کرمان رصد
افتتاح اولین آموزشگاه آزاد قرآنی استان کرمان در کوهبنان
پنجشنبه 4 آذر 1400 - 02:32:38
کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، به مناسبت هفته بسیج و به یاد سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی اولین آموزشگاه قرآنی آزاد وابسته به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور به نام سبحان با همکاری بیت الزهرا کوهبنان افتتاح شد.
این آموزشگاه در جهت تعلیم و تربیت و آموزش اقشار مختلف اعم از نونهالان تا جوانان و مشتاقان فراگیری روخوانی، روان خوانی، تجوید قرآن کریم فعالیت دارد و با اعطا گواهینامه بین المللی از سازمان آموزش فنی وحرفه‌ای کشور به تربیت نیروی مربی قرآنی می‌پردازد.
معین باقری مسئول مرکز آموزش فنی وحرفه‌ای شهرستان کوهبنان گفت: امروز بیش از 5 آموزشگاه در شهر کوهبنان و بخش ظغرالجرد فعال است و با تصویب طرح سهولت اعطای مجوز آموزشگاه‌ها به وسیله وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد 5 آموزشگاه دیگر در این ماه به مجموعه آموزشگاه‌های شهرستان اضافه خواهد شد.
عفت شریعتی نماینده مردم شهرستان‌های زرند وکوهبنان نیز با تشکر ازخانواده محترم مرحومه یحیی پور و شکوهیان که خانه خود را وقف این امر کردند تا در آن آموزش مهارتی و قرآنی انجام شود،گفت: این نمونه کار‌ها از باقیات وصالحاتی است که برای همیشه برجای خواهد ماند.
او افزود: جوانان و نوجوانان مستعد و نخبه بسیاری در شهرستان‌های زرند و کوهبنان هستند که بایستی زمینه برای شناسایی و شکوفایی استعداد‌ های آنان رقم بخورد.
او افزود: کوهبنان سابقه طولانی در مباحث مذهبی و فرهنگی دارد که پرورش علما، عرفا، مشاهیر، ادیبان، فرهیختگان، سرداران سرافراز، قاریان و حافظان قران کریم خود گویای سابقه طولانی این خطه دارد.
انتهای پیام/ح

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/236733/افتتاح-اولین-آموزشگاه-آزاد-قرآنی-استان-کرمان-در-کوهبنان
بستن   چاپ