کرمان رصد

آخرين مطالب

عملکرد شهرداری تهران زیر ذره‌بین نمایندگان پایتخت در پارلمان شهری شهرداری تهران

عملکرد شهرداری تهران زیر ذره‌بین نمایندگان پایتخت در پارلمان شهری
  بزرگنمايي:

کرمان رصد - عملکرد جهادی شهرداری تهران و تلاش برخی از رسانه‌ها برای سیاه‌نمایی و به حاشیه کشاندن این عملکرد و اقدامات در حادثه سیل امامزاده داوود با واکنش اعضای شورای شهر تهران مواجه شد.

به گزارش خبرنگار شهر ، بارش‌های شدید بامداد پنجشنبه 6 مرداد 1401، باعث بروز سیلاب در جاده امام زاده داوود در کن شد و به رغم هشدارهایی که از روز قبل از طریق رسانه ها به اطلاع شهروندان رسانده شده بود، متاسفانه عده‌ای گرفتار حادثه شدند؛ از نخستین ساعات وقوع این حادثه تیم‌های عملیاتی شهرداری تهران، اورژانس و هلال احمر به محل اعزام شدند، البته باید این مساله را مدنظر داشت که مدیریت شهری تهران با وجود اینکه مسئولیت مستقیم در خصوص این حادثه بر عهده نداشت و سیل، خارج از حریم شهر اتفاق افتاده بود، در کنار دیگر ارگان‌های امدادی وارد عمل شد و تمهیدات لازم را برای کمک به سیل‌زدگان به کار گرفت.
علیرضا زاکانی شهردار تهران نیز در اولین ساعات صبح روز پنج شنبه 6 مردادماه به همراه وزیر کشور و دیگر مسئولان، با حضور در محل حادثه، در جریان جزئیات این بلای طبیعی تلخ و اقدامات پس از آن قرار گرفت و شهرداری تهران تجهیزات امدادی، ماشین‌آلات و نیروی انسانی مورد نیاز را برای تسریع در روند امدادرسانی و جبران مقطعی خسارات را در اختیار قرار داد.

کرمان رصد


با وجود همه این تلاشها و اقدامات جهادی مدیریت شهری و سایر نهادهای مرتبط برای کاهش خسارات و نجات جان اهالی محله امامزاده داوود اما برخی رسانه های داخلی از طریق هم‌صدایی با رسانه های معاند، با نادیده انگاشتن این تلاشها سعی در بی ارزش نشان دادن آن داشتند و در واقع در زمین دشمن بازی کردند. مساله ای که با واکنش نمایندگان مردم در شورای شهر مواجه شد و آنها تمام قد از عملکرد جهادی اجزای مختلف شهرداری در حادثه سیل امامزاده داوود تقدیر کردند که در این گزارش به برخی از آنها می پردازیم:
اگر شهرداری تهران در منطقه حضور پیدا نمی‌کرد، مشخص نبود چه فاجعه‌ای در امامزاده داوود رخ دهد
پرویز سروری نایب رئیس شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و سومین جلسه شورا با بیان اینکه رسانه ها باید مطالبات مردم را مطرح کنند، اظهار کرد: برخی رسانه ها گویا جز سیاه نمایی هیچ رسالتی ندارند؛ در حادثه امامزاده داوود جالب است که تهران با اینکه در وضعیت هشدار بود و آمادگی صددرصدی داشت و خدمات رسانی در این بخش در حوزه اختیار شهرداری تهران نبود، اما این نهاد در اولین ساعت وارد عمل شد.
وی افزود: هزاران نفر در این منطقه حضور پیدا کردند و اگر شهرداری تهران در منطقه حضور پیدا نمی کرد و به داد مردم نمی رسید، مشخص نبود چه فاجعه ای در امامزاده داوود رخ دهد. بیش از 200 دستگاه ماشین آلات به کار گرفته شد و بیش از هزار نیروی خدمات شهری از روز اول حضور داشتند و آواربرداری به بهترین شکل صورت گرفت؛ با این وجود آنچه که در برخی رسانه ها مطرح شد، شوآف شهرداری بود.

