کرمان رصد
چراغ بهشت نشینان برای فروش متری مسکن سبز می شود؟
شنبه 10 دی 1401 - 1:30:30 AM
فارس
کرمان رصد -   بد مسکنی یکی از مشکلات اساسی تهرانی هاست که مدیریت شهری با ایجاد قرارگاه مسکن تصمیم دارد این مشکل را در تهران برطرف کند.
راه های مختلفی برای تامین مسکن در تهران در نظر گرفته شده و یکی از آنها فروش متری مسکن است که در حال حاضر قرار است این موضوع در شورای اسلامی شهر تهران بررسی قرار گیرد.
 
هدایت: لایحه فروش متری مسکن به شورا رفته است/عضو شورا: بررسی لایحه در دستور کار شورا
مهدی هدایت رئیس سازمان نوسازی شهر تهران به خبرنگار فارس گفت که بررسی های لازم برای فروش متری مسکن در شهرداری صورت گرفته و به شورای اسلامی شهر تهران ارسال شده است. 
آقامیری عضو شورای اسلامی شهر تهران هم به خبرنگار فارس گفت که این موضوع در دستور کار قرار گرفته و قرار است بررسی شود اما فکر نکنم تا پایان سال به نتیجه برسد اما در حال بررسی در کمیسیون ها است.

کرمان رصد

شهرداری به دنبال عرضه املاک حاصل از پروژه‌های مشارکتی شهرداری در بورس کالا است
بر اساس این گزارش، در کلان شهر تهران هزاران هتکار بافت فرسوده و ناپایدار وجود دارد و نوسازی بافت فرسوده می‌تواند ظرفیت‌های خوبی را برای پایتخت رقم بزند.
برای رفع مشکل بافت های فرسوده و نوسازی آنها شهرداری تهران برنامه های زیادی در دستور کار دارد و یکی از آنها فروش متری مسکن است.فروش متری مسکن به جهت تحقق اهداف شهرداری در دستور کار قرار گرفته و شهرداری به دنبال عرضه املاک حاصل از پروژه‌های مشارکتی شهرداری در بورس کالا است.

کرمان رصد

فروش متری مسکن برای اقشار کم در آمد جامعه
قرار است در فروش متری سهم‌الشرکه شهرداری تهران برای خانه‌دار کردن خانواده‌های کم‌درآمد به شیوه «فروش متری مسکن» در بورس کالا عرضه می‌شود و نخستین بخش هم برای این کار در محدود نواب (به عنوان نخستین مناطق مد نظر شهرداری برای فروش متری مسکن) خواهد بود. البته باید این طرح در شورای اسلامی شهر تهران مورد تصویب قرار گیرد.
معاون شهردار: در خصوص فروش متری به زودی خبر خوش برای مردم عزیز خواهیم داشت /افراد می‌توانند، بر اساس وسعشان در پروژه‌های مسکونی سرمایه‌گذاری کنند
متولیان امر فروش مسکن متری در تهران معتقد هستند که این کار برای افرادی است که سرمایه کمی در اختیار دارندو با این کار این قشر از جامعه هم خانه دار می شوند.
حمیدرضا صارمی معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در این باره می گوید که گرچه اقدامات حوزه مسکن از جمله ساخت و تأمین، جز وظایف دولت است ولی چون روی زمین مانده، شهرداری تهران بر اساس وسع و توانایی‌اش به این موضوع ورود پیدا کرده و به نوعی کمک حال دولت و مردم خواهد بود.در خصوص فروش متری هم، به زودی خبر خوش برای مردم عزیز خواهیم داشت و افراد می‌توانند، بر اساس وسعشان در پروژه‌های مسکونی سرمایه‌گذاری کنند. پروژه‌های مسکنی که در قالب‌های متعدد شروع کردیم، حرکت رو به رشد و روند پیشرفت مطلوبی دارند.
شهرداری تهران مانع زدایی های لازم را در زمینه مسکن انجام دهد تا این مشکل دیرینه شهروندان برطرف شود
بر اساس این گزارش، شهرداری تهران در جهت کمک به نوسازی بافت‌های فرسوده، ساخت مسکن استطاعت‌پذیر، استفاده از ظرفیت‌های منابع مالی خرد مردم و ایجاد اشتغال پایدار در پایتخت، تأمین منابع برای پروژه‌های مسکن را در دستور کار قرار داده و قرار است شهرداری تهران مانع زدایی های لازم را در زمینه مسکن انجام دهد تا این مشکل شهروندان برطرف شود. البته بارها تاکید شده است که شهرداری قرار نیست مسکن بسازد بلکه قرار است مانع زدایی صورت گیرد و از ظرفیت ها استفاده شود.
تهران با کمبود بیش از یک میلیون مسکن روبه رو است/باید بسترهای مناسب خانه دار شدن برای تهرانی ها فراهم شود
مسکن یکی از مهم ترین اولویت هایی شهروندان است و بر اساس آمار تهران با کمبود بیش از یک میلیون مسکن روبه رو است و باید بسترهای مناسب خانه دار شدن برای تهرانی ها فراهم شود و حالا باید دید که چراع بهشت نشینان برای این امر سبز می شود. 

