کرمان رصد
برگزاری مراسم عزاداری شهادت امام هادی (ع) در کوهبنان
پنجشنبه 6 بهمن 1401 - 2:33:12 AM
باشگاه خبرنگاران
کرمان رصد - مراسم عزاداری شهادت امام هادی علیه السلام و اولین سالگرد ذاکر الحسین سید محمد روح الامینی با حضور جمعی از مسئولین، فرماندهان نظامی و انتظامی، علما و روحانیون و مردم ولایت مدار کوهبنان با سخنرانی حجت الاسلام سیدحسین آقا میری و مداحی حسن شالبافان در محل تکیه شهید روح الامینی کوهبنان همراه با قرائت زیارت عاشورا برگزار شد.
  در این مراسم حجت الاسلام سید حسین آقا میری گفت: ما در سخت‌ترین و حساس‌ترین دوره‌های بشری قرار داریم تا قبل از این ابلیس با تابلوی رساندن ما به خدا شعار می‌داد.
او افزود: شیطان در دوران آخرالزمان بر نبود خدا مبادرت می‌کند؛ لذا افرادی قرآن می‌سوزانند، به مقدسات توهین می‌کنند؛ چون ایادی ابلیس در دشمنی خود صراحت دارند.
این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: دعای افتتاح برای دوران غیبت است که در رابطه با ظهور مطالبی بیان می‌کند، در حالی که در عصر غیبت، پیامبر اکرم (ص) در میان ما نیست، اما دشمنان زیاد و دوستان کم هستند و در حقیقت عصر غیبت عصر فتنه هاست.
او بیان داشت: باید تاریخ 250 ساله اهل بیت (علیهم السلام) را درست ببینیم و عمیق به آن نظر بیندازیم تا بر مشکلات فائق شویم، دشمنان اثر تاریخ انبیا و اهل بیت (علیهم السلام) را می‌دانند.
حجت الاسلام آقا میری گفت: دشمنان گلوگاه‌هایی که به سمت ظهور اثر گذار است را نشانه گرفته و تلاش می کند سید الشهدا را حذف کند، بار‌ها حرم حضرت را تخریب کردند، زائران حضرت را غارت و قتل و عام کردند، اما دیدند سید الشهدا حذف شدنی نیست.
او افزود: دشمنان تلاش کردند تاریخ اهل بیت، حقیقت همیشه زنده کربلا، دعا‌ها و زیارت‌ها را تحریف و کم رنگ کنند تا تاثیرش حداقلی باشد.
این استاد حوزه و دانشگاه ابراز داشت: دشمن تلاش کرد که غدیر و خطبه فدک را کم رنگ کند در حالی که آدرس رسیدن به امام زمان (عج) در ادعیه و زیارات از جمله زیارت جامعه کبیره است.
او تصریح کرد: پس از تشکیل حکومت اسلامی توسط حضرت علی (ع) و شش ماه امامت امام حسن مجتبی (ع) بود که دیگر شیعه به حکومت نرسید و نفسی تاره نکرد تا این که جمهوری اسلامی به پیروزی رسید.
حجت الاسلام آقا میری گفت: دوره سوم دوران صلح امام حسن (ع) و شهادت امام حسین (ع) و در نهایت دوران امامت امام سجاد تا شهادت امام هادی (ع) است.
او ابراز داشت: بعد از شهادت پیامبر، دشمنان مولای متقیان را کنار گذاشتند، چون حضرت را جوان خطاب می‌کردند، زیرا مردم آن دوران فهم درستی از ولایت نداشتند.
این استاد حوزه و دانشگاه بیان داشت: از دوران حضرت علی (ع) به بعد وضعیت برای ائمه سخت‌تر شد و برخی ائمه در خفقان بودند که اوج آن در دوران امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) بود، اما معرفت مردم روز به روز نسبت به اهل بیت در حال افزایش بود.
او تاکید کرد: ما با ادبیات جامعه کبیره با مساله ولایت و امامت آشنا شدیم لذا امروز اسلام از قدرت والایی برخوردار است و جوانان ما به سمت معنویت در حال حرکت هستند.
حجت الاسلام آقا میری افزود: اگر امام هادی (ع) نبود معلوم نبود چه بر سر مردم عصر آخرالزمان می‌آمد.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/274651/برگزاری-مراسم-عزاداری-شهادت-امام-هادی-(ع)-در-کوهبنان
بستن   چاپ