کرمان رصد

آخرين مطالب

ساماندهی گلزار شهدای شیراز با همکاری شهرداری اجتماعي

ساماندهی گلزار شهدای شیراز با همکاری شهرداری
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - ایسنا/فارس مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با اشاره به تدوین طرح ساماندهی قبور شهدای شیراز با همکاری شهرداری شیراز، گفت: با توافق بین بنیاد شهید فارس و شهرداری شیراز طرح سازماندهی بخشی از گلزار شهدای شیراز با اخذ رضایت از خانواده شهدا انجام خواهد شد که این طرح در مرحله تدوین قرار دارد.
ابراهیم بیانی امروز، 29 آبان در نشست هم‌اندیشی با مدیران، روسا، خبرنگاران خبرگزاری‌ها و مطبوعات استان فارس گفت: جامعه هدف خدمت بنیاد شهید و امور ایثارگران بهترین عبادالرحمن تلقی می‌شوند و اصحاب رسانه یکی از یاران این نهاد برای ارائه خدمات بهتر به خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانبازان و.
.. با نظرات، نقدها و پیشنهادات خود هستند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس افزود: هدف از برگزاری نشست هم‌اندیشی با اصحاب رسانه احصای مشکلات، تقدیر از زحمات خبرنگاران و عکاسان خبری و همچنین تداوم بخشیدن به همکاری‌های آینده است.
وی با اشاره به اینکه تبعیت از ولایت و تاسی به شهدا رمز پیروزی جبهه مقاومت است، گفت: ایستادگی، مقاومت و ایثار از گذشته تاکنون نشان داده که عامل پیروزی مقابل سختی‌ها و دشمنان است بنابراین کمک خبرنگاران به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم بوده و باعث سربلندی کشور خواهد شد. ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای آحاد مردم یک رسالت و برای دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها وظیفه است.
بیانی با بیان اینکه اصحاب رسانه می‌توانند در مطالبه‌گری نقش موثر و ارزشمندی داشته باشند، اظهار کرد: انتقاد اصحاب رسانه باعث پیشبرد کارها می‌شود از این‌رو در کنار نقد از مجموعه بنیاد شهید، نقش رسانه‌ها در مطالبه‌گری از وظایف سایر دستگاه‌های اجرایی بسیار حیاتی است همچنین خبرنگاران به خوبی در رفع شبهات و تبیین واقعیت‌های صحیح در موضوعات جامعه ایثارگری می‌توانند فعالیت اثر بخشی داشته باشند.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه سخنان خود به پرسش خبرنگاران و اصحاب رسانه پاسخ داد و بیان کرد: با توافق بین وزارت کشور و بنیاد شهید در چندین سال گذشته، حفظ و نگهداری قبور شهدا به شهرداری‌ها محول شد و طی برآورد اولیه انجام شده حدود 75 میلیارد تومان هزینه برای ساماندهی یک هزار و 234 گلزار شهدای استان فارس نیاز است که باتوجه به وضعیت فعلی بودجه‌ای و درخواست برخی از خانواده شهدا امکان ساماندهی وجود ندارد.
وی با اشاره به دفن 3 هزار و 500 شهید در گلزار شهدای شهر شیراز، تاکید کرد: با توافق بین بنیاد شهید فارس و شهرداری شیراز طرح سازماندهی بخشی از گلزار شهدای شیراز با اخذ رضایت از خانواده شهدا انجام خواهد شد که این طرح در مرحله تدوین قرار دارد.
بیانی در خصوص خدمات‌دهی کشورهای مختلف به رزمندگان و کشته شدگان جنگ‌ها، گفت: در کشورهای مختلف دنیا شاهد گرامیداشت ایثارگران کشورشان در جنگ‌ها هستیم و احترام زیادی برای کشته‌شدگان خود قائل بوده و خدمات بیشماری را به آن‌ها ارائه می‌کنند که این موضوع نیازمند تبیین در جامعه دارد تا همگان متوجه جایگاه حقیقی ایثارگران باشند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در ادامه سخنان خود تصریح کرد: اکنون در کشور، مجلس شورای اسلامی قانونی را مصوب کرده که به جانبازان 50 درصد و 70 درصد خودرو خارجی و به جانبازان زیر 50 درصد خودروی داخلی با تخفیف داده شود و با توجه به آمار 2 میلیون نفری جامعه ایثارگری جانباز زیر 50 درصد، فقط 10 هزار دستگاه خودرو با تخفیف ارائه خواهد شد و با خودروهای خارجی سرجمع 47 هزار دستگاه بیشتر نیست که آن هم با تخفیف جزئی به این قشر عرضه می‌شود و دارای شرایطی است که مثلا خودرو داخلی به جانبازان زیر 50 درصد به شرط داشتن محدودیت حرکتی داده خواهد شد.
