کرمان رصد

آخرين مطالب

جشن قهرمانی دور از خانه/لیگ برتر چگونه به ایستگاه آخر می‌رسد؟ ورزشي

جشن قهرمانی دور از خانه/لیگ برتر چگونه به ایستگاه آخر می‌رسد؟
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - هفته آخر لیگ برتر فوتبال ایران، با جدال‌های تعیین کننده به پایان خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار ایمنا، تنها یک روز تا پایان بیست‌ودومین دوره لیگ برتر ایران باقی مانده است و از بین پنج مدعی عنوان قهرمانی، فقط پرسپولیس و سپاهان امیدوارانه برای ایستادن برروی سکوی قهرمانی در هفته آخر به مصاف رقبای خود خواهند رفت.
بیشتر بخوانید: اخبار روز خبربان
باتوجه به حواشی فراوان هفته‌های پایانی لیگ برتر و شرایط مهیج تعیین قهرمان این دوره از مسابقات برخی نکات ویژه هفته سی‌ام را مورد بررسی قرار داده‌ایم که در ادامه می‌خوانید.
حیدری و خورشیدی قهرمان قاضی دو دیدار حساس بدون شک جدال تیم‌های پرسپولیس و سپاهان با شاگردان هرناندس و حسین خانی به دلیل مشخص شدن نام قهرمان از اهمیت فراوانی برخوردار است و می‌توان گفت تماشای این هفته از مسابقات به دلیل برگزاری همزمان این دو رقابت در ساعت 18 روز پنجشنبه _ بیست و هشتم اردیبهشت ماه _ از هیجان بالایی برخوردار خواهد بود.شاگردان مورایس در ورزشگاه شهید باهنر کرمان و با قضاوت اشکان خورشیدی به مصاف تیمی خواهند رفت که برای ماندن در لیگ برتر چاره‌ای جز امتیاز گرفتن از طلایی پوشان ندارد.پرسپولیس تهران نیز برای به خانه بردن جام قهرمانی، در ورزشگاه شهید وطنی و با قضاوت بیژن حیدری به تقابل با نساجی خواهد پرداخت و به دلیل اینکه شاگردان هرناندس دغدغه‌ای از بابت سقوط یا کسب سهمیه در لیگ برتر ندارند، این جدال برای آن‌ها تشریفاتی به شمار می‌رود.در هر حال انتخاب خورشیدی و حیدری از سوی کمیته داوران به دلیل تجربه بالای این داوران است اما برخی اشتباهات آن‌ها سبب شده هواداران پرسپولیس و سپاهان انتقاد فراوانی نسبت به این تصمیم داشته باشند که در نوع خود جالب توجه و شاید تکراری به نظر برسد.

