کرمان رصد

آخرين مطالب

برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی شهرداری تهران

برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت شهر سالم در یک گفت‌وگوی تفصیلی به مناسبت روز جمعیت از برنامه ریزی شرکت شهر سالم با توجه به تغییرات جمعیتی خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، امیر نورمحمدی، با بیان اینکه ماهیت کاری شرکت شهر سالم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پرسنل و بازنشستگان شهرداری و در وهله دوم در سطح شهروندان تهران است، اظهار کرد: در حال حاضر 19 مرکز درمانی زیرمجموعه شرکت شهر سالم فعالیت دارد که تقریبا صفر تا صد خدمات درمان سرپایی را انجام می‌دهند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع سلامت یکی از مهمترین شعارهای این دوره مدیریت شهری تهران محسوب می‌شود، تاکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت‌محوری و پیشگیری بتوانیم هزینه‌های تامین سلامتی را در میان کارکنان شهرداری کاهش دهیم.
نورمحمدی با بیان اینکه کاهش جمعیت و افزایش سالمندی از مشکلات و دغدغه‌هایی است که در آینده در کشور دردسرساز می‌شود و دغدغه‌هایی را به همراه خواهد داشت، گفت: متاسفانه در 10 سال آینده با یک جمعیت سالخورده و سالمندی روبه رو خواهیم بود. با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و اظهارات رهبری مبنی بر افزایش موالید باید امکانات بهتری برای درمان ناباروری و حمایت از فرزندآوری فراهم شود که در این راستا شرکت شهر سالم اقداماتی را در دستور کار خود دارد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم یکی ازمهمترین بخش‌های بسته خرسندساز را حمایت از فرزندآوری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری به مسئله افزایش جمعیت و فرزندآوری و راه‌های تسهیل آن عنوان کرد و اظهار داشت: بسته‌های "نوبهار" مشوق‌های فرزندآوری و استحکام بنیان خانواده است، در واقع کل هزینه به دنیا آمدن نوزاد در بیمارستان را مجموعه شهرداری متقبل می‌شود که تاکنون 338 نفر بسته تشویقی فرزندآوری نوبهار را دریافت کرده اند.
نورمحمدی در ادامه به بسته‌ مددیار نیز اشاره کرده و گفت: استفاده از خدمات پزشک عمومی و تخصصی در مراکز شرکت شهر سالم برای کارکنان شهرداری کاملا رایگان است و در نظام نوبت‌دهی این مراکز نیز کارکنان در اولویت قرار دارند، یادآور شد: در واقع براساس سیاست شورای ارتقا سلامت شهرداری، در تلاشیم تا در بحث ناباروری، آزمایشات مربوطه و آزمایشات ژنتیک بتوانیم هزینه‌ها را به حداقل برسانیم.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به این مطلب که حدود 4میلیون نفرخدمت، به پرسنل بازنشسته و شهروندان تهرانی در سال گذشته ارائه کرده‌ایم، گفت: 70 درصد این خدمت مربوط به شهروندان و 30 درصد مربوط به پرسنل شهرداری بوده است.
نورمحمدی در ادامه به اجرای پایش سلامت جسم و روان اشاره کرد و گفت: نگاه شرکت شهر سالم، سلامت‌محوری است که توجه به این نگاه، بسیاری از هزینه‌های درمان را کاهش می‌دهد. بر همین اساس پایش سلامت جسم و روان قریب به 48هزار نفر از پرسنل شهرداری در سال 1401 انجام شد و قریب به 17هزار نفر از پرسنل شهرداری در حوزه کارگری بودند که بر اساس آن ارجاع حدود 2هزار و 700 نفر به متخصص‌های درمانی صورت گرفته بدون آنکه هزینه‌ای پرداخت شود.
مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره طرح واکسیناسیون هپاتیت B کارگران که سال گذشته انجام شد، گفت: با توجه به اینکه یکی از مشاغل پرخطر در شهرداری تهران، خدمات انجام شده توسط پاکبانان است، با حمایت وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تهران تامین واکسن هپاتیت B کارگران انجام شد و واکسیناسیون 15هزار نفر از کارگران خدمات شهری را انجام دادیم و امیدواریم برای مشاغل پرخطر دیگر به ویژه کادر آتش نشانی نیزاین کار را انجام دهیم.
نورمحمدی در ادامه تصریح کرد: با نگاه سلامت‌محور و برای پایش سلامت در حوزه شهرداری و شهر تهران مراکز طب کاری ایجاد کردیم که بتوانیم در چهار پهنه تهران مراکز طب کار را توسعه دهیم؛ یک مرکز در سال 1400 راه‌اندازی شده که با توجه به شیوع کووید 19فعالیت آن کمرنگ بود، همچنین شرکت شهر سالم در تلاش است تا سه مرکز طب کار در منطقه 20 ،2 و 21 راه‌اندازی می‌شود.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه شرکت شهر سالم مسئولیت بحث پایش سلامت را داشته در این دوره موضوع افزایش سطح این خدمت مورد توجه قرار گرفته که می‌توان گفت علاوه بر این نظام ارجاع را در این دوره را شاهد بودیم.
نورمحمدی با بیان اینکه با راه اندازی مرکز جامع سلامت روان خدمات در حوزه سلامت روان به موازات پایش سلامت جسم نیز انجام شد، تصریح کرد: ساماندهی بیمه‌ها و ارتقای سطح ارائه خدمات به کارگران پیمانکاری شهرداری نیز برای امسال مدنظر قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرسالم، توریسم سلامت را نقطه عطف در کارنامه شرکت شهر سالم ارزیابی کرد و گفت: برنامه شرکت شهر سالم برای سال جاری کیفیت‌محوری و توجه به درآمدهای پایدار است که باید در سال جاری روی آن تمرکز کنیم، در همین راستا در تلاشیم تا توریسم سلامت را توسعه دهیم.
به گفته نورمحمدی؛ سازوکارهای لازم به صورت کلان‌تر در راستای توسعه توریسم سلامت صورت گرفته و حتی اعتبارات لازم برای آن دیده شده و با توجه به مذاکراتی که انجام شده است، پیش‌بینی می‌کنیم که در سال جاری شاهد اوج‌گیری خدمات این بخش باشیم.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به راه‌اندازی بخش‌های مختلف درمانگاه‌های مناطق در سال جاری گفت: توسعه بخش‌های درمانی از دیگر برنامه های شرکت شهر سالم است، به عنوان مثال افزایش بخش تصویربرداری در مرکز منطقه 5 است. همچنین اولویت‌بخشی به پزشک خانواده، نسخه الکترونیک و برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی، اهم فعالیت‌هایی است که برای سال آینده در دستور کار شرکت شهر سالم قرار دارد.
نورمحمدی با تأکید بر لزوم بسترسازی اجرایی و فرهنگ سازی در میان بهره‌برداران طرح پزشک خانواده گفت: بعد از آماده‌سازی بسترهای لازم، 20 هزار پرونده پزشک خانواده ایجاد شده که می‌‎توان گفت 12هزار پرونده فعال در این خصوص وجود دارد که در تلاشیم در سال جاری پرونده‌ها تکمیل شود.
وی در ادامه به راه‌اندازی نسخه الکترونیک در سال جاری اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی نسخه الکترونیک با هدف ارتقای کیفیت خدمات با محوریت شرکت شهر سالم و با نگاه به کارمندان شهرداری و تمامی شهروندان طراحی شده است.
به گفته نورمحمدی، مبنای ایجاد پرونده الکترونیک، حذف دفترچه و ایجاد نسخه الکترونیکی است و این سامانه به پیشگیری قبل از درمان کمک می‌کند که در تلاشیم در سال جاری راه‌اندازی شود.
مدیرعامل شرکت شهرسالم در خاتمه تصریح کرد: اگر امروز نگاه ما به سمت سلامت محوری و پیشگیری نرود و تمام توجه درمان‌محور باشد، در آینده مشکلات حوزه درمان دوچندان خواهد شد و این موضوع نیازمند توجه فراوزارتخانه است، چرا که باید سلامت فرد در نظر گرفته شود.
منبع: شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/556467/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

