کرمان رصد
هزینه خدمات در طرح پزشک خانواده شهری اندک است
شنبه 8 خرداد 1400 - 12:27:28
ایرنا - کرمان
کرمان رصد - کرمان - معاون بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه تعرفه خدمات ارائه شده در طرح پزشک خانواده شهری اندک است گفت: ویزیت پزشک خانواده 6 هزار تومان تعیین شده و این طرح در شهرهای بالای 20 هزار نفر جمعیت اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی قوام روز شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه شدگان می توانند از طریق مراجعه به دفاتر پیشخوان بیمه، پزشک خانواده خود را انتخاب کنند افزود: افراد تحت پوشش بیمه سلامت رایگان نیز می توانند با مراجعه به پزشک خانواده شهری خدمات دریافت کنند.
وی با بیان اینکه طرح پزشک خانواده شهری، نظامی جامع و مطلوب است ادامه داد: این طرح درصدد ارتقا سلامت آحاد جامعه است.
معاون بیمه سلامت استان کرمان با بیان اینکه دارندگان بیمه سلامت رایگان بعد از مراجعه به پزشک خانواده شهری خدمات درمانی، دارویی پزشکی و غیره دریافت می کنند اظهار داشت: پزشکان خانواده بدو مرجعه بیمه شدگان به پزشک خانواده آنها را مورد غربالگری قرار داده و برای این افراد پرونده سلامت تشکیل می دهند.
معاون بیمه سلامت استان کرمان با تاکید بر اینکه افراد تحت پوشش بیمه سلامت همگانی به منظور دریافت خدمات درمانی و غیره باید به پزشک خانواده مراجعه کنند تصریح کرد: پزشک خانواده در صورت تشخیص این افراد را به پزشکان تخصصی ارجاع می دهند که این امر از هزینه های اضافه و طولانی و کند شدن روند درمان پیشگیری می کند.
وی با تاکید بر ضورت مراجعه به پزشک خانواده بعد از بروز بیماری تصریح کرد: بیمه شدگان در صورت ضرورت و دسترسی نداشتن به پزشک خانواده در روزهای تعطیل یا مسافرت می توانند به اورژانس بیمارستان های دولتی مراجعه و در صورت تجویز پزشک خانواده در تمام مراکز پاراکلینیک و داروخانه ها (خصوصی و دولتی) خدمت دریافت کنند.
افزون بر 60 درصد جمعیت این استان زیر پوشش بیمه سلامت قرار دارد و ماهانه قریب به 60 میلیارد تومان گردش مالی بیمه شدگان به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پرداخت می شود.‌
برچسب‌ها
خبرگزاری جمهوری اسلامی کرمان بیمه سلامت

http://www.kerman-online.ir/Fa/News/206617/هزینه-خدمات-در-طرح-پزشک-خانواده-شهری-اندک-است
بستن   چاپ