کرمان رصد

آخرين مطالب

اقتصادي

حمایت شرکت ملی مس از طرح‌های پایین‌دستی «صنایع مس» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

کرمان رصد-مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری با نگاه به مس در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان شناسایی شوند، گفت: شرکت ملی صنایع مس ایران تا ۱۰۰ درصد در پروژه‌هایی که در صنایع پایین‌دستی مس تعریف شوند، در منطقه ویژه اقتصادی سرمایه‌گذاری می‌کند.

قدردانی از تلاش ۱۷ ساله رئیس اداره استاندارد رفسنجان

کرمان رصد- مراسم تقدیر از ناهید سرباز پور رئیس سابق اداره استاندارد شهرستان رفسنجان عصر امروز ۲۶ اردیبهشت به همت اتاق بازرگانی رفسنجان و جمعی از کارآفرینان شهرستان در هتل هیلان رفسنجان برگزار شد.

صادرات کالاهای اساسی از استان کرمان ممنوع است

کرمان رصد- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با بیان اینکه قفسه فروشگاه ها پُر از کالاهای اساسی است و در تامین کالای اساسی مشکلی نیست، تاکید کرد: تا زمانی که استان نیاز داشته باشد اجازه نمی‌دهیم هیچ کالایی از استان خارج شود.

سه هزار و ۵۵۵ تن کالای اساسی در جنوب کرمان توزیع شد

کرمان رصد-دبیر کارگروه تنظیم بازار جنوب کرمان از توزیع سه هزار و ۵۵۵ تن کالای اساسی شامل روغن، مرغ منجمد، شکر و برنج از اول سال جاری تاکنون در هفت شهرستان جنوبی این استان خبر داد.

۲۷ پرونده تخلف صنفی در جنوب کرمان تشکیل شد

کرمان رصد- معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان با اشاره به اجرای مانور ویژه نظارتی طی سه روز گذشته در این منطقه از تشکیل ۲۷ پرونده تخلف صنفی در این مانور خبر داد.

بیش از ۱۵ هزار مددجو کمیته امداد کرمان صاحب شغل شدند

کرمان رصد- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمان با بیان اینکه تعهد این اداره کل در سال گذشته ایجاد ۱۲ هزار و ۷۳۸ فرصت شغلی بوده است گفت: این نهاد در نهایت موفق به ایجاد ۱۵ هزار و ۵۹۵ فرصت شغلی طی سال گذشته شده است.

فعالیت ۲ کارخانه رب گوجه فرنگی در جنوب کرمان متوقف شد

کرمان رصد - کرمان - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد گفت: در راستای حفظ حقوق عامه خط تولید ۲ کارخانه رب گوجه فرنگی در این شهرستان بدلیل عدم رعایت نکات بهداشتی متوقف شده است.

رییس اتاق بازرگانی کرمان: نظام گلخانه‌ای این استان غیرکارشناسی در حال توسعه است

کرمان رصد-رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان گفت: نظام گلخانه‌ای این استان به صورت غیرکارشناسی و بدون اینکه نقشه راه مشخصی داشته باشد یا حتی زیرساخت‌های آن مشخص باشد، در حال توسعه است

سیرکاران شهداد یک هفتم سود محصولاتشان را هم نمی‌برند

کرمان رصد- همزمان با فصل برداشت سیر در شهداد کرمان، کشاورزان می‌گویند سود اصلی تولید و فروش این محصول به جای آنان به جیب دلالان می‌رود که این امر علاوه بر گلایه‌ بهره‌برداران، سبب گرانی این محصول در بازار نیز شده است

ایجاد «لجستیک پارک» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

کرمان رصد- رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان به‌منظور آشنایی با ظرفیت‌های منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و کمک به سرمایه‌گذاری در منطقه از چند واحد تولیدی و محورهای مختلف منطقه بازدید و در این بازدید پیشنهاد ایجاد «لجستیک پارک» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را ارائه کرد.