شهربابک میزبان اردوی آماده سازی تیم ملی زیر 16 سال بسکتبال کشور

فاز دوم پست GIS کیانشهر اهواز وارد مدار شد‎‎

«بیمه» مهمترین مشکل قالیبافان استان کرمان است

امادگی صداو سیما برای استفاده از ایده‌ها و سناریوی خلاق

چرا تهران در دوره‌های گذشته «گران» اداره میشد؟+فیلم

جانباز 70 درصد «فتح‌الله یزدانی احمدآبادی» به یاران شهیدش پیوست

افزایش سودآوری 73 درصدی شرکت های تابعه نماد فافق

وارد مدار شدن فاز دوم پست برق GIS کیانشهر اهواز

مرمت بافت تاریخی شهر خوسف آغاز شد

مزایا و استفاده از بلوک سیمانی در ساخت و ساز

کسب رتبه نخست کرمان در میزبانی همایش‌های پیاده روی کشور

پایان مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی استان کرمان

دستبافته ای خودرنگ با رنگین کمانی از رنگ

بیش از 50 درصد اخطاریه‌های محیط زیستی تهران متعلق به وضعیت «پساب‌»

همسر شهید زنجانی با 16 فرزند، 100 نوه و 10 نتیجه

مادر شهیدان والامقام «ملکوتی‌خواه» به دیدار حق شتافت

انجام تمام خدمات موردنیاز مناطق و سازمان‌های شهرداری تهران در زمینه مطالعات ژئوتکنیک

آلبوم «به یاد گلها» در فرهنگسرای ارسباران رونمایی می‌شود

ایمن سازی مسیر ویژه اتوبوس‌های تندرو در بزرگراه آیت الله سعیدی

ماجرای جنگ خندق در سوگواره ملی تعزیه ده زیار شبیه خوانی شد

پاسخ دفتر ریاست جمهوری ترکیه به ادعاها درباره وخاومت حال اردوغان

دفتر ریاست جمهوری ترکیه، وخاومت حال اردوغان را تکذیب کرد

معلم جانباز زرندی به یاران شهیدش پیوست

خسارت سیل به 26 منزل مسکونی، قنوات و محصولات کشاورزی بخش راین

سالانه باید 20 هزار پروانه صادر شود تا شهر فرسوده نشود/ دولت تدبیروامید دارای بدترین کارنامه در حوزه مسکن/بین شهرفروشی و بهسازی تمیز قایل شویم

نشست خبری شهردار تهران پیرامون کمیسیون ماده 5

سالانه باید 20 هزار پروانه صادر شود تا شهر در مسیر فرسودگی قرار نگیرد/ دولت تدبیر و امید دارای بدترین کارنامه در حوزه مسکن

روایت شهردار تهران از عملکرد 21 ماهه دوره ششم مدیریت شهری

اختصاص بودجه به اقدامات ماندگار پیشگیرانه در حوزه بحران و ایمنی شهری

ادامه ناپایداری‌های جوی تا اواسط هفته در کرمان/ در مراتع و کوهستان‌ها مراقب باشید

2 روستای بدون دخانیات هرمزگان را بشناسید

تراش فیروزه مهمترین صنعت دستی شهربابک

امدادرسانی هلال احمر به بیش از 400 نفر

23 نقطه در تهران برای ایجاد برج‌های تخلیه اضطراری گاز لازم است/ 3.5 میلیون مترمکعب گاز زیر تهران وجود دارد

ایجاد پرونده‌های الکترونیک و هوشمندسازی کمیسیون‌های پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران

محله‌های ناحیه یک منطقه 21 زیر ذره بین شهردار و مدیران ارشد شهری قرار گرفت

نشست هماهنگی اجرای دومین طرح گلریزان در منطقه 21 برگزار شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان خبر داد: بیش از یک هزار فروشگاه در لرستان به سامانه طرح کالابرگ الکترونیک متصل شدند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان: طرح طبقه‌بندی مشاغل آسایش کارگران را به همراه دارد

هلال احمر به بیش از 400 سیل‌زده در کرمان امدادرسانی کرد

ضرورت عزم ملی بر کاهش مصرف پلاستیک در شهرداری تهران

تجهیز 997 فروشگاه در خراسان شمالی به سامانه طرح کالابرگ الکترونیک

صندوق‌های خرد محلی زمینه‌ساز اشتغال بانوان روستایی جنوب سیستان و بلوچستان

بانو «سیلوارت اوهانسیان» مادر و همسر شهیدان «موسسیان» آسمانی شد

اجرای برخی مجالس تعزیه برای نخستین بار در سوگواره ده‌زیار/ شبیه‌خوانی ماجرای جنگ خندق

بارندگی سیل‌آسا در کوهبنان استان کرمان/ آبگرفتگی منازل مسکونی و مسدودشدن جاده زرند - کوهبنان

سند خیانت‌های انگلیس در بوشهر در حال نابودی!+ عکس

بافت بیش از 600 مترمربع فرش نفیس در طول سال

تامین برق ساختمان منطقه11 با افتتاح نیروگاه خورشیدی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد خبر داد: برنامه‌ریزی برای ایجاد 26 هزار شغل در استان یزد