کرمان رصد

یکی از مولفه های اصلی در تسریع روند تولید مسکن دارد، کاستن و تسهیل در روند صدور مجوز ساخت است
علیرضا نادعلی عضو شورای شهر تهران در این باره می گوید که یکی از مولفه های اصلی که نقش بسیار مهمی در تسریع روند تولید مسکن دارد، کاستن و تسهیل در روند صدور مجوز ساخت است. بررسی ها حاکی از آن است که این عنصر در کنار سایر مولفه های اساسی نقش بسیار مهمی در کاهش انگیزه سرمایه گذاران برای ورود به عرصه مسکن دارد.استفاده بهینه از ظرفیت های شهرداری در حوزه مسکن و برطرف کردن و تسهیل در صدور مجوزهای ساخت مسکن می تواند زمینه مساعدی را برای رونق تولید مسکن فراهم کند.
باید تمام دستگاه های مسوول پای کار بیایند
بر اساس این گزارش، در حوزه مسکن، شهرداری تهران ظرفیت های بسیار خوبی مانند زمین ، مشارکت و ... دارد و می توانند اقدامات خوبی انجام دهد و نقش موثری دارد. باید تمام دستگاه های مسوول پای کار بیایند و امکانات بسیج شوند تا این مشکل برطرف شود. 
افزایش قیمت مسکن و نیز نرخ اجاره بها باعث تشدید مشکلات ناشی از حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیر رسمی شده و با توجه به برنامه شهرداری تهران برای الگوی ساخت مسکن ارزان قیمت و همچنین ارائه بسته های تشویقی در بافت های فرسوده، به نظر می رسد که ساخت وساز در بافت های فرسوده رونق می گیرد و بخشی از مشکل پایتخت نشینان برطرف می شود.
شهرداری تهران بسته تشویقی خوبی برای نوسازی بافت فرسوده در نظر گرفته و با این کار شهروندان رغبت بیشتری به نوسازی بافت فرسوده خواهند داشت. اعطای یک طبقه تراکم تشویقی به پروژه های بیشتر از 100 مترمربع، اجازه ساخت حداکثر 4 طبقه برای املاک بین 50 تا 100 مترمربع که امکان تجمیع ندارند، اعطای یک طبقه تشویقی مازاد به پروژه های تجمیعی بیشتر از 400 مترمربع در صورت دسترسی به معبر 8 متری و افزایش مساحت معبر بن بست در پروژه های تجمیع به مساحت ملاک‌ تراکم‌(ضمن واگذاری رایگان بن بست از سوی شهرداری تهران)، ضوابط ویژه پارکینگ متناسب با ویژگی های پروژه و نیز در پهنه های مختلط مسکونی-خدماتی محله ای و ناحیه ای از جمله اهم مفاد بسته تشویقی جدید نوسازی است.
 

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/268871/چراغ-بهشت-نشینان-برای-فروش-متری-مسکن-سبز-می-شود؟
بستن   چاپ