کرمان رصد

آخرين مطالب

فرهنگي

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان آغاز به کار می‌کند

کرمان رصد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان این مطلب که جشنواره فیلم کرمان کار خود را در ۱۵ آذر سال گذشته آغاز کرد و ۱۵ بهمن‌ماه فراخوان آن اعلام شد، گفت: افتتاحیه این جشنواره ۳۱ اردیبهشت‌ماه و چهارم خرداد اختتامیه آن برگزار می‌شود.

اول مهر ۱۴۰۱ هیچ کلاس درسی نباید خالی از معلم باشد

کرمان رصد- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در گردهمایی کارشناسان ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان کرمان، گفت: نظارت بر فرایند نقل و انتقالات ضروری است و اول مهر ۱۴۰۱ هیچ کلاس درسی نباید خالی از معلم باشد.

وزیر فرهنگ لبنان وارد کرمان شد

کرمان رصد - ایسنا / وزیر فرهنگ لبنان با استقبال جمعی از مسئولان استان کرمان، امروز ۲۵ اردیبهشت‌ماه وارد فرودگاه کرمان شد. محمد وسام ...

جلد دوم دال داستان کرمان رونمایی می‌شود

کرمان رصد-جلد دوم دال داستان کرمان اثر "حامد حسینی پناه کرمانی" داستان نویس کرمانی ساعت ۱۸ یکشنبه ۲۵ اردیبهشت رونمایی می‌شود.

مدارس رفسنجان تعطیل شد

کرمان رصد - کرمان - رئیس اداره اطلاع رسانی آموزش و پرورش کرمان گفت: به دلیل تشدید آلودگی هوا مدارس رفسنجان در کلیه مقاطع تعطیل شد.

افزایش غلظت ریزگردها فعالیت مدارس برخی شهرستان های کرمان را به فضای مجازی کشاند

کرمان رصد - کرمان - رییس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه مدارس شهرستان انار و زرند به دلیل خیزش ریزگردها و آلودگی هوا در تمام دوره های تحصیلی به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند کرد گفت: مدارس رفسنجان و کشکوییه نیز با ۲ ساعت تاخیر فعالیت حضوری خواهند داشت.

راه‌اندازی مجدد سامانه ساماندهی تولید و توزیع لباس فرم مدارس در کرمان

کرمان رصد- رئیس سازمان دانش آموزی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سامانه ساماندهی و نظارت بر تولید و توزیع لباس فرم مدارس مجدد راه‌اندازی شده، ۴ میز کار در آن تعریف شده، تولیدی ها باید در این سامانه امکانات و ظرفیت خود را معرفی کنند.

مدیرکل ارشاد جنوب کرمان: رسانه‌ها سیاست‌های عدالت محورانه دولت را تبیین کنند

کرمان رصد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان گفت: رسانه‌ها سیاست‌های عدالت‌محورانه دولت را در راستای اصلاحات اقتصادی و پرداخت یارانه‌ها به‌صورت مستقیم به مردم و دهک‌های آسیب‌پذیر تبیین کنند.

حجره‌های بازار تاریخی قلعه محمود کرمان واگذار می‌شود

کرمان رصد-معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از واگذاری ۲۴ حجره‌ بازار تاریخی قلعه محمود برای تکمیل و راه‌اندازی بازارچه صنایع‌دستی شهر کرمان خبر داد.

وبینار "هنر خوب نوشتن در روابط عمومی" در کرمان اجرا می‌شود

کرمان رصد-مدیرعامل انجمن روابط عمومی استان کرمان گفت: وبینار هنر خوب نوشتن در روابط عمومی با موضوع (یادداشت، جستار و روایت) امروز (شنبه) از ساعت ۱۷ به صورت مجازی در کرمان برگزار می‌شود.

چرا کنسرت شهرام ناظری در کرمان لغو شد؟

کرمان رصد-هفته‌ی گذشته بود که خبر برگزاری کنسرت "شهرام ناظری" در کرمان منتشر شد اما سه روز مانده به کنسرت، در فضای مجازی خبر لغو کنسرت از سوی موسسه برگزارکننده آن اعلام شد

موزه‌های کرمان در تعطیلات عید فطر باز است

کرمان رصد- معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از دایر بودن موزه‌ها و اماکن تاریخی این استان در تعطیلات عید فطر (۱۳ و ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ ) خبر داد.

هفته معلم، فرصت ارزشمند تکریم ظرفیت‌های مثبت معلمی

کرمان رصد-نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمان در دیدار مدیرکل، اعضای شورای معاونان اداره کل و جمعی از فرهنگیان استان با وی گفت: هفته معلم، فرصت مغتنم تکریم ظرفیت‌های مثبت معلمی است.

