کرمان رصد

آخرين مطالب

علمي

بارگذاری کارت ورد به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان در سامانه پادا

کرمان رصد- رئیس اداره فناوری اطلاعات و ارتباطات آموزش و پرورش استان کرمان گفت: دانش آموزان پایه‌ی دوازدهم می توانند با در دست داشتن رمز به سامانه پادا مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی خود را دریافت نمایند.

دانشگاه‌ها در حوزه مسئولیت اجتماعی تعهدپذیر باشند

کرمان رصد- معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه دانشگاه‌های نسل پنجم، دانشگاه‌های انسان‌ساز، مکتب ساز، تمدن‌ساز و نیازمحور هستند، گفت: انتظار داریم این نسل از دانشگاه نسبت به تمدن‌سازی، سعادت و پیشرفت جامعه تعهد داشته باشد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

کرمان رصد- مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد.

۲ تیم رباتیک رفسنجان به مسابقات جهانی اعزام شدند

کرمان رصد- نماینده شرکت ایریک رباتیک صدرا رفسنجان گفت: ۲ تیم از این شهرستان در مجموع با چهار دانش‌آموز ۱۲ تا ۱۷ ساله برای انجام مسابقات جهانی دانش آموزی - دانشجویی ربوتکس رشته "کنترل کاوشگری" به ترکیه اعزام شدند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان منصوب شد

کرمان رصد - ایسنا / مهدی احمدی نژاد سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کرمان شد. بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ابلاغی ...

برگزاری نشست علمی" اثر قنات بر استقرار دائمی و پایدار شهر" در کرمان

کرمان رصد-معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری نشست علمی با موضوع" اثر قنات بر استقرار دائمی و پایدار شهر" در تاریخ یک اردیبهشت‌ماه جاری در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان خبر داد.

تلاشی در دل محرومیت‌ها که با اختراعات دانش‌بنیان به ثمر نشست

کرمان رصد-خانم روشنی فرزند یتیم تحت حمایت کمیته امداد شهرستان فاریاب فارغ‌التحصیل رشته مهندسی آب از دانشگاه ولی‌عصر رفسنجان موفق به ثبت سه اختراع در حوزه کشاورزی، رباتیک و سدسازی شده است.

ثبت جدیدترین معادله مربوط به گرانش زمین به‌وسیله استاد دانشگاه ایرانی

کرمان رصد- عضو هیأت‌علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، اخیرا مقاله‌ای تحت عنوان معرفی معادله بین‌المللی ثقل هزار (HIGF) در مجله Frontiers in Physics. با ایمپکت ۳.۵۶ به چاپ رسانده است.

بازدید ۲۶ تیم‌ نظارتی از روند آموزش حضوری مدارس کرمان

کرمان رصد-رئیس اداره ارزیابی عملکرد آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به بازدید ۲۶ تیم‌ نظارتی از روند آموزش حضوری مدارس در مدارس شهر کرمان گفت: روند آموزش حضوری در ۷۸ مدرسه تحت پوشش آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان در یک روز ارزیابی شد.

برگزاری کنکور سراسری ١۴٠١ برای اولین بار در ارزوئیه

کرمان رصد- نماینده مردم شهرستان‌های ارزوئیه، بافت و رابر در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری کنکور سراسری ١۴٠١ برای اولین بار در شهرستان ارزوئیه خبر داد.

ضرورت تشدید مراقبت‌ها علیه سرخک در جنوب کرمان

کرمان رصد- اگرچه مسئولان علوم پزشکی می‌گویند واکسیناسیون علیه سرخک در جنوب استان کرمان به رقم ۹۸ درصدی رسیده اما مشاهده و شناسایی این بیماری ضرورت تشدید مراقبت‌ها و نظارت‌ها را دوچندان کرده است.

هیچ آزمونی نباید در اردیبهشت‌ماه برگزار شود

کرمان رصد- مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: براساس آن‌چه قانون مشخص کرده سال تحصیلی تا پایان اردیبهشت‌ماه بوده لذا می‌بایستی از تمامی وقتی که در اختیار ما قرار دارد برای آموزش استفاده کنیم و هیچ آزمونی طی این مدت برگزار نشود، تمامی آزمون‌ها حتی در مناطق گرمسیری استان در خردادماه برگزار شود.

آغاز ثبت‌نام آزمون‌ ورودی دبیرستان‌های استعدادهای درخشان از ۱۶ فروردین

کرمان رصد- رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روز شانزدهم تا روز بیست و پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ از طریق سامانۀ ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام می‌شود.

کرونا، بزرگترین اختلال آموزشی است

کرمان رصد-مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به نقش موثر آموزش حضوری در تسهیل فرآیند یاددهی - یادگیری، از کرونا به عنوان بزرگترین اختلال آموزشی نام برد و بر همکاری اولیا و فرهنگیان در زمینه کیفیت‌بخشی به فعالیت‌های آموزشی با برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری تاکید کرد.