وی با بیان اینکه حقوق پدر و مادر خانواده شهدای مجرد بسیجی و سرباز که شاغل هیچ سازمانی نبودند، از حقوق اداره کار کمتر است، گفت: جامعه از برخی واقعیت‌ها باید آگاه باشد، بنابراین کمک رسانه‌ها در تبیین این حقایق بسیار موثر است. همچنین 500 هزار برگ سند اعم از دلنوشته، وصیت‌نامه، تصویر و یا... از شهدای فارس در مرکز اسناد بنیاد شهید استان وجود دارد که خود گنجینه بسیار گران بهایی محسوب می‌شود. از این رو در اختیار اصحاب رسانه، نخبگان، دانشگاه‌ها و عموم مردم قرار خواهد گرفت.
بیانی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر مشکلات ایثارگران با بانک دی و نبود شعب مورد نیاز در سراسر استان فارس، گفت: طی چند مدت گذشته 17 باجه بانک دی در سراسر استان برای رفاه حال جامعه ایثارگری استان تاکنون تشکیل شده که امیدواریم تا سال آینده با افزایش تعداد باجه‌ها و یا شعب شاهد تحول در ارائه خدمات بانکی مورد نیاز خانواده شهدا و ایثارگران باشیم. همچنین در خصوص نارضایتی از خدمات بیمه دی، با تغییر مدیریت روند بیمه دی طی 9 ما اخیر رو به رشد بوده و امیدواریم دغدغه‌ها تا اوایل سال آینده مرتفع شود.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس در مورد مشکلات بیمارستان جنت و ارائه خدمات به جانبازان اعصاب و روان فارس نیز بیان کرد: از 42 هزار جانباز استان فارس 10 درصد اعصاب و روان هستند که اکنون ظرفیت بیمارستان جنت برای ارائه خدمات به این قشر تکمیل است و تلاش داریم که با اقدامات میان مدت و بلند مدت این مشکل را برطرف کنیم از این‌رو با ساخت ساختمان جدید در بیمارستان جنت ظرفیت کنونی به 100 تخت خواهد رسید.
وی با انتقاد از محقق نشدن وعده برخی از مدیران و ارگان‌ها، یادآور شد: برخی از افراد و مدیران با حضور در بین جانبازان معظم عکس یادگاری گرفتند اما وعده‌های آن‌ها محقق نشده است!
بیانی با تقدیر از همکاری سازمان همیاری شهرداری‌های استان فارس در تکمیل بیمارستان‌های اعصاب و روان جنت و قطع نخایی سلمان فارسی، گفت: با همکاری سازمان همیاری شهرداری‌ها از محل اعتبارات خود تا 70 درصد پیشرفت فیزیکی در فعالیت عمرانی این دو بیمارستان ایجاد شده و امیدواریم با تامین اعتبار حدود 25 میلیاردی تا پایان سال افزایش تخت و بهبود خدمات به جانبازان اعصاب و روان و قطع نخایی استان انجام شود.
وی ادامه داد: در اقدام بلند مدت بهبود خدمات به جانبازان، بیمارستان عمومی 500 تخت خوابی امام حسین(ع) در سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به فارس کلنگ زنی شد که با موافقت رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران بنا شد 100 تخت برای جانبازان اعصاب و روان اختصاص یابد تا ضمن پوشش جانبازان استان فارس، به استان‌های همجوار دیگر خدمات ارائه شود. ساخت این بیمارستان با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ساخته می‌شود و از محل فروش املاک بنیاد شهید اعتبار ساخت 4 هزار میلیارد تومانی و 2 هزار میلیارد تومانی تجهیز تامین ظرف حدود سه سال خواهد شد.
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران فارس با بیان اینکه به قانون جامع خدمات ایثارگری به درستی عمل نمی‌شود، اضافه کرد: نیازمند یاری اصحاب رسانه برای تحقق قانون جامع خدمات ایثارگری هستیم.
به گزارش ایسنا، در پایان این نشست صمیمی، از پوستر مستند شهیده مدافع سلامت «مریم رحیمی» که در ایام کرونا در زمان بارداری به دلیل ابتلا به کرونا به شهادت رسید، رونمایی شد.
انتهای پیام