برگزاری ۱۳ دوره آموزش گردشگری در کرمان

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری ۱۳ دوره آموزش گردشگری در این استان خبر داد و گفت: این دوره‌ها با هدف توانمندسازی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری و علاقمندان به این صنعت در سال ۱۴۰۰ برگزار شده است.

روش‌های پرداخت زکات فطریه در کرمان

کرمان رصد- مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به روش‌های پرداخت زکات فطریه در استان کرمان اشاره کرد و گفت: مردم مؤمن استان کرمان می‌توانند به‌صورت مجازی و حضوری زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

چهلم نوروز، جشن پایان سده

کرمان رصد- جشن چهلم نوروز جشن پایانی سده است زیرا کرمانی ها مراسم نوروز را از با برگزاری جشن سده از پنجاه روز قبل از فروردین یعنی از دهم بهمن آغاز و تا چهلم نوروز این سه ماه را جشن نوروز برگزار می‌کردند.

۶ دفتر ثبت ملی آثار میراثی در کرمان راه‌اندازی شد

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمان می‌گوید که ۶ دفتر ثبت ملی آثار در این استان با توجه به تعدد آثار در حوزه‌های منقول، غیرمنقول، طبیعی و ناملموس راه‌اندازی شد.

توسعه فرهنگی بدون توجه ویژه همه دستگاه‌ها میسر نیست

کرمان رصد-دبیر شورای فرهنگ عمومی جنوب کرمان توجه به زیر ساخت های فرهنگی را لازمه توسعه فعالیت های فرهنگی دانست و گفت: شهرستان فاریاب در بحث زیرساخت های فرهنگی مشکل دارد که باید همه برای رفع آن، تلاش کنیم.

آغاز مستندسازی ۲۵ اثر طبیعی و باستانی استان کرمان

کرمان رصد-معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از آغاز مستندسازی ۲۵ اثر طبیعی و باستانی به منظور ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

حال و هوای کریمان ایران در شب ۲۳ رمضان

کرمان رصد-دیار کریمان در آخرین شب قدر امسال نیز دیدنی بود؛ از رازونیاز در جوار تربت مطهر سردار دل‌ها گرفته تا آیین‌های خانگی شب زنده‌داری.

اعطای تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی کرمان

کرمان رصد- معاون صنایع‌دستی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان گفت: از محل دستورالعمل بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه به هنرمندان صنایع‌دستی این استان تسهیلات بانکی اعطا می‌شود.

مدرس حوزه علمیه: شب‌قدر فرصت بیداری از خواب غفلت است

کرمان رصد-مدرس حوزه علمیه هدف از مراسم احیا و مناجات با خدا در شب های قدر را درک این شب ها و بیداری قلب دانست و گفت: انسان با بیداری از خواب غفلت، خود را از آلودگی ها پاک و به معبود نزدیک می گرداند که سعادت دنیوی و اخروی را در بر دارد.

شهرداری کرمان: میراث مانع اجرای طرح پارک گردشگری شد

کرمان رصد - کرمان - شهردار کرمان با بیان اینکه طرح پارک گردشگری کرمان مصوبه میراث فرهنگی را دارد، گفت: اما میراث فرهنگی اخیرا به‌ دلیل قرار داشتن این طرح در حریم قلاع اردشیر و دختر مخالفت خود را با اجرای آن اعلام کرده است.

برگزاری نمایشگاه عکس بناهای تاریخی در تخت درگاه قلی‌بیگ کرمان

کرمان رصد- مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان از برگزاری نمایشگاه عکس با عنوان "کروکی‌های آموزشی یک معلم از معماری ایران" از تاریخ ۳۰ فروردین‌ماه لغایت اول اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ در محل تخت درگاه قلی‌بیگ کرمان خبر داد.

آغاز ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی از ۳۰ فروردین ۱۴۰۱

کرمان رصد- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت‌نام آزمون ورودی مدارس متوسطه دور دوم نمونه دولتی از ۳۰ فروردین ۱۴۰۱ در سامانه http://sanjesh.kermanedu.ir آغاز شده است.

امتحانات مدارس در کرمان حضوری برگزار می‌شود

کرمان رصد-مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امتحانات خرداد ماه به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و بر اساس آیین نامه های آموزشی و ارزشیابی برگزار می شود.

امتحانات پایان ترم دانش‌آموزان در کرمان حضوری است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: امتحانات خردادماه به صورت حضوری با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی و بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی و ارزشیابی برگزار می‌شود.

موزه نفت‌سوزها در کرمان بازگشایی موقت شد

کرمان رصد- موزه نفت‌سوزهای کرمان روایت‌گر گوشه‌ای از تاریخ این مرز و بوم (از عصر صفویه تاکنون) پس از حدود یک سال تعطیلی شامگاه یکشنبه با حضور بازدیدکنندگان مددجوی کمیته امداد و موزه داران به صورت موقت بازگشایی شد.

