کرمان رصد

آخرين مطالب

محمد ربیعی مقابل دوربین طرفداری: همه باشگاه ها قراردادشان را رو کنند، من و مس پیش قدم می شویم! اجتماعي

  بزرگنمايي:

کرمان رصد - محمد ربیعی مقابل دوربین طرفداری قرار گرفت و در آستانه شروع لیگ برتر درباره تیمش صحبت کرد...
فصل جدید برنامه زیر آسمان لیگ آغاز شده است.
به گزارش طرفداری، در آستانه شروع فصل جدید رقابت های لیگ برتر، محمد ربیعی میهمان برنامه زیر آسمان لیگ رسانه طرفداری بود. سرمربی مس رفسنجان در خصوص مسائل مختلفی صحبت کرد که قرار است این گفتگو در دو بخش تقدیم تان شود.
محمد ربیعی در این گفتگو بیان کرد آنطور که می گویند هم تیم مس رفسنجان از لحاظ مالی قدرتمند نیست و یک جاهایی زور این تیم هم در نقل و انتقالات به جذب بازیکن نرسیده است.
بخش اول این گفتگو را می خوانید و می بینید...
سلام تا چشم روی هم بگذاریم به فصل جدید لیگ برتر می رسیم و من، سامان خدایی دوباره با برنامه زیر آسمان لیگ همراه شما مخاطبان رسانه طرفداری هستم اما با آغاز دوباره برنامه زیر آسمان لیگ به تمرین مس رفسنجان و اردوی این تیم آمدیم. شاید بپرسید چرا مس رفسنجان، مس رفسنجان در جمع شش تیم برتر فصل قبل تنها تیمی است که به خارج از کشور نرفت و اردو نزد و برنامه ای برای اردو نداشت. استقلال، سپاهان، گل گهر، تراکتور و فولاد اردو زدند و پرسپولیس برنامه داشت برای اردو اما اسپانسر نداشت و نتوانست به ترکیه برود. به همین منظور تصمیم گرفتیم برنامه زیر آسمان لیگ در فصل جدید را با مس رفسنجان و محمد ربیعی شروع کنیم. سلام آقای محمد ربیعی، ممنون که در این برنامه مقابل دوربین رسانه طرفداری قرار گرفتید.
به نام خدا عرض سلام دارم خدمت شما و مخاطبین عزیز. ایام عزاداری سید و سالار شهیدان آقا اباعبدالله الحسین را خدمت همه تسلیت عرض می کنم و امیدوارم در این شب های عزاداری بنده حقیر را هم از دعای خیرشان بی نظیر نگذارند، در خدمت تان هستم.
شما اسپانسر نداشتید نرفتید ترکیه یا کلا برنامه ای برای اردوی خارج از کشور نداشتید؟
نه بحث این نبود، من حتی در یکی از برنامه های تلویزیونی که در خصوص اردوهای خارجی از من پرسیدند، نقطه نظراتم را گفتم. به هرحال باید کمی منطقی هم به این قضیه نگاه کرد. یک اردو و مسافرت این چنینی از چندین بعد مورد بررسی قرار می گیرد فقط بحث اینکه بروی یک جایی و تمرین کنید نیست، به هرحال امکانات تمرینی مهم است اینکه بازیکنان کنار هم قرار بگیرند مهم هست، بحث فرهنگ مهم هست. وقتی شما از یک محیط عادی دور هستید از یک سری مواردی که شما را از تمرکز به دور می کند شما خارج هستید و تمرکز بیشتری است. مثلا وقتی شما اردوی خارجی می روید تعداد تماس ها کمتر است و مقداری زوم هستید روی بدنسازی و کارها به هرحال اردو در پیش فصل بسیار حائز اهمیت است اما ما دلایل خودمان را داشتیم کما اینکه شنیده ام از لحاظ اقتصادی هم تفاوتی با اردوی داخلی ندارد. این را خیلی رویش حضور ذهن ندارم ولی ما در همین تهران حضور داشتیم اگر خواستید دلیل اینکه نرفتیم را هم بگویم را هم می توانم بگویم.