کرمان رصد

جشن قهرمانی در روزهای دور از خانه یکی دیگر از جذابیت‌های فصل جاری مسابقات برگزاری جشن قهرمانی در مازندران یا کرمان خواهد بود.چراکه هر دو تیم مدعی عنوان قهرمانی یعنی پرسپولیس و سپاهان در ورزشگاه شهید وطنی و شهید باهنر کرمان به مصاف رقبای خود خواهند رفت و درصورتی که هر یک از آن‌ها موفق به فتح کاپ طلایی شود باید در حضور اندک هواداران خود جشن قهرمانی را برگزار کند. در واقع می‌توان گفت در صورتی که شاگردان مورایس یک قهرمانی دراماتیک را کسب کنند، اصفهان پس هشت سال دوری از جام حال و هوایی متفاوت به خود می‌گیرد و این در شرایطی است که کادرفنی و بازیکنان این تیم بزرگترین غایب جشن اصفهانی‌ها به شمار می‌روند. قرمز پوشان پایتخت نیز بر خلاف ادوار قبل باید جشن بازگشت به نوار قهرمانی را دور از ورزشگاه پرشور آزادی برگزار کنند. در هر حال انتقال دو جام به شهرهای کرمان و مازندران یکی دیگر از جذابیت‌های فوتبالی بیست‌ودومین دوره لیگ برتر خواهد بود.
قرمز یا زرد؛ سرنوشت کاپ طلایی چگونه خواهد بود؟ به رغم اینکه تنها دو تیم شانس رسیدن به قهرمانی را دارند اما فاصله یک امتیازی آن‌ها با یکدیگر سبب شده احتمالات گوناگونی برای مشخص شدن نام قهرمان در نظر گرفته شود.در صورتی که شاگردان مورایس مغلوب مس کرمان شوند و پرسپولیس نیز نساجی را از پیش رو بردارد، شاگردان گل‌محمدی قهرمانی را از آن خود کرده‌اند.همچنین در صورت پیروزی سپاهان و شکست قرمز پوشان، طوفان زرد جام قهرمانی را لمس خواهد کرد.در حالت دیگر اگر هر دوتیم برابر رقبای خود راضی به نتیجه تساوی شوند باز هم به دلیل برتری یک امتیازی پرسپولیس این تیم عنوان قهرمانی را یدک خواهد کشید.در حالت آخر اگر پرسپولیس موفق به شکست نساجی شود و در سوی مقابل سپاهان نیز نتیجه تساوی را برابر مس کرمان رقم بزند باز هم قهرمان این دوره شاگردان گل محمدی خواهند بود. بنابراین می‌توان گفت قرمز پوشان کار نسبتاً آسانتری پیش رو دارند و ابتکار عمل نیز در دستان آن‌ها است.

کرمان رصد

نائب قهرمانی از آن کدام تیم است؟ هم اکنون طلایی پوشان اصفهان با فاصله یک امتیازی نسبت به پرسپولیس در جایگاه دوم جدول ایستاده‌اند و استقلال نیز با 59 امتیاز جایگاه سوم را از آن خود کرده است.آبی پوشان پایتخت در هفته پایانی به مصاف تراکتور خواهند رفت و باتوجه به قطعی شدن جایگاه تراکتور در رده چهارم جدول و کسب سهمیه می‌توان گفت این دیدار برای هر دو تیم از اهمیت نچندان بالایی برخوردار خواهد بود.در هرحال اگر سپاهان برابر حریف خود با شکست مواجه شود و شاگردان ساپینتو نیز شاگردان خمس را از پیش رو بردارند با طلایی پوشان هم امتیاز خواهند شد و به دلیل پیروزی سپاهان در هر دو بازی رودررو با استقلال بازهم شاگردان مورایس نائب قهرمان لیگ به شمار می‌روند.در حالت دوم اگر سپاهان برروی سکوی قهرمانی بایستد و پرسپولیس در جدال با نساجی با شکست روبه‌رو شود در سوی مقابل نیز استقلال تراکتور را از پیش رو بردارد به دلیل اختلاف یک امتیازی با قرمز پوشان، شاگردان گل‌محمدی به مقام دوم دست پیدا خواهند کرد. بنابراین می‌توان گفت در هرحالت شاگردان ساپینتو این فصل را با ایستادن در جایگاه سوم به پایان خواهند رساند.