وجود ظرفیت ایجاد ۱۰ هزار شغل در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

کرمان رصد-مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان گفت: عزم خود را جزم کرده‌ایم که منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان را به کمک هم آباد کنیم و ایجاد ۱۰ هزار شغل در برنامه بوده که تحقق آن دور از انتظار نیست.

۷۵ هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای ریگان اختصاص یافت

کرمان رصد-سرپرست فرمانداری ریگان در جنوب شرق استان کرمان اعلام کرد که ۷۵ هزار تن قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای این شهرستان تخصیص یافته است که ۱۲۱ هزارمترمربع از معابر را پوشش می‌دهد

فقط تایید شده‌ها می‌توانند شهر خود را تغییر دهند

کرمان رصد-بر اساس استعلام از اداره راه و شهرسازی استان تهران، اصلاح و تغییر شهر مورد تقاضا فقط برای کسانی که استعلامات سه‌گانه آنها تایید شده امکان‌پذیر است.

نماینده مجلس: صادرات محصولات کشاورزی در مرزهای عراق و جمهوری آذربایجان جریان دارد

کرمان رصد- عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از پیگیری تلفنی لغو قانون ممنوعیت صادرات چهار محصول کشاورزی توسط وزیر جهادکشاورزی خبر داد و گفت: طبق اعلام این وزارتخانه صادرات محصولات کشاورزی هم اکنون در مرزهای کشور عراق و آذربایجان جریان دارد.

سود و دیرکرد وام کشاورزان رفسنجان و انار بخشیده می‌شود

کرمان رصد - کرمان - نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیدار با مدیرعامل بانک کشاورزی کشور، مقرر شد سود و دیرکرد تسهیلات بانک کشاورزی برای اهالی شهرستان‌های رفسنجان و انار تا سال ۱۴۰۰ به‌طور کامل بخشیده شود.

باغات پسته رفسنجان در سال ۱۴۰۲ محصول دارد؟

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان رفسنجان با اشاره به سرمازدگی گسترده باغات پسته رفسنجان در فروردین امسال، گفت: نگرانی که کشاورزان دارند آیا ۱۴۰۲ پسته داریم یا خیر که هنوز مشخص نیست چه وضعیتی داریم، ممکن است ابعاد سرمازدگی به حدی باشد که سال آینده هم پسته نباشد.

معادن فاریاب روی ریل توسعه قرار دارند

کرمان رصد- رئیس سازمان صمت جنوب کرمان گفت: ظرفیت‌های معدنی شهرستان فاریاب که اکنون با ۳۲ معدن با اشتغالی بالغ بر ۶۵۹ نفر و ۱۰ پروانه اکتشاف با اشتغال ۴۰ نفری به فعالیت رسیده، نقش مهمی در شکوفایی اقتصادی این شهرستان ایفا می کند.

برداشت کلزا در جنوب کرمان آغاز شد

کرمان رصد- مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان گفت: عملیات برداشت کلزا از نیمه اول فروردین ماه در شهرستان‌های قلعه گنج، منوجان، رودبار جنوب و فاریاب آغاز و تا اواسط اردیبهشت ماه ادامه دارد.

راهبری شرکت‌های دانش‌بنیان در کرمان ضعیف است/ مدیری که نگاه دانشی ندارد، نمی‌خواهیم

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان تاکید کرد: راهبری شرکت‌های دانش‌بنیان در استان کرمان ضعیف است و نیاز به لوکوموتیوران قوی دارد، در راس آن استاندار و محوریت کار باید شرکت‌های دانش بنیان باشند و نظرات قوی‌ترین آدم‌های شرکت‌های دانش بنیان را بگیرید.