اختصاص ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث مدرسه در حاشیه شهر کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده و موافقت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، اعتباری معادل ۶۰۰ میلیارد ریال برای پروژه‌های نیمه تمام و احداث مدارس در حاشیه شهر کرمان اختصاص یافت و این پول هم‌اکنون به حساب سازمان نوسازی مدارس کرمان واریز شده است.

کدام ماهی قرمزها را نخریم؟

کرمان رصد-رئیس اداره دامپزشکی شهرستان نرماشیر ضمن بیان توصیه‌هایی در رابطه با خرید ماهی قرمز، ویژگی‌های یک ماهی قرمز سالم را تشریح کرد.

زمان ثبت‌نام آزمون‌های استعدادهای درخشان متوسطه اول و دوم اعلام شد

کرمان رصد- رئیس اداره استعداد های درخشان و دانش پژوهان جوان آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت‌نام داوطلبان آزمون ورودی پایه هفتم و آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم از روز شانزدهم تا روز بیست و پنجم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ از طریق سامانۀ ثبت‌نام به نشانی azmoon.medu.ir انجام خواهد شد.

استان کرمان گنجینه‌ای از استعدادهای بالقوه است

کرمان رصد-رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان اینکه کشف و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان مدارس غیر از سمپاد را پیگیری می کنیم، گفت: استان کرمان گنجینه‌ای از استعدادهای بالقوه است.

دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در میان دانشگاه‌های جهان اسلام

کرمان رصد-رئیس پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی گفت: حضور دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان اسلام در سال ۲۰۲۱ برای اولین بار محقق شد.

مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید دانشگاه شهید باهنر کرمان با حضور هاشم داداش‌پور، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان برگزار شد.

هیأت ممیزه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته مستقل شد

کرمان رصد - ایسنا/کرمان به منظور تحقق مفاد ماده ۲ قانون اهداف وظایف و تشکیلات وزارت علوم، و نیز در راستای اجرای دستور العمل مربوط به طرز تشکیل هیئت ممیزه با توجه به رشد علمی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته با رایزنی های انجام شده و با موافقت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مستقل شدن هیأت ممیزه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته فراهم شد.

سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان منصوب شد

کرمان رصد- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز سه شنبه ۱۲بهمن ١٤٠٠ با صدور حکمی حسین اکبری فرد را به سمت سرپرست دانشگاه شهید باهنر کرمان منصوب کرد.

همایش علمی گیاهان دارویی، دانش سنتی و توسعه پایدار برگزار می‌شود

کرمان رصد - ایسنا/کرمان پژوهشگاه علوم و تکنولوژی پیشرفته و علوم محیطی از برگزاری همایش گیاهان دارویی، دانش سنتی و توسعه پایدار، با همکاری انجمن علمی گیاهان دارویی در تاریخ‌های ۱۷ و ۱۸ اسفندماه ۱۴۰۰ به‌صورت برخط خبر داد.

در آینده‌ای نزدیک با کمبود شغل مواجه می‌شویم

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه در آینده‌ای نزدیک با کمبود شغل مرتبط با رشته‌های علوم پایه مواجه می‌شویم گفت: با تقویت و توسعه هنرستان‌های استان به ویژه در زمینه هنرهای بومی و صنایع‌دستی می‌توانیم با بازارهای روز دنیا رقابت کنیم.

افزایش استقامت بدن سالمندان با مصرف انار

کرمان رصد - به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، پس از مصرف این میوه میکروبیوم‌های بدن ترکیبی به نام یورولیتین A می‌سازد که به گفته محققان دانشگاه واشنگتن آمریکا ...

کنگره بین‌المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در کرمان گشایش یافت

کرمان رصد- هفدهمین کنگره ملی و سومین کنگره بین المللی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با ۷۵۰ مقاله و هزار شرکت کننده مجازی و حضوری صبح امروز (سه‌شنبه) در دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز به کار کرد.

مرحله اول المپیادهای علمی کشور از سوم تا هشتم بهمن برگزار می‌شود

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان از برگزاری آزمون های مرحله اول المپیادهای علمی کشور از سوم تا هشتم بهمن ۱۴۰۰ خبر داد.

معاون وزیر علوم: دیپلماسی علمی یکی از برنامه‌های مهم وزارت علوم است

کرمان رصد- معاون وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان دانشجویان کشور، دیپلماسی علمی را یکی از برنامه های مهم وزارت علوم برشمرد و بر تلاش بیشتر دانشگاه ها در این زمینه تاکید کرد.

کدام خوراکی‌ها شما را جوان نگه می‌دارد؟

کرمان رصد - به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مصرف غذاهای سالم می‌تواند فواید زیادی داشته باشد، از کمک به کاهش وزن گرفته تا انرژی بیشتر. فراتر از آن، غذاهای خاصی وجود دارد ...