کرمان رصد


سروری افزود: اگر شهرداری کمک نمی کرد هیچ کسی نمی توانست بگوید چرا شهرداری وارد عمل نشده و کمکی نکرده است؛ رسانه ها هیچ یک از خدمات را ندیدند اما این موضوع را مطرح کردند که چرا آقای زاکانی با کفش وارد گل شده است؛ کدام یک از این خدمات شوآف است؟
شهرداری بنابر وظیفه انسانی خود در حادثه سیل برای کمک حضور یافت
مهدی چمران نیز در حاشیه هشتاد و دومین جلسه شورای شهر با بیان اینکه شهرداری تهران از لحظات اولیه سیل هر آنچه داشته را برای امدادرسانی در اختیار قرار داده است، خاطرنشان کرد: امامزاده داوود محدوده شهر تهران نیست و جزء حریم است و شهرداری در ساخت و ساز، عمران و دیگر امور آن هیچ نقشی ندارد.
رییس شورای اسلامی شهر تهران افزود: شهرداری نمی تواند ببیند این اتفاق افتاده و ساکت بنشیند و همانطور که دیدیم شهردار تهران در ساعات اولیه در محل حضور پیدا کرد و نیروهای شهرداری از بخش های مختلف در محل حادثه به ارائه خدمت پرداختند؛ در واقع شهرداری بنابر وظیفه انسانی خود، کمک های لازم را انجام داد.

کرمان رصد


مدیریت شهری به موقع در صحنه حاضر و شرایط را مدیریت کرد
علیرضا نادعلی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران یادآور شد: مدیریت شهری تهران علاوه بر مدیریت مناطق زیر مجموعه خود، اعزام نیرو به خارج از شهر را انجام داد و نیروهای بخش‌های مختلف در سیل فیروزکوه و امامزاده داوود حاضر شدند تا کمترین خسارات ممکن را شاهد باشیم؛ با رصدی که انجام دادم و گزارشاتی که به خوبی در رسانه‌ها انعکاس پیدا کرد، مدیریت شهری به موقع در صحنه حاضر و شرایط مدیریت شد.
بسیج همگانی نیروهای شهرداری؛ تبلوری از ایثار
احمد صادقی نیز درباره تلاش نیروهای مدیریت شهری در حادثه سیل امامزاده داوود اظهار کرد: آتش‌نشانان، نیروهای سازمان مدیریت بحران، کارکنان خدمات شهری، مدیران و شهرداران، شبانه‌روزی در صحنه حضور داشتند و این بسیج همگانی به یقین تبلور همان مدیریت جهادی است که از مدیریت شهری انتظار می‌رود و باید هم همینطور باشد؛ جای بسی خوشحالی است که این افراد با دل و جان در صحنه حضور یافتند.
وی ادامه داد: با این حال متأسفانه از همان لحظات آغازین رخداد این حادثه حاشیه‌سازانی که خوراک رسانه‌های بیگانه را تهیه می‌کنند به جای آنکه حضور امدادرسانان را پوشش دهند و تألمی باشند بر زخم‌های بازماندگان و خانواده‌های داغدیده، عرصه را برای تبلیغات ناصواب خود مهیا دیدند و تا توانستند بر این طبل کوبیدند؛ با این حال، بسیج همگانی نیروهای شهرداری بار دیگر ثابت کرد ایثار، جهاد و فداکاری، امری جدایی‌ناپذیر از مردم ایران است.

کرمان رصد


ناراحتی رسانه‌های اصلاح‌طلب از اقدامات جهادی شهرداری تهران
مهدی اقراریان رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در هشتاد و سومین جلسه شورا با بیان اینکه پس از سیل امامزاده داوود شاهد ناراحتی رسانه های اصلاح طلب از اقدامات جهادی شهرداری تهران بودیم که برای ما قابل درک است، اظهار کرد: تفاوت دولت خوش نشین با دولت مردم نشین کاملا مشخص است؛ یادمان نرفته که آقای روحانی چگونه در این موارد حضور پیدا می کردند.
مهدی پیرهادی نیز در جریان هشتاد و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در زمان ارائه تذکر خود از نیروهای آتش نشانی و همه نیروهایی که در سیل امامزاده داوود حضور داشتند، تقدیر و تشکر به عمل آورد و درباره ضرورت پیشگیری قبل از وقوع حادثه عنوان کرد: امیدوارم مجموعه دولت و همه مجموعه هایی که در کار اجرا ورود دارند، از این حوادث تجربه کافی را به دست آورده باشند و قبل از حادثه به موضوع پیشگیری توجه کنند.

