کرمان رصد
آغاز طرح کالابرگ الکترونیکی در استان کرمان
سه شنبه 16 اسفند 1401 - 09:38:44
کرمان رصد - به گزارش خبرگزاری صداوسیمامرکز کرمان ،مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت، طرح کالابرگ الکترونیک به هیچ

کرمان رصد

مصباح افزوداین طرح برای خانوارهایی به مرحله اجرا در خواهد آمد که اکنون یارانه دریافت می کنند.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
وی اظهارداشت: افراد در هر ماه علاوه بر دریافت یارانه، به یارانه ماه آینده نیز به صورت اعتباری دسترسی دارند و تا زمان واریز یارانه ماه بعد اجازه دارند از آن برای خرید کالا استفغاده کنند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ادامه داد: به این صورت که افراد می توانند بعد از شارژ شدن حساب یارانه خود به فروشگاه های طرف قرارداد طرح کالابرگ مراجعه کنند و 10 قلم کالای اساسی را با اعتبار موجود از این فروشگاه ها تهیه کنند.
وی کالاهای شامل طرح کالابرگ الکترونیک را شامل قند، شکر، برنج، پنیر، ماست، روغن، شیر، مارکارانی، مرغ و تخم مرغ اعلام و تصریح کرد: مزیت این طرح در این است که افراد علاوه بر یارانه هر ماه می توانند از یارانه ماه بعد نیز به صورت خرید کالا استفاده کنند.
مصباح افزود: بهترین مزیت این طرح این است که قیمت 10 قلم کالای اعلام شده در طرح کالابرگ بر اساس قیمت شهریور ماه سال 1400 محاسبه خواهد شد و این امر از افزایش قیمت ها پیشگیری می کند.
وی گفت: جمعیت استان کرمان از جمعیت بیش از سه میلیون نفری استان، 2 میلیون و 825 هزار و 720 نفر از این تعداد یارانه بگیر هستند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ادامه داد: البته برای افرادی نیز که از دریافت یارانه محروم هستند بزودی ساز و کاری برای استفاده از این مزیت در نظر گرفته خواهد شد.
به محض دریافت یارانه اسفند، یارانه فروردین نیز به صورت شارژ و اعتباری در دسترس یارانه بگیران قرار می گیرد.
خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند برای مشاهده‌ میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #28*788* را شماره‌گیری یا به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir مراجعه کنند.
سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز بنا به‌درخواست خود می‌توانند به این سامانه متصل شوند؛ همچنین فروشگاه‌های خُرد به منظور اتصال به طرح ملّی کالابرگ الکترونیک می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir و نصب برنامه کاربردی «شما» در قسمت پنل فروشنده اطلاعات و موقعیت جغرافیایی خود را ثبت کنند.
این طرح که با اهداف مشخصی از جمله حمایت از اقشار ضعیف و نیز جلوگیری از تورم اجرایی شده حالا در استان کرمان نیز اجرایی می شود تا یارانه بگیران از منافع آن بهره مند شوند.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/333988/آغاز-طرح-کالابرگ-الکترونیکی-در-استان-کرمان
بستن   چاپ