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/591344/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سالن ورزشی یزدانشهر تکمیل می‌شود

تجلیل از بسیجیان و خانواده معظم شهدای محله ولی‌عصر(عج) در منطقه 15

فیلم| انتقاد کاربران از رفتار محمدرضا گلزار با همسرش!

20 هکتار از دامنه کوه‌های صاحب‌الزمان(عج) کرمان درختکاری شد

آغاز کاشت 6 هزار نهال در شمال فهرج جهت جلوگیری از حرکت شن‌های روان

بیمه‌ها به مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند باشند

واکسیناسیون بیش از 134 هزار راس دام سبک در کرمان

افتتاح پروژه آبرسانی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در عنبرآباد

آغاز پویش احیاء هلیل تا جازموریان با کاشت 20 هزار اصله درخت در جنوب کرمان

تشییع پیکر شهید گمنام دفاع مقدس در منطقه 15

در بحث درمان و پیشگیری باید راهبرد تغییر داشته باشیم

واکسینه شدن 85هزار دام در اردوی جهادی دامپزشکی

بهره مندی بیش از 9 هزار نفر در عنبرآباد از نعمت آب شرب

بیمه‌ها باید در سرمایه‌گذاری استان کرمان کمک کنند

غرس بیش از 2٠ هزار اصله نهال گونه های جنگلی و بیابانی در جنوب کرمان

فاقد سند بودن اراضی، چالش بزرگ دستگاه قضایی است

حدود 54 درصد از مبتلایان به ایدز، بانوان هستند!

4هزار خانه روستایی در جازموریان رایگان نقشه‌برداری شد

لیگ‌برتر والیبال| جدال شهرداری ارومیه با مس رفسنجان در هفته نهم

جزئیاتی تکان‌دهنده از یکی از مضروبان درگیری هولناکِ سیرجان

بسیاری از پرونده های قضایی کرمان ریشه در قولنامه‌های عادی دارد

نقشه‌برداری رایگان 4000 منزل روستایی در شهرستان جازموریان

پیام تسلیت رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در پی درگذشت پدر شهیدان والامقام «بهمنی‌نژاد»

نواختن زنگ درختکاری در کرمان

بیمه ها باید در تامین مالی استان حضور داشته باشند

ببینید | همبستگی فرانسوی‌ها با غزه در خیابان‌های پاریس

اجرایی شدن طرح زوج و فرد در پایتخت تا روز چهارشنبه/ رئیس پلیس راهور تهران: خودروهای با پلاک فرد روز یکشنبه امکان تردد در طرح را دارند

ریل‌های مترو به پرند رسید

کارگاه آموزشی مداخله در بحران ویژه مددکاران و مشاوران بنیاد استان گلستان برگزار شد

برگزاری جلسه  هم اندیشی کارشناسان اشتغال و کارآفرینی شهرستان‌های استان گلستان

دستگیری 45 نفر اراذل و اوباش در کرمان

50 درصد مبتلایان به ایدز از بیماری خود اطلاع ندارند

مناسب‌سازی بوستان‌های پایتخت به‌اندازه 16 سال گذشته/ ظرفیت حمل‌ونقل ویژه توان‌یابان دو برابر می‌شود

وضعیت نامناسب گلزار شهدای گمنام راسک از زبان ساکنان محله احمدآباد + فیلم و تصاویر

روز بدون کیف و کتاب در مدارس ابتدایی کرمان

توقیف کامیون با 134 راس دام قاچاق در عنبرآباد

برخی مسئولین دست به عصا راه می‌روند/توان راه اندازی گرمخانه را نداریم

توسعه استان کرمان، نیازمند تدوین چشم اندازهای مدیریتی/ هم افزایی راهگشاست

یکی از مهمترین موانع کسب و کار استان کرمان ،بی ثباتی قوانین است

توسعه کرمان نیازمند تدوین چشم‌اندازهای مدیریتی است

همایش روز ملی بیمه در کرمان برگزار شد /تأکید بر توسعه فرهنگ در بزرگترین استان کشور

همایش روز ملی بیمه در کرمان برگزار شد /تأکید بر توسعه فرهنگ بیمه در بزرگترین استان کشور

دستگیری 45 نفر در کرمان

بهره‌برداری از طرح جهاد آبرسانی در روستاهای عنبرآباد

نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت هسته‌ای کشور در کرمان افتتاح شد + تصاویر

یادمان شهدای نیروی هوایی ارتش در کرمان نصب می‌شود

آغاز دور دوم رقابت‌های افراد دارای معلولیت در منطقه 6

طرز تهیه رب انار خانگی خوشمزه و مخصوص

اقتصاد مقاومتی، نسخه شفابخش تحریم‌ها بود

کمیته اجرایی مدیریت دانش در کرمان تشکیل شد