آلودگی هوا مدارس کرمان را تعطیل کرد

کرمان رصد - ایسنا / رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان بنا به اعلام استانداری، مدارس شهرستان کرمان(شهر ...

شیوه نامه جذب سرباز معلم برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱

کرمان رصد-از سوی سرپرست معاونت پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش استان کرمان شیوه نامه جذب معلم وظیفه (سرباز معلم) برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ در آموزش و پرورش استان کرمان ابلاغ شد.

چند ساله‌ها می‌توانند برای ثبت‌نام کلاس اول ابتدایی اقدام کنند؟

کرمان رصد-معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان در نشست تخصصی با مدیران مدارس استان در بستر شبکه گفت: نوآموزان متولد نیمه دوم سال ۹۴، نیمه اول سال ۹۵ و مهرماه سال ۹۵ می توانند در کلاس اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ ثبت نام کنند.

ساير مطالب

پنج تور غیرمجاز گردشگری در بافت شناسایی شد

مجلس تعزیه فضل و فتاح در ده زیار کرمان شبیه خوانی شد

گرد و غبار مدارس کرمان و فهرج را به تعطیلی کشاند

11 درصد از گردشگران بیش از 5 روز در استان کرمان ماندگار شدند

شهریه مدارس غیردولتی کرمان افزایش پیدا نمی‌کند

رتبه‌بندی معلمان حتمی است

گوشه‌هایی از معماری منحصر‌به‌فرد باغ‌موزه وزیری کرمان

جلسه ساماندهی سرویس مدارس استان کرمان تشکیل شد

فروش 5 و نیم میلیاردی بازارچه‌های نوروزی صنایع‌دستی استان کرمان

اجرای طرح اطعام مهدوی در کرمان

احساس نیاز به قرآن باید به روش‌ها و زبان‌های مختلف منتقل شود

عملیات گمانه‌زنی دشت دولت‌آباد صوغان آغاز شد

دو میلیون و 600 هزار مسافر نوروزی وارد استان کرمان شدند

آغاز فعالیت حضوری مدارس استان کرمان

ویژه برنامه استقبال از ماه مبارک رمضان در ده زیار کرمان برگزار شد

ورود مسافران نوروزی به استان کرمان از مرز دو میلیون نفر گذشت

سیاه‌چادرهای عشایر کرمان در ایام نوروز؛ آشنایی با سبک زندگی و جبران معیشت

باغ شاهزاده ماهان در روز 13فروردین 1401 تعطیل است

بازدید 20 هزار نفر از جاذبه‌های گردشگری ارزوئیه

ضرورت اقناع افکار عمومی برای فعالیت حضوری مدارس

اعطای تسهیلات به متقاضیان ایجاد اقامتگاه بومگردی در بم

جشنواره تخم‌مرغ‌های رنگی در پیاده‌راه گلیم سیرجان

ورود بیش از یک میلیون و 500 هزار گردشگر نوروزی به استان کرمان

بیش از 16 هزار نفر از مناطق گردشگری شهربابک بازدید کردند

شکفتن شکوفه‌های بهاری در شعر فارسی

برگزاری جشنواره بومی و محلی مردمان نگین کویر در فهرج

آغاز موج دوم سفرهای نوروزی استان کرمان

40 تور از قنات گوهرریز جوپار دیدن کردند

جشنواره‌ "بازی با شن" در منطقه دهزوئیه زرند برگزار می‌شود

مدارس استان کرمان از 14 فروردین حضوری هستند

باغ جهانی شاهزاده در کرمان میزبان مسافران نوروزی

مدارس کرمان از 14 فروردین حضوری است

برگزاری نمایشگاه آثار هنری با محوریت ابعاد زندگی سردار سلیمانی در راین

راه‌اندازی ایستگاه حامیان بیابان لوت در فهرج

ظرفیت‌های بومی و محلی در نوروزگاه‌های کرمان معرفی می‌شود

صف طویل مسافران نوروزی برای زیارت مزار سردار سلیمانی

تنظیم طرح جامعی برای بازسازی اماکن ارگ بم

لزوم مدیریت گردشگران ورودی به استان کرمان

بیش از 500 گردشگر نوروزی در مدارس رفسنجان اسکان یافتند

نخستین نمایشگاه نوروزی صنایع‌دستی در شهرستان نرماشیر برپا شد

نظارت 10 اکیپ‌ بازرسی بر تاسیسات گردشگری استان کرمان

راه‌اندازی 67 پایگاه اطلاع‌رسانی در سطح استان کرمان

مدارس همه کشورها باز است، بچه‌های ما دارند جا می‌مانند

رزرو 70 درصد ظرفیت اقامتگاه‌های کرمان/کرمان آماده پذیرایی از مسافران نوروزی

مرکز آموزشی-رفاهی فرهنگیان در روستای سه‌کنج هفته معلم به بهره‌برداری می رسد

انعقاد تـفاهم‌نامه میان ادارات کل آمـوزش و پـرورش و مـنابع طبـیعی و آبخیـزداری کرمان