بله حتما.
به دلیل اینکه تیم مس امسال من چهارمین سالی است که هدایتش را برعهده دارم و فکر می کنم الان بیشترین تعداد سال حضور یک مربی روی نیمکت یک تیم در لیگ برتر برای مس رفسنجان است و دلیلش این تجربه ای است که ما داریم چون الان در طول مسابقات یعنی از زمان شروع مسابقات تا وقفه های بلند و نیم فصلی که می خورد، ما تیم مان باید در رفسنجان حالت اردویی باشد و این به مرور زمان که اتفاق می افتد بازیکنان از لحاظ ذهنی خسته می شوند برای همین نخواستم در پیش فصل هم مدت زمان زیادی در اردو و دور از خانواده هایشان باشند. بنابراین تصمیم گرفتیم در این مقطع زمانی بیشتر کنار خانواده هایشان باشند و بتوانیم کارهای خانوادگی و تمرینات پیش فصل شان را انجام دهند چون ما از 5 روز قبل از بازی اول مان، تیم می رود به رفسنجان و کاملا وقتی به رفسنجان می رویم در حالت اردویی هستیم و کاملا در طول مسابقات این شکل سپری می شود و می بینید که ما 25 روز حالت اردویی در رفسنجان هستیم و بازی ها را انجام می دهیم به همین دلیل یکی از دلایلی که برایم مهم بود و بچه ها امسال این شکلی باشند شاید تجربه سال قبلش بود.
یعنی اگر این حالت اردویی را نداشتید شاید مس رفسنجان هم پیش فصل اردوی ترکیه یا کشور دیگر داشت.
حالا صرفا نمی گویم خارجی، ما اردوی داخلی هم نرفتیم. ما دو مینی کمپ 2 روزه رفتیم یعنی 4 روز و در تمرینات بچه ها را تحت کنترل داشتیم نه صرفا خارجی هم نه به هرحال می گویم برای اردو ما خود مجتمع سرچشمه هم نسبتا ارتفاع دارد و زمین مطلوبی داشت و می شد آنجا برویم صرفا به این دلیل و انجام بازی تدارکاتی. وقتی می رویم منطقه خودمان آنجا بازی تدارکاتی رخ نمی دهد نمی گویم صرفا خارجی یا داخلی اصلا دلیل اردو نرفتن مس این بود، ما توانستیم در تهران 5 بازی تدارکاتی لیگ برتری کنیم.
در سوال اول گفتید تقریبا هزینه اردوی داخلی با خارجی در ترکیه یکی است.
این را از یکی دو مدیرعامل باشگاه در تلویزیون شنیدم که گفتند از لحاظ اقتصادی تفاوتی ندارد.
البته این هم باید بررسی شود چون برای خیلی ها سوال پیش آمد چرا در این شرایط اقتصادی تیم ها می روند کشورهای خارجی و اگر زیاد تفاوت نداشته باشد منطقی است که تیم برود خارج از کشور اردو بزند.
بازی دوستانه خیلی مهم است و بعضی وقت ها تیم ها کمتر بازی داخلی انجام می دهند و بازی تدارکاتی شان را می روند با تیم های خوب خارجی در بیرون انجام می دهند چون تاکتیک هایشان و دست شان رو نشود و خیلی موارد مهمی است برای اینکه شما یک تیم را ببرید بیرون یا ببری داخل، مثلا یک نکته خیلی جالب در بحث خارج و داخل است، شما می بینید که کمپی وجود دارد که 3، 4 تیم می دانم رفته اند، آن کمپ 7 زمین تمرین دارد اینجا می توانی تایم ها را کاملا تنظیم