کرمان رصد
کلنگ زنی دومین شهرک طرح ملی مسکن در کوهبنان
پنجشنبه 1 دی 1401 - 10:52:58 AM
باشگاه خبرنگاران
کرمان رصد - این کار با حضور نماینده مردم شهرستان کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شهرستان، مدیران کل بنیاد مسکن، راه و شهرسازی استان و اعضای شورای اداری کوهبنان انجام شد.
شهرستان کوهبنان در طرح ملی مسکن از جمله شهرستان‌های پیشتاز در کشور است، به گونه‌ای که شهرک 300 واحدی سردار شهید سلیمانی از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است و اولین واحد این شهرک در هفته دولت به بهره برداری رسید.
  طی دو سال گذشته زمین‌های شهرک شهید سلیمانی و شهرک امام حسین (ع) در کوهبنان در حال واگذاری است که این مهم در کاهش اجاره بهای مسکن و کاهش قیمت زمین در شهرستان موثر بوده است.
در ادامه با حضور حاضرین، جلسه شورای زمین و مسکن در محل سالن کنفرانس فرمانداری برگزار شد.
در این جلسه مجید توکلی فرماندار کوهبنان گفت: از جمله درخواست‌های مردمی تکمیل جاده کوهبنان به زرند است که امیدواریم هر چه زودتر به ثمر بنشیند.
او بیان داشت: در صدد هستیم، جاده کمربندی شهر کوهبنان از سمت دریاچه کویر به طرف شهرک شهید سلیمانی احداث شود که نیاز به مساعدت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن استان است تا با اجرای این طرح بتوانیم اصناف مزاحم را به بیرون از شهر منتقل کنیم.
فرماندار کوهبنان افزود: اختصاص زمین در شهر کیانشهر به طرح ملی مسکن، تکمیل ساختمان راه و شهرسازی، واگذاری سالن بحران به شهرداری، ساخت کتابخانه شهر کوهبنان با همکاری بنیاد علوی، رفع محدودیت پهنه ناحیه شمال استان و واگذاری زمین به طرح‌های اقتصادی، تقسط وام‌های شهرک شهید سلیمانی بر اساس دهک‌ها، رفع مشکل آب و برق شهرک‌ها برای استقرار زیر ساخت‌ها از جمله درخواست‌ها هستند.
در ادامه عفت شریعتی نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: امیدواریم تا پایان سال 1401 شاهد اجرای مصوبات از جمله احداث 100 واحد مسکونی مصوب سفر رئیس بنیاد مستضعفان به شهرستان کوهبنان باشیم.
نماینده مردم‌زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: جاده ارتباطی کوهبنان به زرند که جنبه حیاتی برای مردم دارد، بایستی با عنایت ویژه استاندار کرمان و مدیر کل راه و شهرسازی زودتر از موعد مقرر به بهره برداری برسد.
او تاکید کرد: برای پیشرفت کار جاده کوهبنان به زرند و ساخت ابنیه باید از ظرفیت قرارگاه خاتم بهره ببریم.
علی اکبر سلطانی مدیر کل بنیاد مسکن استان کرمان هم گفت: در زمان زلزله 2 هزار و 200 واحد مسکونی در کوهبنان ساخته شد و در حال حاضر ماحصل زحمت مدیران پویایی در شهرستان ایجاد شده است.
او بیان داشت: ساخت مسکن در کوهبنان جای امیدواری است که در روش مدل مردمی برای حل مسئله مسکن به چشم می‌خورد ساخت مسکن فرصت هست، چون تعدادی جوان معیشت و آینده خود را ترسیم کردند لذا زوجین در کنار هم در حال ساخت و ساز منازل هستند.
سلطانی افزود: اولین واحد طرح ملی مسکن استان کرمان را در کوهبنان افتتاح کردیم و ساخت مسکن در کوهبنان موهبت است لذا ظرف یکی دو سال آینده شاهد ساخت حدود 1000 واحد مسکونی در کوهبنان خواهیم بود.
او ابراز داشت: در افزاد، جور، بخش طغرالجرد هم می‌توانیم تامین زمین داشته باشیم و باید از همکاری بانک مسکن در پرداخت وام تشکر کنیم.
حافظی مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان گفت: جاده فعلی کوهبنان به دلیل صعب العبور بودن حوادثی در بر دارد؛ لذا احداث جاده جدید در دستور کار قرار گرفت.
او با اعلام اینکه جاده جدید به طول 36 کیلو‌متر در چهار قطعه در حال احداث است، گفت: قطعه یک آماده است، قطعه‌های دو و سوم عملیات زیر ساخت و‌پل‌های کوچک در حال انجام و در قطعه چهارم کار‌های تجهیز کارگاه در حال انجام است.
مدیر کل راه و شهرسازی استان کرمان افزود: احداث تقاطع‌های غیر همسطح و ساخت یک پل بسیار بزرگ در کیلومتر 15 جاده داریم که هزینه‌های زیادی در بر دارد، بر این اساس در مجموع بالغ بر 200 میلیارد تومان هزینه ساخت ابنیه هاست.
او بیان داشت: از وجود قرارگاه خاتم برای احداث جاده و ابنیه‌های فنی بهره می‌بریم؛ البته جاده تا زمان اتمام قابل بارگذاری ترافیکی نیست و هر چهار قطعه باید با هم به بهره برداری برسد.
سید فهیم روح الامینی نیز گفت: تعیین تکلیف برخی زمین‌های مازاد ادارات از جمله فنی و حرفه‌ای، آماده سازی زمین‌های شهرک امام حسین (ع) و مشخص شدن کد‌های ارتفاعی، اختصاص خودرو به اداره راه و شهرسازی کوهبنان، از جمله درخواست‌ها هستند.
رئیس اداره راه و شهرسازی کوهبنان، به تاخیر انداختن تقسط وام‌های شهرک شهید سلیمانی، مشخص شدن سود وام‌ها، تعیین تکلیف پرونده زمین‌های واگذاری به بهزیستی و بنیاد شهید را از دیگر این درخواست‌ها عنوان کرد.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/267115/کلنگ-زنی-دومین-شهرک-طرح-ملی-مسکن-در-کوهبنان
بستن   چاپ