کرمان رصد
همه دستگاه های دولتی موظف به همکاری در نهضت ملی مسکن هستند
سه شنبه 15 آذر 1401 - 7:51:53 AM
مهر
کرمان رصد - تقی رضایی با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن یک طرح ملی است،بر لزوم همکاری همه دستگاه‌ها در این طرح تاکید کرد و گفت: وزارت راه و شهرسازی تمام دولت نیست که همه مشکلات طرح نهضت ملی مسکن را حل کند
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت راه وشهرسازی؛ تقی رضایی معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن طی سفر دو روزه خود به کرمان به همراه رضا حافظی سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان، معاونت‌های مربوطه سازمان ملی زمین و مسکن، و رؤسا و مدیران مربوطه، از شهرستان بردسیر بازدید کرد.
 
رضایی ضمن تشکر از سازمان ثبت اسناد در جهت همکاری با طرح نهضت ملی مسکن گفت: متأسفانه در طرح نهضت ملی مسکن اکثر دستگاه‌ها فراموش کرده‌اند که این طرح ملی بوده و اولویت اول دولت است.
وی افزود: طرح نهضت ملی مسکن به عنوان یک نهضت مطرح شده و وزارت راه و شهرسازی تمام دولت نیست که همه مشکلات طرح نهضت ملی مسکن را حل کند.
رضایی به زمین‌های مازاد دستگاه‌های دولتی در شهرستان اشاره کرد و گفت: باید زمین‌های مازاد دستگاه‌های دولتی همه شهرها شناسایی و طبق ماده 10 قانون جهش تولید مسکن سند به نام راه و شهرسازی انتقال یابد.
معاون املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن ادامه داد: درباره واگذاری زمین به صورت تک‌نفره در طرح نهضت ملی مسکن، باید در جلسه شورای مسکن، استاندار به عنوان نماینده عالی دولت تصمیم گیری کند.
وی همچنین درباره ساختمان اداره راه و شهرسازی شهرستان بردسیر گفت: از هزینه فروش اراضی راه و شهرسازی در شهرستان باید مابقی ساختمان تکمیل شود.
به گزارش اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان، پیمان ذوالعلی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان بردسیر نیز ضمن ارائه گزارش به مشکلات شهرستان اشاره کرد و گفت: متأسفانه شهرستان بردسیر با توجه به نزدیک بودن به مرکز استان و همچنین وجود صنایع فولاد، آنطور که شایسته است، نسبت به شهرستان‌های همجوار مورد توجه قرار نگرفته است.
ذوالعلی افزود: در شهر بردسیر در طرح نهضت ملی مسکن از شهرهای پیشگام بوده‌ایم و تا به حال 239 قطعه زمین به صورت دو واحدی در سه فاز تحویل بنیاد مسکن داده ایم که خیلی از این واحدها در مراحل تکمیلی قرار دارند.
وی خاطر نشان کرد: با وجود اینکه در شهر بردسیر شاهد استقبال خوبی از سوی مردم بودیم اما متأسفانه دستگاه‌های مربوطه در جهت آماده‌سازی زیر ساخت‌های شهری همکاری نکرده‌اند، به عنوان مثال اداره آب و فاضلاب شهرستان تا به حال اقدامی در جهت شبکه آب آشامیدنی این طرح انجام نداده است.

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/265901/همه-دستگاه-های-دولتی-موظف-به-همکاری-در-نهضت-ملی-مسکن-هستند
بستن   چاپ