کنید بعد می توانید یک تورنمنت ساده برگزار کنید و در 4 روز 3 بازی تدارکاتی برگزار کنید و می گویم این فواید را هم دارد انشالله توانش را داریم در کشور جایی ایجاد کنیم 3 4 زمین خوب کنار هم باشد، سالن وزنه و جیم داشته باشد، استخر و سیستم هیدروتراپی و آب درمانی اش درست باشد و مواردی از این دست، سیستم غذا و رستوران های متفاوت این فکر می کنم توانایی اش را داریم در کشورمان.
در سطح اول فوتبال دنیا هم دارد اتفاق می افتد و خیلی از تیم های اروپایی رفتند آمریکا اردوی پیش فصل و بازی دوستانه انجام دادند. اگر شرایط مس رفسنجان را در پیش فصل ببینیم اردوی شما چطور بود.
به صورت نسبی بله ولی خب گفتم دلیل اصلی اش موضوع ذهنی و کنترل تیم در طول مسابقات برایم اهمیت داشت آن را نسبت به موارد دیگر مهم تر دانسته و برایم اهمیت بالاتری داشت ولی خب بازی های خوبی کردیم ما اینجا با گل گهر، پیکان، ذوب آهن، آلومینیوم و نفت مسجدسلیمان بازی کردیم و رفته رفته تیم را داریم به میزانی از هماهنگی می رسانیم به نظر خودم می شود کم کم البته همانطور که همه می دانند من در چند سال اخیر مقداری هفته های اول طول می کشد تا تیمم به آن داستان و ثباتش برسد امیدوارم امسال زودتر اتفاق بیوفتد.
از نقل و انتقالات چطور، راضی هستید خب مس رفسنجان نقل و انتقالات پویایی داشت، الان اوضاع چطور است، تیم تکمیل شده یا خیر.
در بحث نقل و انتقالات باید توضیح دهم. ما چیزی نزدیک به 70 تا 75 درصد ساختار سال قبل مان را حفظ کردیم اما چیزی دیده نمی شود، پنجره های نقل و انتقالاتی فصل به فصل نیست در حقیقت اول این فصل و اول فصل بعد وقتی شما سازماندهی را در تغییرات انجام می دهید در هر پنجره، یعنی ابتدای فصل و نیم فصل ما در پنجره نیم فصل سال گذشته فقط مهدی کیانی را از دست دادیم و پورامینی را جذب کردیم و می توان گفت هیچ تحرکی در پنجره نیم فصل نداشتیم. نمی خواهم اسم بیاورم ولی خیلی باشگاه ها در پنجره نیم فصل سال گذشته فعال تر بودند مثلا ابتدای فصل امسال همان بچه های سال گذشته شان را یک جاهایی شان حفظ کردند و یک جاهایی اضافه کردند اما ما خب سال گذشته در اولین بازی رسمی مان هم محمد انصاری را از دست دادیم و تا پایان فصل هم نتوانستیم جایگزین بیاوریم و به موازات آن با تشکر از عقیل کعبی، محمد انصاری، مهدی کیانی و در دروازه هم باید تغییر می دادیم با تشکر از فائز الرشیدی که از نظر من انرژی اش را گذاشت و زحمتش را کشید و بابت کاری که می کرد من رضایت نسبی هم دارم از او و مجید علیاری را هم از دست دادیم، خب این 5، 6 مهره ما را با 6، 7 مورد خرید رو به رو کرد که ما از هفت سهمیه لیگ برتری مان از 5 مورد استفاده کردیم و یک چیز نرمال، حامد لک، رامتین سلیمان زاده، لوسیانو پریرا، فرشید باقری و مهدی محبی. این 5 بازیکن ما لیگ برتری هستند و جفرسون بازیکن خارجی مان است تا تست های پزشکی اش انجام شود، بتوانیم کارمان را انجام دهیم و همین جا از مرتضی منصوری تشکر می کنم که ایشان را میخواستیم اضافه کنیم که خب با هم مدتی کار کردیم بعدش به نظر خودم ایشان هم زحمت کشید و شرایطی شد که ایشان جدا شد از ما واقعا پسر خوب و مودب و با شخصیت و از لحاظ اخلاقی خیلی وزین بود. این کل دایره نقل و انتقالاتی ماست و حفظ 70، 80 درصد سال گذشته.