وقفه عرضه گازوئیل در جنوب کرمان چند ساعته بود/مشکل عرضه سوخت نداریم

کرمان رصد- مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمان در واکنش به برخی اخبار با موضوع کمبود گازوئیل در جنوب این استان تاکید کرد: وقفه عرضه گازوئیل در جنوب کرمان تنها مربوط یه یک جایگاه فروش بود که پس از ۲ تا سه ساعت نیاز جایگاه تامین شد

سپرده‌گذاری بیش از ۴ میلیارد تومانی خیران در صندوق امداد ولایت کرمان

کرمان رصد-مدیرکل کمیته امداد استان کرمان از سپرده‌گذاری بیش از چهار میلیارد تومانی خیران در صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان کرمان در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: این سپرده‌گذاری باعث تسهیل در پرداخت تسهیلات به مددجویان و نیازمندان شده است.

جلسه اضطراری سرمازدگی باغ‌های پسته استان کرمان با حضور وزیر جهاد کشاورزی

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به برودت شدید هوا و سرمازدگی باغ‌های پسته استان کرمان در طی روزهای اولیه سال جاری با پیگیری‌های صورت گرفته امروز جلسه اضطراری در این خصوص با حضور وزیر جهاد کشاورزی استاندار کرمان، مدیرعامل صندوق بیمه محصولات کشاورزی، مدیرعامل بانک کشاورزی، مدیر عامل صندوق توسعه ملی، رییس اتاق بازرگانی کرمان برگزار می‌شود.

تولید برق توقف ندارد...

کرمان رصد - ایسنا/کرمان نیروگاه سیکل ترکیبی شهید سپهبد قاسم سلیمانی با ۸ واحد گازی و ۴ واحد بخار در کیلومتر ۲۰ اتوبان کرمان، رفسنجان با تولیدی قریب به ۲۰۰۰ مگاوات از نیروگاه‌های مهم کشور محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاری ۲۰۰هزار میلیارد تومانی مس در رفسنجان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در دیدار نوروزی با نماینده رفسنجان و انار و امام جمعه رفسنجان از سرمایه‌گذاری ۲۰۰هزار میلیارد تومانی شرکت مس در شهرستان رفسنجان خبر داد.

برداشت گندم در جنوب کرمان آغاز شد

کرمان رصد- رئیس سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان از آغاز برداشت گندم در جنوب کرمان از نیمه اول فروردین ماه در شهرستان قلعه‌گنج خبرداد و گفت: این منطقه بعد از استان سیستان بلوچستان دومین منطقه آغاز برداشت گندم در سطح کشور است.

کاشت گندم در جنوب کرمان ۱۰ درصد افزایش یافت

کرمان رصد - جیرفت - رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان از آغاز عملیات برداشت گندم در این منطقه خبر داد و گفت: هدف‌گذاری کاشت گندم در سال زراعی ۱۴۰۰ - ۱۴۰۱ در این منطقه ۱۰ درصد افزایش یافته است.

به متقاضیان نهضت ملی مسکن فرصت ویرایش داده می‌شود

کرمان رصد-معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای آن دسته از متقاضیان نهضت ملی مسکن که اطلاعات خود را به صورت ناقص در سامانه وارد کرده‌اند یا در ثبت مشخصات اشتباه داشته‌اند، مدت زمانی را به منظور ویرایش در نظر خواهیم گرفت که متعاقبا اعلام می‌شود.

منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان قطب تولید کود و سم در کشور می‌شود

کرمان رصد-مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان با بیان این‌که این منطقه ویژه می‌تواند به قطب تولید کود و سم تبدیل شود، از راه‌اندازی مرکز نوآوری و شتاب‌دهی کود و سم در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان خبر داد.

راه‌اندازی جمعه بازار صنایع‌دستی در شهرستان بافت

کرمان رصد-مدیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان بافت از راه اندازی جمعه بازار صنایع‌دستی با هدف فروش و نمایش آثار هنری هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان خبر داد.

آغاز عملیات اجرایی اتصال خط آب شرب کرمان به خلیج فارس

کرمان رصد - ایسنا/کرمان وزیر نیرو درباره تامین آب کرمان اظهار کرد: طرح‌های مختلفی برای تأمین آب داریم که یکی از آن طرح‌ها، اختصاص بخشی آب از خط انتقال آب خلیج فارس به استان های کرمان و یزد برای شهر کرمان اختصاص داده شده است.

