کرمان رصد

آخرين مطالب

برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی شهرداری تهران

برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - مدیرعامل شرکت شهر سالم در یک گفت‌وگوی تفصیلی به مناسبت روز جمعیت از برنامه ریزی شرکت شهر سالم با توجه به تغییرات جمعیتی خبر داد.

به گزارش شهر به نقل از روابط عمومی شرکت شهر سالم، امیر نورمحمدی، با بیان اینکه ماهیت کاری شرکت شهر سالم ارائه خدمات بهداشتی و درمانی پرسنل و بازنشستگان شهرداری و در وهله دوم در سطح شهروندان تهران است، اظهار کرد: در حال حاضر 19 مرکز درمانی زیرمجموعه شرکت شهر سالم فعالیت دارد که تقریبا صفر تا صد خدمات درمان سرپایی را انجام می‌دهند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه موضوع سلامت یکی از مهمترین شعارهای این دوره مدیریت شهری تهران محسوب می‌شود، تاکید کرد: با توجه به اهمیت سلامت‌محوری و پیشگیری بتوانیم هزینه‌های تامین سلامتی را در میان کارکنان شهرداری کاهش دهیم.
نورمحمدی با بیان اینکه کاهش جمعیت و افزایش سالمندی از مشکلات و دغدغه‌هایی است که در آینده در کشور دردسرساز می‌شود و دغدغه‌هایی را به همراه خواهد داشت، گفت: متاسفانه در 10 سال آینده با یک جمعیت سالخورده و سالمندی روبه رو خواهیم بود. با توجه به سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و اظهارات رهبری مبنی بر افزایش موالید باید امکانات بهتری برای درمان ناباروری و حمایت از فرزندآوری فراهم شود که در این راستا شرکت شهر سالم اقداماتی را در دستور کار خود دارد.
مدیرعامل شرکت شهر سالم یکی ازمهمترین بخش‌های بسته خرسندساز را حمایت از فرزندآوری در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری به مسئله افزایش جمعیت و فرزندآوری و راه‌های تسهیل آن عنوان کرد و اظهار داشت: بسته‌های "نوبهار" مشوق‌های فرزندآوری و استحکام بنیان خانواده است، در واقع کل هزینه به دنیا آمدن نوزاد در بیمارستان را مجموعه شهرداری متقبل می‌شود که تاکنون 338 نفر بسته تشویقی فرزندآوری نوبهار را دریافت کرده اند.
نورمحمدی در ادامه به بسته‌ مددیار نیز اشاره کرده و گفت: استفاده از خدمات پزشک عمومی و تخصصی در مراکز شرکت شهر سالم برای کارکنان شهرداری کاملا رایگان است و در نظام نوبت‌دهی این مراکز نیز کارکنان در اولویت قرار دارند، یادآور شد: در واقع براساس سیاست شورای ارتقا سلامت شهرداری، در تلاشیم تا در بحث ناباروری، آزمایشات مربوطه و آزمایشات ژنتیک بتوانیم هزینه‌ها را به حداقل برسانیم.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به این مطلب که حدود 4میلیون نفرخدمت، به پرسنل بازنشسته و شهروندان تهرانی در سال گذشته ارائه کرده‌ایم، گفت: 70 درصد این خدمت مربوط به شهروندان و 30 درصد مربوط به پرسنل شهرداری بوده است.
نورمحمدی در ادامه به اجرای پایش سلامت جسم و روان اشاره کرد و گفت: نگاه شرکت شهر سالم، سلامت‌محوری است که توجه به این نگاه، بسیاری از هزینه‌های درمان را کاهش می‌دهد. بر همین اساس پایش سلامت جسم و روان قریب به 48هزار نفر از پرسنل شهرداری در سال 1401 انجام شد و قریب به 17هزار نفر از پرسنل شهرداری در حوزه کارگری بودند که بر اساس آن ارجاع حدود 2هزار و 700 نفر به متخصص‌های درمانی صورت گرفته بدون آنکه هزینه‌ای پرداخت شود.
مدیرعامل شرکت شهر سالم درباره طرح واکسیناسیون هپاتیت B کارگران که سال گذشته انجام شد، گفت: با توجه به اینکه یکی از مشاغل پرخطر در شهرداری تهران، خدمات انجام شده توسط پاکبانان است، با حمایت وزارت بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تهران تامین واکسن هپاتیت B کارگران انجام شد و واکسیناسیون 15هزار نفر از کارگران خدمات شهری را انجام دادیم و امیدواریم برای مشاغل پرخطر دیگر به ویژه کادر آتش نشانی نیزاین کار را انجام دهیم.
