کرمان رصد
افزایش تبادلات گردشگری بین کیش و کرمان
دوشنبه 28 آذر 1401 - 8:47:44 AM
ایرنا
کرمان رصد - 
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش، افزود: همکاری در زمینه برپایی همایش‌ها، رویداد‌ها و نمایشگاه‌های گردشگری و صنایع دستی بین المللی، همکاری در خصوص طراحی سفر‌های ارزان برای کیش و بالعکس، همکاری در زمینه گردشگری سلامت در اماکن مورد توافق، توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی در حوزه گردشگری همکاری در برگزاری هفته‌های فرهنگی و گردشگری کیش در استان‌ها و برعکس، معرفی گروه‌های مخاطب در استان و زمینه سازی برای مسافرت علاقه‌مندان به کیش، همکاری در زمینه تبلیغات حداکثری جزیره در رسانه‌های مختلف استان، تلاش متقابل در جهت ایجاد و تعامل بین فعالان گردشگری و اقتصادی طرفین از جمله مفاد این تفاهمنامه است.
وی با بیان اینکه رویکرد تعامل و هم افزایی بین گردشگری سازمان و استان کرمان مبنی بر شناسایی بازار‌های هدف گردشگری داخلی در دستور کار قرار گرفته است، گفت: برای شناخت بیشتر فرصت‌های گردشگری، زمینه حضور اصناف فعال کیش در کرمان و برگزاری جلسات مشترک را فراهم خواهد کرد.
رمضانی تشکیل هفته‌های فرهنگی بین دو منطقه را از دیگر برنامه‌های گردشگری دانست و افزود: با هدف مردمی شدن اقتصاد در صدد هستیم گردشگرانی که مقصدشان کرمان است را به سمت سفر به کیش سوق دهیم.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به کمبود پرواز در مسیر کیش به کرمان و بالعکس از آماده شدن پیش‌نویس تفاهم نامه با برخی از شرکت های هواپیمایی خبر داد و گفت: از این طریق به دنبال افزایش پرواز‌ها به مقصد کیش و سایر نقاط کشوریم.
مرتضی رمضانی در ادامه به طرح‌های حمایتی سازمان منطقه آزاد از سرمایه گذاران در کیش اشاره کرد و گفت: اعطای تسهیلات به پروژه‌های بالای شصت درصد پیشرفت، اعطای تسهیلات بانکی برای کسب و کار‌های کوچک گردشگری و طرح‌های دریایی، اعطای تسهیلات برای تعمیر و مرمت هتل ها، اعطای تسهیلات بانکی به برای ایجاد و یا تجهیز کارگاه‌های حوزه صنایع دستی با نرخ بهره صفر تا 14 درصد از مهمترین طرح‌های حمایتی سازمان منطقه آزاد کیش است.
وی افزود: علاوه بر تفاهم نامه مشترک با کرمان، تفاهم نامه‌ای هم با تبریز، سمنان و خراسان رضوی منعقد شده تا برنامه‌های متعددی را به صورت مشترک اجرایی کنیم.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان هم در این نشست از برقراری اولین نشست مشترک گردشگردی بین کیش و کرمان به میزبانی این استان خبر داد.
فریدون فعالی با تاکید بر ایجاد بسته‌های خوب گردشگری سلامت و گردشگری طبیعت در این استان افزود: تشکیل مثلث گردشگری بین کیش به کرمان و شیراز می‌تواند با محور سفر‌های زمینی، رویداد‌های خوبی را برای مردم و سایر فعالان اقتصادی و گردشگری سه منطقه ایجاد کند.
فعالی دارا بودن ظرفیت‌هایی همچون رویداد‌های متنوع صنایع دستی، وجود پنج فرودگاه فعال، پنج شهر ملی و یک روستا و شهر جهانی گردشگری در استان کرمان را فرصت مناسبی برای حضور گردشگران در این استان برشمرد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در خصوص تسهیلاتی که در این استان به سرمایه گذاران حوزه گردشگری پرداخت می‌شود گفت: حمایت صد درصدی از سرمایه گذاران، اعطای زمین، اعطای تسهیلات هفتاد درصدی تبصره هجده با و شش ماه تنفس از مهمترین طرح‌های حمایتی در این استان است.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/266805/افزایش-تبادلات-گردشگری-بین-کیش-و-کرمان
بستن   چاپ