چرایی عدم اجرای این پروژه هستیم.
وی افزود: تمام سرمایه گذاری در اجرای این طرح مربوط به بازار است که تحت عنوان شرکت تعاونی پیشه وران اصناف جیرفت فعالیت می کند و قصه ی این شرکت تعاونی به دلیل اغراض سیاسی و سلیقه‌ای یک دهه عقب افتاده است.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/361586/گرانفروشی-قابل-قبول-نیست--دستگاه-قضایی-به-اراضی-زیر-سد-جیرفت-ورود-خواهد-کرد
بستن   چاپ