نورمحمدی در ادامه تصریح کرد: با نگاه سلامت‌محور و برای پایش سلامت در حوزه شهرداری و شهر تهران مراکز طب کاری ایجاد کردیم که بتوانیم در چهار پهنه تهران مراکز طب کار را توسعه دهیم؛ یک مرکز در سال 1400 راه‌اندازی شده که با توجه به شیوع کووید 19فعالیت آن کمرنگ بود، همچنین شرکت شهر سالم در تلاش است تا سه مرکز طب کار در منطقه 20 ،2 و 21 راه‌اندازی می‌شود.
وی در ادامه گفت: با توجه به اینکه شرکت شهر سالم مسئولیت بحث پایش سلامت را داشته در این دوره موضوع افزایش سطح این خدمت مورد توجه قرار گرفته که می‌توان گفت علاوه بر این نظام ارجاع را در این دوره را شاهد بودیم.
نورمحمدی با بیان اینکه با راه اندازی مرکز جامع سلامت روان خدمات در حوزه سلامت روان به موازات پایش سلامت جسم نیز انجام شد، تصریح کرد: ساماندهی بیمه‌ها و ارتقای سطح ارائه خدمات به کارگران پیمانکاری شهرداری نیز برای امسال مدنظر قرار می‌گیرد.
مدیرعامل شرکت شهرسالم، توریسم سلامت را نقطه عطف در کارنامه شرکت شهر سالم ارزیابی کرد و گفت: برنامه شرکت شهر سالم برای سال جاری کیفیت‌محوری و توجه به درآمدهای پایدار است که باید در سال جاری روی آن تمرکز کنیم، در همین راستا در تلاشیم تا توریسم سلامت را توسعه دهیم.
به گفته نورمحمدی؛ سازوکارهای لازم به صورت کلان‌تر در راستای توسعه توریسم سلامت صورت گرفته و حتی اعتبارات لازم برای آن دیده شده و با توجه به مذاکراتی که انجام شده است، پیش‌بینی می‌کنیم که در سال جاری شاهد اوج‌گیری خدمات این بخش باشیم.
مدیرعامل شرکت شهر سالم با اشاره به راه‌اندازی بخش‌های مختلف درمانگاه‌های مناطق در سال جاری گفت: توسعه بخش‌های درمانی از دیگر برنامه های شرکت شهر سالم است، به عنوان مثال افزایش بخش تصویربرداری در مرکز منطقه 5 است. همچنین اولویت‌بخشی به پزشک خانواده، نسخه الکترونیک و برنامه‌ریزی برای طب سالمندی با توجه به تغییرات جمعیتی، اهم فعالیت‌هایی است که برای سال آینده در دستور کار شرکت شهر سالم قرار دارد.
نورمحمدی با تأکید بر لزوم بسترسازی اجرایی و فرهنگ سازی در میان بهره‌برداران طرح پزشک خانواده گفت: بعد از آماده‌سازی بسترهای لازم، 20 هزار پرونده پزشک خانواده ایجاد شده که می‌‎توان گفت 12هزار پرونده فعال در این خصوص وجود دارد که در تلاشیم در سال جاری پرونده‌ها تکمیل شود.
وی در ادامه به راه‌اندازی نسخه الکترونیک در سال جاری اشاره کرد و گفت: راه‌اندازی نسخه الکترونیک با هدف ارتقای کیفیت خدمات با محوریت شرکت شهر سالم و با نگاه به کارمندان شهرداری و تمامی شهروندان طراحی شده است.
به گفته نورمحمدی، مبنای ایجاد پرونده الکترونیک، حذف دفترچه و ایجاد نسخه الکترونیکی است و این سامانه به پیشگیری قبل از درمان کمک می‌کند که در تلاشیم در سال جاری راه‌اندازی شود.
مدیرعامل شرکت شهرسالم در خاتمه تصریح کرد: اگر امروز نگاه ما به سمت سلامت محوری و پیشگیری نرود و تمام توجه درمان‌محور باشد، در آینده مشکلات حوزه درمان دوچندان خواهد شد و این موضوع نیازمند توجه فراوزارتخانه است، چرا که باید سلامت فرد در نظر گرفته شود.
منبع: شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/556467/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

سرمقاله اعتماد/ ملت ایران در سوگ شهیدان خدمت

سرمقاله ایران/ سانسور سیستماتیک معجزه حضور!