اطلس سرمایه گذاری استان کرمان در حال تدوین است

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان با بیان این مطلب که اطلس سرمایه‌گذاری استان کرمان در حال تدوین است، تصریح کرد: در سال آینده جایگاه مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان ارتقا پیدا کند.

وفور کالاهای اساسی در استان کرمان

کرمان رصد - ایسنا/کرمان استاندار کرمان با بیان اینکه اصناف با کارگروه تنظیم بازار همکاری لازم را داشته باشند، تصریح کرد: در کالاهای اساسی مشکلی نداریم، اوضاع تحت کنترل است و تیم‌های بازرسی همه فعال هستند اما دستگاه‌های مربوطه اگر کمبود یا مشکلی وجود دارد حتما برای رفع آن اعلام کنند.

گرانی سیمان در کرمان؛ علت‌ها و راهکارها

کرمان رصد- افزایش قیمت سیمان به عنوان یکی از مواد اولیه مهم ساختمان سازی بر زندگی مردم بسیار تاثیرگذار است اما افزایش ناگهانی قیمت این محصول که علت های آن را بورسی شدن و کاهش تولید می خوانند، سبب نگرانی هایی در روزهای پایانی سال شده است.

پایان اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ آخرین مهلت جذب اسناد خزانه

کرمان رصد - ایسنا/کرمان دهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال جاری بعد از ظهر امروز به ریاست استاندار و با حضور رئیس سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان و دیگر اعضا برگزار شد.

ساير مطالب

11 بازارچه نوروزی صنایع‌دستی در کرمان برپا می‌شود

کمبودی در خصوص کالاهای اساسی در کرمان وجود ندارد

کنترل قیمت ها و نظارت بر بازار در کرمان با جدیت پیگیری شود

چهاردهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان کرمان برگزار می‌شود

به رویکرد آینده‌پژوهی برای ایجاد فرصت‌های شغلی نیاز داریم

هدفگذاری کاشت 6 هزار هکتار پیاز در جنوب کرمان/ راهکار جلوگیری از زیان کشاورزان چیست؟

تحقق 81 درصدی پروژه‌های اقتصاد مقاومتی کرمان تا پایان بهمن‌ماه

کسبه فهرج در دو سال گذشته به شدت آسیب دیدند

مشاغل ایجادشده توسط کمیته امداد پایدار هستند

اختصاص 1000 میلیارد تومان جهت عملیات اکتشافی در شمال و جنوب شهرستان‌های کرمان و راور

شهرک صنعتی فهرج آماده واگذاری به سرمایه‌گذار است

موتور تورم خاموش شود، فقر مطلق ریشه‌کن می‌شود

تشدید نظارت بر مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده خام دامی رفسنجان در ایام نوروز و ماه رمضان

تعاون روستایی اگر توان تأمین میوه شب عید را نداشت، چرا داوطلب شد؟

چرا صادرات کرمان روی 2.2 میلیارد دلار باقی ماند؟

آسیب‌ صنعت از فهم متفاوت قوانین/ چرا ارتباط بین قانون‌دانان و قانون‌خوانان کم است؟

گل‌گهر از کشنده ١٥٠ تنی ساخت داخل، رونمایی کرد

«نخستین عطر تولید شده از اسانس پسته در جهان» رونمایی شد

میزان صادرات کرمان به 2.2 میلیارد دلار رسید

85 درصد معادن حبس‌شده دولت تا هفته آینده آزاد می‌شود

پیش‌رویداد استارت‌آپ کارآفرینی «از خونه تا کارخونه» در کرمان برگزار شد

سفر 62 نفره هیات تجاری کرمان به امارات/از اکسپو و گلفود تا شناسایی و معرفی

اولین کارخانه تخصصی تولید بتن پیش‌تنیده کشور در رفسنجان

اجرای طرح خرید شفاف از اول اسفندماه در جنوب کرمان

طرح خرید شفاف از اول اسفند در جنوب کرمان به مرحله اجرا شد

4 واحد تولیدی در جنوب کرمان در طرح درج قیمت تولیدکننده شرکت کردند

263 میلیارد ریال تسهیلات دامدار کارت در کرمان پرداخت شد

پنج میلیارد ریال تسهیلات به هنرمندان صنایع‌دستی راین پرداخت شد

رشد 25 درصد حمل محصولات کشاورزی جنوب‌ کرمان نسبت به سال گذشته

برقراری تعامل اقتصادی بین منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان و شورای شهر شهربابک