نظام فنی و حرفه ای، نظام اشتغال و کارآفرینی است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان بیان کرد: نظام فنی و حرفه ای در آموزش و پرورش یک زیر نظام نیست بلکه نطام کارآفرینی و اشتغال است و به عنوان سیستم در وزارت آموزش و پرورش تعریف شود.

آوردن بخش هایی از مکتب حاج قاسم در سوالات کنکور و آزمون استخدامی کشور

کرمان رصد - ایسنا/کرمان عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: موضوع مکتب حاج قاسم سلیمانی در کتب درسی و همچنین بخش های از آن در سوالات کنکور و استخدامی کشور آورده شود.

حجم خطراتی که متوجه قاسم سلیمانی شده متوجه مالک اشتر نشده است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه حجم خطراتی که متوجه قاسم سلیمانی شده متوجه مالک اشتر نشده است اظهار کرد: قاسم سلیمانی قاسم سلیمانی است. قاسم سلیمانی در نقطه کانونی خطر سرباز اول است و خودش می رفت و می گفت بیایید.

کووید ۱۹ می تواند به بافت کلیه آسیب برساند

کرمان رصد - به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیسن نت، به نظر می‌رسد این آسیب ناشی از توانایی ویروس در آلوده کردن مستقیم کلیه‌ها باشد. به گفته تیمی از محققان آلمانی، هلندی و ...

معرفی سه پژوهش کاربردی در حوزه ابنیه و بافت‌های فرهنگی تاریخی

کرمان رصد - به گزارش ایرنا از روابط‌عمومی پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری، علیرضا انیسی با اشاره به فعالیت‌های چشمگیر صورت گرفته در پژوهشگاه میراث فرهنگی در سال پژوهشی ...

امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل امور بانوان استانداری کرمان و دانشگاه فنی و حرفه ای استان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان تفاهمنامه همکاری دو جانبه اداره کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان و دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان به منظور ارتقای توانمندی و افزایش مهارت بانوان شاغل و خانواده‌های آنها به امضاء طرفین رسید.

امکان بهره برداری اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد از سامانه ساجد وزارت علوم

کرمان رصد- معاون تحقیقات، فنآوری و نوآوری دانشگاه آزاد گفت: در راستای سیاستهای کلی دانشگاه آزاد اسلامی، یکی از برنامه های اصلی این معاونت، رفع موانع پیش روی انجام طرح های پژوهشی و پروژه های کلان در حوزه صنعت و جامعه است.

راهکارهای ماندگاری پژوهشگران در کشور

کرمان رصد - ایسنا/کرمان دبیرکل انجمن های علمی دانشگاه آزاد استان کرمان معتقد است: اگر مقداری از کارهای پژوهشی حمایت کنیم و به پای درد و دل پژوهشگران بنشینیم از فرار مغزها تا حدی می توانیم جلوگیری کنیم ضمن آنکه نشاط علمی در کشور را افزایش داده ایم.

با بحران منابع انسانی و مالی در حوزه پژوهش مواجهیم

کرمان رصد- معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: در حال حاضر با بحران بزرگی در حوزه منابع انسانی روبه‌رو هستیم و اگر با همین روند جلو برویم سال آینده با بحران منابع مالی نیز روبه‌رو می‌شویم.

چند فایده شگفت‌انگیز انار برای سالمندان

کرمان رصد - به گزارش همشهری آنلاین به نقل از emoha،‌ این میوه پرخاصیت دارای خواص فراوانی است که در زیر به چند مورد از آن‌ها پرداخته‌ایم. حفظ سلامت قلب مصرف انار گزینه ...

ساير مطالب

11 بازارچه نوروزی صنایع‌دستی در کرمان برپا می‌شود

کمبودی در خصوص کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد

کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار در کرمان با جدیت پیگیری شود

چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان برگزار می‌شود

به رویکرد آینده‌پژوهی برای ایجاد فرصت‌های شغلی نیاز داریم

هدفگذاری کاشت 6 هزار هکتار پیاز در جنوب کرمان/ راهکار جلوگیری از زیان کشاورزان چیست؟

تحقق 81 درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان تا پایان بهمن‌ماه

کسبه فهرج در دو سال گذشته به شدت آسیب دیدند

مشاغل ایجادشده توسط کمیته امداد پایدار هستند

اختصاص 1000 میلیارد تومان جهت عملیات اکتشافی در شمال و جنوب شهرستان‌های کرمان و راور

شهرک صنعتی فهرج آماده واگذاری به سرمایه‌گذار است

موتور تورم خاموش شود، فقر مطلق ریشه‌کن می‌شود

تشدید نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی رفسنجان در ایام نوروز و ماه رمضان

