کرمان رصد
تسهیلات ویژه برای تجاری‌سازی طرح‌ها و محصولات شناختی
چهارشنبه 7 دی 1401 - 12:23:20 PM
ایسنا
کرمان رصد- در راستای تحقق این اهداف، با تشکیل کارگروه توسعه زیست بوم، برنامه حمایت از توسعه کسب و کار و تجاری‌سازی محصولات و خدمات حوزه علوم و فناوری‌های شناختی در دستور کار قرار گرفت.

ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی در این برنامه حمایتی تلاش می‌کند تا شرکت‌های خلاق و فناور، دانش‌بنیان و تیم‌های پژوهشی بتوانند با توسعه فعالیت‌های خود محصولات و خدمات شناختی را به بازار مصرف عرضه کنند. این حمایت‌ها، متناسب با چرخه عمر محصول و سطح بلوغ فناوری، از خدمات توانمندسازی شامل مشاوره فنی، مطالعات بازار، طرح کسب و کار، اخذ مجوزها و ... تا تامین مالی از طریق تسهیلات متنوع را در بر می‌گیرد.

در سال جاری، سقف حمایت‌های ستاد در حوزه توانمندسازی برای تدوین گزارش‌های پیش‌امکان‌سنجی 7 میلیون تومان، امکان‌سنجی 15 میلیون تومان، تحقیقات بازار 20 میلیون تومان و طرح کسب و کار 25 میلیون تومان تعیین شده است که 70 درصد هزینه‌ها توسط این ستاد تامین می‌شود.

به نقل از ستاد توسعه علوم شناختی، ستاد در بخش توسعه بازار محصولات نیز دو نوع بسته حمایتی را در قالب یارانه فروش تا سقف 200 میلیون تومان و 60 درصد فاکتور یا قرارداد برای اولین سال و 30 درصد فاکتور یا قرارداد برای سال دوم و همچنین تسهیلات لیزینگ تا سقف 70 درصد مبلغ فاکتور یا قرارداد برای محصولات مورد تایید ستاد مد نظر قرار داده است.

حمایت از توسعه شتابدهنده‌ها از طریق کمک به برگزاری برنامه‌های پیش‌شتابدهی و اعطای سرمایه بذری به تیم‌های استارت‌آپی نیز از خدمات دیگر ستاد است. بر این اساس برای برنامه‌ پیش‌شتابدهی تا سقف 200 میلیون تومان جهت هزینه‌های اجرایی رویداد، فراخوان، داوری و منتورینگ اولیه تیم‌ها در اختیار شتابدهنده قرار می‌گیرد.


http://www.kerman-online.ir/Fa/News/268625/تسهیلات-ویژه-برای-تجاری‌سازی-طرح‌ها-و-محصولات-شناختی
بستن   چاپ