سرمقاله دنیای اقتصاد/ محدودیت‌های تجاری بازی بدون برنده

سرمقاله کیهان/  رئیس‌جمهورِ تراز انقلاب اسلامی و مسئولیت سنگین سیاسیون

سرمقاله فرهیختگان/ فرصتی تاریخی برای بازسازی سرمایه اجتماعی

سرمقاله وطن امروز/ شهید رئیسی‌ها چگونه برای‌مان آینده‌سازی می‌کنند؟

سرمقاله شرق/ چه خواهد شد؟

سرمقاله خراسان/ مشهدی ها گوهرشناسند

مسیر صعود هموارتر از همیشه برای شاگردان اخباری

نویدکیا: احتمال جدا شدنم از مس رفسنجان بیشتر از ماندن است

خلاصه بازی ملوان و مس رفسنجان + فیلم

نویدکیا: احتمال جدا شدنم از مس بیشتر از ماندنم است

خلاصه بازی گل گهر و آلومینیوم + فیلم

نویدکیا: شانس جدا شدنم از مس بیشتر است

هوش مصنوعی سرنخ‌های تکامل را در بیش از 100 کهکشان شناسایی کرد

یادواره شهدای خدمت و 3 هزار شهید ایل کلهر در استان کرمانشاه برگزار شد

ملوان 0 - مس رفسنجان 1: شوک در سن سیروس!

ارایه بازی با کیفیت سبب پیروزی ما مقابل ملوان شد

ببینید | خلاصه بازی ملوان 0 - مس رفسنجان 1

شکست ملوان مقابل مس رفسنجان در بندرانزلی

گل گهر 2 - آلومینیوم اراک 3

لیگ‌یک/ پیروزی بزرگ تیم اخباری در کرمان

زلزله در جنوب کرمان خسارتی نداشت

جهش 13 پله‌ای استان کرمانشاه در تحقق برنامه‌های نوسازی بافت‌های فرسوده

آلومینیوم اراک 9 نفره گل‌گهر را در سیرجان شکست دادند

مسی‌ها با تک گل شهباززاده ملوان را شکست دادند

تارتار: حیف شد موقعیتمان را گل نکردیم

اوج حساسیت در 2 هفته آخر؛ شانس کدام تیم بیشتر است؟

برد بزرگ محرم در انزلی! ملوان لیگ را رها کرده؟

دقیقی و نویدکیا، امید استقلال برای بازگشت به صدر

محافظت از نوزادان پیش از تولد با فناوری «جفت روی یک تراشه»

دیوان کیفری به دنبال نتانیاهو

زهره چه صدایی دارد؟

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با خانواده شهید معزز مالک رحمتی

شهید آیت‌الله رئیسی، هدف زندگی‌شان را خدمت به مردم برای کسب رضای خدا گذاشته بود‌

شهید رئیسی شبانه‌روز برای حل مشکلات مردم کار می‌کرد

چادرملو برد و به تعقیب صدرنشینان ادامه داد

تصویر روز ناسا ؛ رازگشایی از کاموای کیهانی

حسینی 4 ستاره را در مسابقه مهم ندارد

طرح‌های سرمایه‌گذاری منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان در اختیار کمیته امداد قرار می‌گیرد

ترکیب ملوان مقابل مس رفسنجان مشخص شد

برگزاری شب شعر خونین شعر در کرمان

ترکیب مس رفسنجان اعلام شد

گزارش زنده: گل‌گهر 0-1 آلومینیوم

ترکیب گل گهر مقابل آلومینیوم مشخص شد

تصاویری از آغاز بازی ملوان - مس رفسنجان

گمانه‌زنی یک هفته نامه از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری

چرا فوران آتشفشانی چنین پدیده شگفت انگیزی است؟

آیت الله رئیسی خستگی را از خود خسته کرد

دانشمندان ایمپلنت «ورق زیستی» را تولید کرده‌اند که با پارکینسون مقابله می‌کند!