بازیکنی بود که جدا شود و از جدایی اش ناراحت شده باشید.
بله.
می توانید اسمش را بگویید.
خیر.
بازیکنی که دوست داشته باشید جذبش کنید و نشده باشد چطور.
در نقل و انتقالات این مسائل طبیعی است ولی می توانم بگویم لیست ابتدایی من جذب نشد و 7 نفر ابتدایی که خدمت کمیته فنی باشگاه دادم جذب نشدند. باشگاه هم زحمت کشید بالاخره یک سقفی داریم و محدودیت هایی داریم و در آن محدودیت ها نشد، واقعا تشکر می کنم از آقای زین الدینی و علیزاده و هیات مدیره به هرحال تلاش شان را کردند و این هم طبیعی است اما بگویم حسرت هست، بله حسرت هست.
یکی را می توانید نام ببرید یا نه.
سوال بعدی.
نقل و انتقالات این فصل را نگاه کنید ترسناک شده است. بازیکنی که 4 گل زده در طول فصل 14 میلیارد خواسته با این قضیه چطور کنار آمدید؟ قیمت ها به یکباره فضایی شد.
بله متاسفانه. کار که سخت است. فکر می کنم که سختی زیادی را اینجا متحمل شدیم من چیزی را از رسانه شما واضح بگویم. برخی فکر می کنند مس رفسنجان واقعا خیلی از لحاظ مالی شرایط نرمالی دارد ولی اینجور نیست نسبت به جایگاهی که قرار دارد، یعنی حضور در جمع شش هفت تیم خب نسبت به آن نمی تواند با رقبایی که در آن 6، 7 تیم هستند رقابت کند. از لحاظ مالی، یعنی یک جاهایی زور مالی مان اصلا نمی رسد من تحت یک حرف خیلی قاطع بگویم، تحت شرایطی که همه تیم ها قراردادهایشان را رو کنند، من حاضرم پیش قدم این قضیه مس رفسنجان باشد که این را متوجه شوند اما این را نمی گویم که کار آن تیم ها ایراد دارد، کار آنها درست است و فوتبال حرفه ای یعنی همین، شما برای ایجاد یک ساختار حرفه ای و انتظارات و توقعاتی که دارید باید هزینه کنید و این طبیعی است و مال ما نیست بیاییم به این مسائل منطقی نگاه کنیم در دنیا هم همین است. بروید اسپانیا و انگلیس و کالچیو و لوشامپیونه را ببینید. اینها طبیعی است و حتی در بوندسلیگا، به هرحال تیم هایی که می خواهند در آن 5، 6 تیم اول باشند ناخودآگاه از لحاظ برآورد بودجه و جذب بازیکن و هزینه کرد و خیلی موارد دیگر متفاوت با سایر تیم ها هستند. من این را می توانم به جرات بگویم که در تاپ 6 ایران مس رفسنجان براساس هزینه و بودجه پایین ترینشان است. ولی خب بله نسبت به تیم هایی که در 6 تیم پایینی قرار می گیرند، نسبت به آن از لحاظ بودجه بالاتر است و این طبیعت فوتبال است. اما اگر می خواهی رقابت بالاتری داشته باشی ناخوداگاه هزینه باید افزایش پیدا کند و این امسال برای مس نبود ما نسبت به سال گذشته ارتقا داشتیم طوری که تورم برای