کرمان رصد

اظهارات مدعیان علیه یکدیگر در واپسین روزها یکی از رخدادهای فراوان این فصل از رقابت‌های لیگ برتر که برای اهالی فوتبال تازگی ندارد، بیانیه‌ها و اظهار نظرات کادرفنی، بازیکنان و کادر مدیریت تیم های مدعی علیه یکدیگر است که در این دوره گاهاً به توهین و ناسزا هم کشیده شده است.در هر صورت هفته‌های پایانی لیگ بیست‌ودوم از این قاعده مستثنی نبود و در چند هفته مانده به پایان لیگ شاهد مصاحبه‌های گوناگون از سوی ارکان باشگاه پرسپولیس و سپاهان علیه یکدیگر بوده‌ایم.ژوزه مورایس در کنفرانس های مطبوعاتی خود بارها با گفتن جملاتی همچون " ما تیم سوگولی کشور نیستیم" یا " فکر نمی‌کنم به دلایل امنیتی بازی‌ما با مس کرمان را به اصفهان منتقل کنند" به نوعی اعتراض خود در خصوص تصمیم گیری های فدراسیون فوتبال را اعلام کرده بود و در سوی مقابل نیز رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با گفتن جملاتی همچون " مورایس بازیکنان کشور خود را هم نمی‌شناسد" یا " این جملات را به خورد سرمربی سپاهان می‌دهند" قصد در جبران صحبت‌های تیم رقیب کرده بود که در نهایت این اعتراضات سبب شد کمیته انضباطی افرادی از جمله رضا درویش، رضا فتاحی و امید نورافکن را به دلیل مصاحبه‌های خود احضار کند تا هفته پایانی مسابقات به نوعی تا این لحظه در کمال آرامش برگزار شود.
آخرین قهرمانی سپاهان و پرسپولیس؛ از لیگ چهاردهم تا لیگ بیستم پرسپولیس تهران در شرایطی پا به هفته سی‌ام رقابت های لیگ برتر می‌گذارد که سال گذشته پس از پنج دوره قهرمانی پیاپی از رسیدن به جام ششم بازماند. آخرین قهرمانی قرمزپوشان به لیگ بیستم برمی‌گردد که پرسپولیس با هدایت یحیی گل‌محمدی موفق به ثبت گلات در بالاترین سطح فوتبال ایران شد و حالا سرخ‌های پایتخت پس از یک فصل دوری از سکوی قهرمانی، مهیای در آغوش گرفتن کاپ طلایی می‌شوند. از طرف دیگر آخرین قهرمانی سپاهان نیز به لیگ چهاردهم برمی‌گردد که طلایی پوشان اصفهان با هدایت حسین فرکی موفق شدند پنجمین قهرمانی خود را در لیگ برتر جشن بگیرند. در هرحال اگرچه سال‌های گذشته طوفان زرد در قامت یک مدعی برای کسب قهرمانی ظاهر شده و نمونه بارز آن در لیگ نوزدهم با هدایت محرم نوید کیا بوده است اما به دلیل لغزش در برخی بازی‌ها از رسیدن به جام بازماند و حالا پس از هشت سال دوری از سکو امیدوار است یک قهرمانی دراماتیک را با مورایس تجربه کند.

کرمان رصد

سپاهان_مس کرمان؛ ماراتن بقا یا قهرمانی؟ تیم مس کرمان حریف سپاهان در هفته پایانی رقابت حساسی را در شهر خود خواهد داشت. سپاهانی‌ها درحالی به سه امتیاز مسابقه نیاز دارند که شاگردان حسین‌خانی برای سقوط نکردن به دسته پایین‌تر باید به آب و آتش بزنند و از طرف دیگر باید به نتیجه دیدار صنعت نفت آبادان و گل گهر نیم نگاهی داشته باشند. در سوی دیگر میدان نیز وضعیت به همین شکل است و شاگردان مورایس باید امیدوار به نتیجه گرفتن نساجی از پرسپولیس باشند و مس را در خانه شکست دهند تا هم این تیم تازه لیگ برتری شده احتمالا به لیگ یک برود و هم خود قهرمان لیگ 22 لقب بگیرند. باید دید درنهایت حریف سرسخت شاگردان مورایس چگونه از سپاهانی استقبال خواهد کرد و ماراتن قهرمانی یا بقا به نفع کدام سمت خواهد بود.
کد خبر 661668

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/552224/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

تخریب خانه‌های بافت تاریخی شیراز به دستور نهاد‌های دولتی بود؟

جشن میلاد امام رضا(علیه السلام)-کرمان

دیدار فناوران دانشگاه آزاد اسلامی از معادن گل گهر سیرجان

شناسایی و دستگیری گردانندگان صفحات غیراخلاقی فضای مجازی

محمود فکری با مس توافق کرد، به نفت مسجد سلیمان بله گفت!