تعیین تکلیف 122 فقره از اراضی شهرک صنعتی در کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

موج افرایش قیمت‌ها قبل از نوروز فلج می‌شود

اعظمی: زمزمه حذف ارز ترجیحی باعث احتکار برنج شد

تخصیص اعتبار 542 میلیارد و 800 میلیون تومان برای جبران خسارات سیل استان کرمان

اتاق فکر گردشگری استان کرمان تشکیل شد

استقبال متولیان موقوفات از سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

حل مشکل 3 واحد صنعتی کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

بزرگترین مفسد اقتصادی کرمان دستگیر و روانه زندان شد

درخواست مردم بافت از معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار کرمان

تولید برق از هیدروژن در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

بهره‌برداری از 273 هکتار طرح آبیاری تحت فشار در شهرستان عنبرآباد

استفاده از سامانه‌های سنجش از راه دور برای پیشگیری از تصرفات غیرقانونی اراضی در کرمان

خط ریلی صادرات اسید از رفسنجان به بندرعباس با 6 هزار میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد

برداشت پیاز در کرمان؛ صادرات به کشورهای حوزه خلیج‌فارس و آسیای میانه

استان کرمان 2 میلیون دلار صادرات چمدانی دارد

افتتاح پروژه خطوط ریلی جدیدالاحداث مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و بندرعباس برای حمل اسید

جمع‌آوری 2500 رمز ارز در استان کرمان

کلنگ‌زنی طرح توسعه‌ای بسته‌بندی و صادرات خرما در رفسنجان

صندوق کارآفرینی امید کرمان 100 میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت کرد

گزارشی از سفر استاندار کرمان به رفسنجان/ افتتاح و بازدید از طرح‌های عمرانی و خدماتی در رفسنجان

2 طرح صنعتی در راور افتتاح شد

حکومت داریم اما حکمران نیستیم

سومین جشنواره ملی مرکبات جیرفت برگزار شد

سیل 4500 میلیارد تومان به زیرساخت‌های کرمان خسارت وارد کرد

اختصاص 500 هکتار به «زون گردشگری» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

آغاز برداشت سیب زمینی طرح استمرار در جنوب کرمان

64 مصوبه نتیجه کارگروه رفع موانع تولید جنوب کرمان

بیش از 267 میلیارد تومان پروژه گردشگری در کرمان افتتاح می‌شود

مشکلات اقتصادی و به‌روز نبودن قوانین، مدیریت شهری را با مشکل مواجه کرده است

یک کارخانه لبنیات در بافت پس از 18 ماه تعطیلی به چرخه تولید بازگشت

6 هلدینگ و شرکت گروه مالی گردشگری در جمع شرکت‌های برتر ایران/ بانک گردشگری و هلدینگ ماهان در جمع 100 شرکت برتر

فرماندار شهربابک: مردم این شهرستان حاضر به سرمایه‌گذاری کلان نیستند

اجرای 379 طرح اشتغالزایی توسط بنیاد برکت در فهرج

بنیاد برکت هزار و 173 نفر را درفهرج شاغل کرد

کارخانه نساجی در رفسنجان افتتاح شد

خسارات کشاورزان سیل‌زده جبران می‌شود

کالاهای استاندارد کرمان به 42 کشور جهان صادر شد

خوراک دام عشایر سیل زده شرق کرمان تامین می شود

200 رأس دام بین خسارت‌دیدگان سیل منوجان توزیع شد

افتتاح 400 مرکز جوار کارگاهی در کشور در سال جاری