همه بود اما اینکه فکر کنید پرش بزرگی کردیم، اینجور نبود و بعضی وقت های می بینم جاهایی غلو می شود روی این مسئله ولی کلا اخلاقم این است که سکوت می کنم دلیلی نیست که شما هرچیزی را توضیح دهید و برای هر حرف و اتهام سریعا در رسانه یا فضای مجازی باز کنی و شروع کنی به توضیح دادن اصلا این را نمی پذیرم. به هرحال من، مدیریتم و سازمانی که در آن کار می کنیم کاملا شسته و رفته در این قضیه هستیم و واضح هستیم و خودم تکلیفم با خودم مشخص است به هرحال می توانم واضح بگویم که بله هزینه کردیم ولی نه آنطور که فکر کنند هزینه هنگفت. اگر می توانستیم یکی دو بازیکن خودمان را حفظ می کردیم.
صحبتی که می شود همین که اسم مس می آید کنار تیمی، دور و بر ایران و کشورهای منطقه نفت و گاز و می گویند روی نفت و گاز خوابیده اند، مسی ها هم می گویند تیمشان روی معدن خوابیده و پول دار هستند. پس چنین چیزی نیست، نمی گویید بی پول است ولی در حد و اندازه 4، 5 تیم بالای جدول، مس رفسنجان اینطور نیست.
به هرحال این مکانیزیمی است که بیش از یک دهه است در فوتبال ما شاید دو دهه، تیم های صنعتی می آیند و اگر همین تیم های صنعتی نباشند شاید لیگ تنورش داغ نباشد. دوستانی که در بخش خصوصی کار می کنند مثلا نساجی، تراکتور، هوادار و تیم هایی از این دست امیدوارم تیمی را از قلم نیندازم، خیلی دارند سختی می کشند و اگر بخواهیم لیگ ایران را با بخش خصوصی بچرخانیم خیلی کار سختی است و از نظر من تیم های نفتی، صنعتی و تیم هایی که خصولتی هستند، دولتی و خصوصی، از این دست باید حضور داشته باشند من اینجا به عنوان سرمربی تیم صنایع مس ایران که تیم خوب مس کرمان، مس شهر بابک، مس سونگون ورزقان علاوه بر مس رفسنجان را داریم خب دارم می گویم امیدوارم همه تیم ها با بهترین هزینه ها بیایند، این را قلبا می گویم به دلیل اینکه این یک چرخه است و فوتبال پویاتر و با رشد بهتر جلو می رود اما این هزینه ها هم باید در مسیر نظم و با ترتیب درست و نظارت درست باشد.
از جذابیت لیگ گفتید ولی خب حرفتان درست است، تیم شما یا مثلا نساجی تیم هایی بودند که پرسپولیس و استقلال هر کدام با آنها بازی داشتند، هواداران رقیب انتظار داشتند این تیم بیاید یقه پرسپولیس و استقلال را بگیرد. این اتفاق خیلی خوبی است.
بله درست است.
منشا را در یک فرآیند پر سر و صدا توانستید حفظ کنید. خیلی اتفاق افتاد تا او را حفظ کردید. صادقانه، چقدر به منشا پول دادید که ماند؟
اصلا فرآیند عجیب و غریبی نبود، به نظر من این حرف تولید رسانه هاست به هرحال روزی که فصل تمام شد ایشان صحبت هایشان را با علی علیزاده و من انجام داد و از ایران رفت می دیدم بعضا می گویند اینجا و آنجا او را می خواهند. مدیربرنامه او ایران نبود اگر قضیه قرارداد منشا نسبت به دیگر تمدیدی های ما به طول انجامید این بود که مدیربرنامه هایش ایران نبود بعد که مدیربرنامه اش به ایران آمد، آمدند و صحبت