تعاون روستایی اگر توان تأمین میوه شب عید را نداشت، چرا داوطلب شد؟

چرا صادرات کرمان روی 2.2 میلیارد دلار باقی ماند؟

آسیب‌ صنعت از فهم متفاوت قوانین/ چرا ارتباط بین قانون‌دانان و قانون‌خوانان کم است؟

گل‌گهر از کشنده ١٥٠ تنی ساخت داخل، رونمایی کرد

«نخستین عطر تولید شده از اسانس پسته در جهان» رونمایی شد

میزان صادرات کرمان به 2.2 میلیارد دلار رسید

85 درصد معادن حبس‌شده دولت تا هفته آینده آزاد می‌شود

پیش‌رویداد استارت‌آپ کارآفرینی «از خونه تا کارخونه» در کرمان برگزار شد

سفر 62 نفره هیات تجاری کرمان به امارات/از اکسپو و گلفود تا شناسایی و معرفی

اولین کارخانه تخصصی تولید بتن پیش‌تنیده کشور در رفسنجان

اجرای طرح خرید شفاف از اول اسفندماه در جنوب کرمان

طرح خرید شفاف از اول اسفند در جنوب کرمان به مرحله اجرا شد

4 واحد تولیدی در جنوب کرمان در طرح درج قیمت تولیدکننده شرکت کردند

263 میلیارد ریال تسهیلات دامدار کارت در کرمان پرداخت شد

پنج میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی راین پرداخت شد

رشد 25 درصد حمل محصولات کشاورزی جنوب‌ کرمان نسبت به سال گذشته

برقراری تعامل اقتصادی بین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و شورای شهر شهربابک

تعیین تکلیف 122 فقره از اراضی شهرک صنعتی در کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

موج افرایش قیمت‌ها قبل از نوروز فلج می‌شود

اعظمی: زمزمه حذف ارز ترجیحی باعث احتکار برنج شد

تخصیص اعتبار 542 میلیارد و 800 میلیون تومان برای جبران خسارات سیل استان کرمان

اتاق فکر گردشگری استان کرمان تشکیل شد

استقبال متولیان موقوفات از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

حل مشکل 3 واحد صنعتی کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

بزرگترین مفسد اقتصادی کرمان دستگیر و روانه زندان شد

درخواست مردم بافت از معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان

تولید برق از هیدروژن در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

بهره‌برداری از 273 هکتار طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان عنبرآباد

استفاده از سامانه‌های سنجش از راه دور برای پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی در کرمان

خط ریلی صادرات اسید از رفسنجان به بندرعباس با 6 هزار میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد

برداشت پیاز در کرمان؛ صادرات به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و آسیای میانه

استان کرمان 2 میلیون دلار صادرات چمدانی دارد

افتتاح پروژه خطوط ریلی جدیدالاحداث مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و بندرعباس برای حمل اسید

جمع‌آوری 2500 رمز ارز در استان کرمان

کلنگ‌زنی طرح توسعه‌ای بسته‌بندی و صادرات خرما در رفسنجان

صندوق کارآفرینی امید کرمان 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد

گزارشی از سفر استاندار کرمان به رفسنجان/ افتتاح و بازدید از طرح‌های عمرانی و خدماتی در رفسنجان

2 طرح صنعتی در راور افتتاح شد

حکومت داریم اما حکمران نیستیم

سومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت برگزار شد

سیل 4500 میلیارد تومان به زیرساخت‌های کرمان خسارت وارد کرد

اختصاص 500 هکتار به «زون گردشگری» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

آغاز برداشت سیب زمینی طرح استمرار در جنوب کرمان

64 مصوبه نتیجه کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

بیش از 267 میلیارد تومان پروژه گردشگری در کرمان افتتاح می‌شود

مشکلات اقتصادی و به‌روز نبودن قوانین، مدیریت شهری را با مشکل مواجه کرده است

یک کارخانه لبنیات در بافت پس از 18 ماه تعطیلی به چرخه تولید بازگشت

6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران/ بانک گردشگری و هلدینگ ماهان در جمع 100 شرکت برتر

فرماندار شهربابک: مردم این شهرستان حاضر به سرمایه‌گذاری کلان نیستند

اجرای 379 طرح اشتغالزایی توسط بنیاد برکت در فهرج

بنیاد برکت هزار و 173 نفر را درفهرج شاغل کرد

کارخانه نساجی در رفسنجان افتتاح شد

خسارات کشاورزان سیل‌زده جبران می‌شود

کالاهای استاندارد کرمان به 42 کشور جهان صادر شد

خوراک دام عشایر سیل زده شرق کرمان تامین می شود

200 رأس دام بین خسارت‌دیدگان سیل منوجان توزیع شد

افتتاح 400 مرکز جوار کارگاهی در کشور در سال جاری