سازمان‌ملل به‌محکومیت حمله پهپادی به‌مسکو بسنده کرد

اجازه تخریب بافت تاریخی را به بهانه‌های مختلف نمی‌دهیم

رفع تصرف 4 هزار متر از اراضی ملی کرمان

بازدید دکتر طهرانچی از رویداد ملی عصر امید سیرجان

مصاحبه اختصاصی آنا با دکتر مشکینی در حاشیه نمایشگاه عصر امید سیرجان

فرآیند اشتغال تنها با داشتن «شغل کامل» نهایی می‌شود

نشست تعلیم و تربیتِ بسیج مستضعفین در کرمان

جشنهای دهه کرامت با حضور خادمیاران رضوی در کرمان

هم اندیشی صدا و سیما با نمایندگان مجلس

ابتلای 4 برابری زنان به «ام‌اس» نسبت به مردان در رفسنجان

شرکت ایرانگردی و جهانگردی از ابتدای تابستان میزبان بازنشستگان در مشهدمقدس است

جشن بزرگ «امام رضایی ها»

ویژه برنامه افتخار خادمی در جیرفت برگزار شد

استقبال از شهیدِ مدافع حرم فردا در کرمان

جلسه سلامت روان و کاهش آسیب‌های اجتماعی زرند برگزار شد

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان انتخاب شد

تکذیب شایعه اخیر تخریب خانه‌های تاریخی شیراز

از پلمب دستگاههای شهربازی غیراستاندارد تا ابطال استاندارد هفت مرکز خدمات سردخانه

رهایی 2 محکوم با همت ستاد صبر در کرمان

5 دلیل برای اینکه به کرمان سفر کنید

پیش‌بینی وضعیت هوای در روزهای آینده

محمدرضا پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان کرمان شد

نارضایتی عشایر جنوب کرمان از سهمیه پایین آرد

دکتر پورابراهیمی رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان شد

برپایی نمایشگاه‌ صنایع‌دستی در کرمان بدون هماهنگی با میراث‌فرهنگی ممنوع است

دکتر پورابراهیمی به عنوان رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان انتخاب شد

قیمت لوله‌کشی گاز در این شهرستان بسیار بالاست

حذف نقاط حادثه خیز در 20 کیلومتر از خروجی محور جیرفت_بافت

مبارزه با انگل‌های خارجی دام در روستا‌های فهرج

رشد تولید لازمه مهار تورّم است/ دولتمردان باید حلقه وصل کارگران و کارفرمایان باشند/ افزایش 20 درصدی یارانه‌ها به شرط خرید کالابرگ الکترونیک

دستگیری عامل 23 فقره سرقت و زورگیری در کرمان

عده‌ای سودجو با طرح بحث تخریب بافت تاریخی به دنبال یافتن نام و نشان هستند

حفظ محیط زیست با تولید جاذب‌های حذف آلودگی‌ آب

اجرای طرح مشترک پلیس در کنترل ناوگان حمل مواد سوختی و مسافر

گفت‌وگوی اجتماعی مقدمه برپایی عدالت اجتماعی در کشور است

دیپلماسی مهارت یکی از محورهای روابط خارجی کشور است/ آماده ارتقای سطح تبادلات تجاری با تاجیکستان هستیم

زمینه گسترش همکارهای گسترده بین ایران و نیجر فراهم است

بخش خصوصی محور تحول نهضت مهارت‌آموزی در گام دوم انقلاب است

(تصاویر) تخریب خانه‌های تاریخی دوره قاجار و زندیه آغاز شد

افزایش ارتفاع موج تا 2.5 متر در جنوب کشور

مرمت بناهای تاریخی کرمان منوط به هم‌افزایی دستگاه‌های مرتبط است

توزیع 12 هزار تن آسفالت در معابر منطقه 14 از ابتدای سال تاکنون

آغاز پنجمین آموزواره فصلی حرکت در منطقه 13

نجات بچه آهو زخمی از تله شکارچیان توسط حریم بانان شهرداری منطقه13

رسوب برداری 44 هزار مترطول از مسیل ها و حوضچه های منطقه 14