کردند و کارها انجام شد. رقم قراردادش را نمی توانم بگویم چون کار غیرحرفه ای است می توانم پشت دوربین به شما خصوصی بگویم ولی بازتاب این از لحاظ حرفه ای چون در قراردادها یک قسمت محرمانه بودن قرارداد هست و اینجا خلف وعده می شود و کار درستی نیست ولی واقعا آن چیزی نیست که بیرون می گویند، این را صادقانه می گویم اصلا این چیزها نیست و خیلی می شود گفت نرمال است، در بازار فعلی لیگ برای آقای گل لیگ.
چون در بخشی از این سر و صداها یک باشگاه ادعا کرد می خواستیم پول خیلی زیادی به منشا بدهیم و نیامد او، برای همین شاید این مسئله پیش آمد که همه فکر کنند مس رفسنجان پول خیلی زیادی به منشا داده. رقم قرارداد فصل قبلش هم فکر کنم 95 هزار تا بود که ارزان ترین قرارداد در ایران بود.
الان خواستم به همین اشاره کنم، خب به هرحال الان یک چیزی هست که خوب نیست. اینکه ما اگر همکاری ای بین دو شخص صورت گیرد مثلا بین باشگاه و بازیکن، مربی با بازیکن و از این دست خیلی خوب نیست همه را از لحاظ مالی ببینیم. یعنی من می روم فلان تیم حتما پول بیشتری گرفته ام که رفته ام یا از باشگاهی جدا می شوم حتما پول خوبی نگرفته ام یا همه چیز را بر مبنای پول ببینیم. الان 170، 180 درصد به همین فکر می کنند.
ولی 4 فاکتور دیگر هم کنارش هست.
بله یک چیزی خیلی مهم است به نام رویکرد به آینده یکی دورنما است که شاید شما بازیکنی باشید که در باشگاهی خیلی پول خوبی بگیرید ما کلی نقل و انتقالات اینطوری داشتیم که بازیکنان با رقم خیلی بالا به باشگاهی رفته اند و سال خوبی نداشته اند و سال بعدش با نصف آن مبلغ رفته اند تیمی دیگر و این اتفاق طبیعی است. انتخاب صحیح برای یک بازیکن، مربی، دیدگاه شخصی ام را می گویم، این است که از چندین بعد مورد بررسی قرار بگیرد خود من بحث مالی در اولویت اولم نیست، شاید اولویت اولم باشد ولی اولویت اولم نیست. اولویت اولم این است که کجا می توانم آن برنامه های ذهنی وفکری و مدیریتی ام را درست انجام دهد، شاید این برای من که A تومان بالاتر یا پایینتر بگیرم مهمتر باشد. منشا هم سال قبل دو بازی از لیگ هم گذشته بود که به ما اضافه شد با رقمی پایین و روی راندمانی ایشان باید دریافت پول می کردند و خب ارتباط خوب و صمیمانه ای بین ما برقرار شد که هم به ایشان کمک شد هم به مجموعه تیم و خیلی علاقه مند به همکاری با بنده بود. حالا نمی دانم شاید جلوی ما این را می گوید و پشت سر ما به آنها می گفت دوست دارم باشما کار کنم این را نمی دانم ولی چیزی که در ظاهر بود، خیلی علاقه مند به همکاری با بنده و مجموعه مس بود و من هم قلبا منشا را دوست دارم و فکر می کنم همین باعث ادامه همکاری شد.
اخبار داغ
مربی برزیلی، تمرینات پرسپولیس را به دست گرفت / عکس فرشید اسماعیلی در قطر جراحی شد + عکس اختصاصی طرفداری پیر امریک اوبامیانگ گزینه جدید چلسی برای تقویت خط حمله پیتر فیشر: سادیو مانه کدام خری است؟