برنامه‌های نیمه شعبان کرمان اعلام شد

تمام اماکن تاریخی-گردشگری کرمان پذیرای مسافران نوروزی

پنج اثر منقول تاریخی-فرهنگی کرمان ثبت ملی شد

تجلیل از خانواده شهدا و جانبازان استان کرمان

1132 اثر به جشنواره خانواده و سبک مهدوی در کرمان ارسال شده است

نمایشگاه عکس "ایران من" در کرمان گشایش یافت

آمادگی 255 مدرسه در استان کرمان برای اسکان نوروزی

رفسنجان می‌تواند یکی از مقاصد گردشگری یونسکو باشد

آموزش و پرورش با همه ظرفیت در خدمت سپاه و بسیج است

پیش بینی حضور گسترده زائران در شهر کرمان

72 واحد بومگردی کرمان در کویر لوت آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است

تشریح برنامه‌های هفته بزرگداشت «حکیم نظامی گنجوی» در کرمان

بوسه مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان بر دست معلم دوره دبیرستان خود

زن کرمانی، روشنای زندگانی

تشدید نظارت بر اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی استان کرمان در نوروز 1401

کسب 8 رتبه برتر کشوری توسط کانون‌های مساجد کرمان

تولید سری دوم مجموعه پوستر هم‌نفس

چوب درختان کرمانی در کاخ داریوش

کاشت 50 اصله نهال در ورودی پایگاه جهانی لوت در فهرج

برگزاری مراسم جمع خوانی در کرمان طی ماه رمضان

شرکت 15 هزار خودرو در راهپیمایی 22 بهمن در کرمان

جشن نوروزگاه در بم برگزار می‌شود

دستاوردهای ثبت 5 شهر ملی صنایع‌دستی کرمان در عرصه میدان چیست؟

اهدای 16 شیء تاریخی به میراث فرهنگی کرمان

کرمان در عید مبعث غرق شادی و سرور است

شاید مسئولین هم در هزارتوی مشکلات هنرمندان گم شدند!

شهید سلیمانی؛ اصل بشردوستی و نوع‌دوستی

پایگاه جهانی لوت در فهرج با فراخوان یک مسابقه به استقبال نوروز رفت

کشف شیء عتیقه مربوط به هزاره سوم پیش از تاریخ در جیرفت

گره‌ فرش راور آن را متمایز از سایر فرش‌ها کرده‌است

تفویض اختیارات صنایع‌دستی به استانها با هدف تمرکززادیی انجام شد

رییس سازمان تبلیغات اسلامی: جهاد تبیین در قامت هنر گره‌گشا است

رییس سازمان تبلیغات اسلامی: جهاد تبیین در قامت هنر گره‌گشا است

رییس سازمان تبلیغات اسلامی: جهاد تبیین در قامت هنر گره‌گشا است

برگزاری نشست شورای راهبردی انتخاب شهرها و روستاهای ملی صنایع‌دستی در کرمان

مجتمع گردشگری مسیر فهرج – زاهدان به زودی افتتاح می‌شود

عاملان نوشتن یادگاری بر روی میل نادری فهرج شناسایی شدند

محفل شعرخوانی نیکوکاری در کرمان برگزار می‌شود

درخشش کانون های فرهنگی هنری مساجد کرمان در رویداد ملی فهما

می‌خواهم برای داستان‌نوشتن زندگی کنم

آموزش مدارس متوسطه در نرماشیر حضوری است

تعزیه‌خوانی شبیه‌خوانان کرمانی در حرم شاهچراغ (ع)

آموزش و پرورش ریل توسعه کشور است

پویش ملی ایران سرسبز در کرمان آغاز شد

اولین جشنواره تخم مرغ‌های رنگی در رفسنجان برگزار می‌شود

مراسم معنوی اعتکاف در شهرهای قرمز استان کرمان برگزار نمی‌شود

کرمان در سالروز میلاد مولود کعبه سراسر شادی و شعف است

راهیابی 2 گروه تعزیه از استان کرمان به همایش ملی تعزیه

اعلام میزان خسارت سیل به بناهای باستانی کرمان/از محوطه‌های کاوش چه خبر؟

جشنواره فیلم کرمان سال آینده برگزار می شود

همراهی گرم تماشاگران کرمانی با "مرد بازنده"

اردوی راهیان نور دانش‌آموزی در بستر فضای مجازی برگزار می‌شود

دبیرخانه ملی پویش چلچراغ در کرمان آغاز به کار کرد

نمازخانه در تمامی اماکن تاریخی و  گردشگری استان کرمان ایجاد شود