کرمان رصد
رشد 4.5 درصدی اقتصاد استان کرمان در سال جاری
چهارشنبه 12 بهمن 1401 - 12:18:30 AM
خبربان
کرمان رصد -   سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان گفت: رشد اقتصادی استان امسال چهار و نیم درصد بوده و در برنامه کشوری 7.7 درصد دیده شد که با توجه به ظرفیت های استان و کار جهادی می توانیم به این عدد برسیم.
امیر حسن زاده شامگاه 11 بهمن ماه در جلسه شورای اداری استان کرمان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر جهاد تبیین اظهار کرد: با توجه به عملیات روانی دشمن، متاسفانه برخی از مسئولان هم باور کرده اند که جمهوری اسلامی خدمت نکرده اما باید خدمات نظام را ببینیم و به مردم اطلاع رسانی کنیم.
  وی با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حذف ارز ترجیحی و ساماندهی مصرف آرد افزود: همه دولت ها از ابتدای انقلاب کار کرده اند اما دولت سیزدهم کارهایی انجام داده که کسی جرات نداشته است.
سرپرست معاونت امور اقتصادی استانداری کرمان در ادامه با بیان اینکه سرمایه گذاران زیادی مراجعه می کنند و فرصت های زیادی برای انرژی، نیروی کار، دریای آزاد و ... در کشورمان وجود دارد، گفت: 99 پروژه قابل افتتاح توسط بخش خصوصی در دهه فجر در استان داریم که 4394 میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری آنهاست و برای 2111 نفر به صورت مستقیم و 4221 نفر غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده اند.
وی با بیان اینکه از محل تبصره 16 در سال جاری نزدیک به 1241 میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خرد در استان کرمان پرداخت شده، اظهار کرد: رشد اقتصادی استان امسال چهار و نیم درصد بوده و در برنامه کشوری 7.7 درصد دیده شد که با توجه به ظرفیت های استان و کار جهادی می توانیم به این عدد برسیم.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/276028/رشد-45-درصدی-اقتصاد-استان-کرمان-در-سال-جاری
بستن   چاپ