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/257394/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حضور فوتبالیست‌های رفسنجانی در مسابقات کمپانی‌های جهان

دیدار مردمی رئیس جمهور با مردم کرمان فردا برگزار می‌شود

استقرار میزهای ارتباطات مردمی در کرمان + اسامی

معاون وزیر علوم: 20 میلیارد تومان به مجتمع آموزش عالی بم اختصاص یافت

اتفاق عجیب در اورژانس؛ خارج کردن آمبولانس از پایگاه با تهدید!

در سفرهای استانی دولت به دنبال خدمتگزاری به مردم تا آخرین درخواست‌ها هستیم

مدیرعامل آذرآب به زودی معرفی می‌شود

میز ارتباطات مردمی با حضور مدیران بنیاد مسکن برپا می شود

انتقال تجربیات تهران و تبریز برای احیای بافت‌های فرسوده

امارات حکم حبس وکیل آمریکایی خاشقجی را لغو کرد

آیین گرامیداشت روز خبرنگار در کرمان برگزار می‌شود

پیشرفت فیزیکی المان میدان نماز شهر زرند

قاسمی نژاد به مس کرمان پیوست

پاکسازی فضای گلزار شهدای قزوین

رمان بی‌کَسان تازه‌ترین اثر «حامد حسینی پناه کرمانی» منتشر شد

رئیس‌جمهوری به کرمان می‌رود

کرونا عامل بستری شدن 173 کرمانی

آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان کوهبنان برگزار شد

چگونه پایین آمدن آب رودخانه راین رشد اقتصادی آلمان را کم می‌کند؟

برنامه حضور وزرا در سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان

مشکل وام سرمایه در گردش سرجین‌ بافت برطرف می‌شود

بهره‌مندی بیش از 700 نفر از طرح جهادی غربالگری در منطقه 12

بررسی اعتبارات اشتغالزایی و میزان تحقق اشتغال پیش بینی شده کردستان سال 1401

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اصفهان: فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور است

موافقت وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی با اصلاح مستمری سایر سطوح بازنشستگان

سمپوزیوم بین المللی مهندسی سلول و بافت در البرز برگزار می شود

قدردانی دادگستری کرمان از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان

پروژه ممیزی بازارچه‌های عرضه میوه و تره‌بار ریحان در قم اجرا می‌شود

راه اندازی میز ارتباطات مردمی برای اهالی فرهنگ

راه اندازی میز ارتباطات مردمی برای اهالی فرهنگ کرمان

ورودی‌های میدان امام (ره) اصفهان تا یک سال آینده ساماندهی می‌شود

لزوم تهیه و ترسیم پیوست رسانه ای در کشور

قرارداد تسهیلات نوسازی 33 هزار و 585 واحد در بافت فرسوده منعقد شد

بیوگرافی مردی که 10 نفر را در رفسنجان کشت / او در افغانستان جزو دسته اراذل بود

احتمال وقوع توفان شن و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمان

اراده قوی برای واگذاری بلوک خودرو سازان وجود ندارد

میز ارتباطات مردمی در حوزه سلامت برگزار می شود

رویداد آشنایی با بافت تاریخی مشهد برگزار می‌شود

اجرای پروژه ممیزی بازارچه‌های «ریحان» در قم

تجربیات روزنامه‌نگار پیشکسوت هرمزگانی؛ از جست‌وجوی عدالت تا تلخی‌های بی‌عدالتی

افزایش 58 درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورا

پیش‌بینی برداشت 500 تن مغز سبز پسته از باغات رفسنجان

پایان عملیات امدادونجات سیل‌زدگان استان کرمان

زمان سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان اعلام شد

25 مردادماه، برگزاری آیین گرامیداشت روز خبرنگار در کرمان

به تهرانی‌ها در قرچک و پیشوا زمین می‌دهیم

مزایای تحصیلی انتخاب کنندگان رشته‌های کم‌طرفدار اعلام شد/ارائه تسهیلات به استعدادهای درخشان

آیا تاجر ورشکسته می تواند نسبت به اموال خودش معامله انجام دهد؟

برپایی میز ارتباطات مردمی سازمان استخدامی کشور در کرمان

تراش و روکش آسفالت معابر منطقه 6 برای تردد ایمن سالمندان و معلولین