کرمان رصد


علاوه بر این سید جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی تهران تذکر پیش از دستور خود در جلسه این هفته شورای شهر تهران را با قدردانی و تشکر و خدا قوت به تلاش همکاران خدمات شهری شهرداری تهران در رسیدگی به منطقه سیل‌زده آغاز کرد و برخی دیگر از اعضای شورا نیز در ابتدای سخنان‌شان از عملکرد شهرداری تهران در حادثه سیل امامزاده داوود تقدیر کردند.
انتهای پیام/

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/257304/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

حضور فوتبالیست‌های رفسنجانی در مسابقات کمپانی‌های جهان

دیدار مردمی رئیس جمهور با مردم کرمان فردا برگزار می‌شود

استقرار میزهای ارتباطات مردمی در کرمان + اسامی

معاون وزیر علوم: 20 میلیارد تومان به مجتمع آموزش عالی بم اختصاص یافت

اتفاق عجیب در اورژانس؛ خارج کردن آمبولانس از پایگاه با تهدید!

در سفرهای استانی دولت به دنبال خدمتگزاری به مردم تا آخرین درخواست‌ها هستیم

مدیرعامل آذرآب به زودی معرفی می‌شود

میز ارتباطات مردمی با حضور مدیران بنیاد مسکن برپا می شود

انتقال تجربیات تهران و تبریز برای احیای بافت‌های فرسوده

امارات حکم حبس وکیل آمریکایی خاشقجی را لغو کرد

آیین گرامیداشت روز خبرنگار در کرمان برگزار می‌شود

پیشرفت فیزیکی المان میدان نماز شهر زرند

قاسمی نژاد به مس کرمان پیوست

پاکسازی فضای گلزار شهدای قزوین

رمان بی‌کَسان تازه‌ترین اثر «حامد حسینی پناه کرمانی» منتشر شد

رئیس‌جمهوری به کرمان می‌رود

کرونا عامل بستری شدن 173 کرمانی

آیین تجلیل از خبرنگاران و اصحاب رسانه شهرستان کوهبنان برگزار شد

چگونه پایین آمدن آب رودخانه راین رشد اقتصادی آلمان را کم می‌کند؟

برنامه حضور وزرا در سفر استانی رئیس جمهور به استان کرمان

مشکل وام سرمایه در گردش سرجین‌ بافت برطرف می‌شود

بهره‌مندی بیش از 700 نفر از طرح جهادی غربالگری در منطقه 12

بررسی اعتبارات اشتغالزایی و میزان تحقق اشتغال پیش بینی شده کردستان سال 1401

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی اصفهان: فولاد مبارکه قطب تولید صنعت فولاد کشور است

موافقت وزرای عضو هیات امنای تامین اجتماعی با اصلاح مستمری سایر سطوح بازنشستگان

سمپوزیوم بین المللی مهندسی سلول و بافت در البرز برگزار می شود

قدردانی دادگستری کرمان از خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان

پروژه ممیزی بازارچه‌های عرضه میوه و تره‌بار ریحان در قم اجرا می‌شود

راه اندازی میز ارتباطات مردمی برای اهالی فرهنگ

راه اندازی میز ارتباطات مردمی برای اهالی فرهنگ کرمان

ورودی‌های میدان امام (ره) اصفهان تا یک سال آینده ساماندهی می‌شود

لزوم تهیه و ترسیم پیوست رسانه ای در کشور

قرارداد تسهیلات نوسازی 33 هزار و 585 واحد در بافت فرسوده منعقد شد

بیوگرافی مردی که 10 نفر را در رفسنجان کشت / او در افغانستان جزو دسته اراذل بود

احتمال وقوع توفان شن و اختلال تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمان

اراده قوی برای واگذاری بلوک خودرو سازان وجود ندارد

میز ارتباطات مردمی در حوزه سلامت برگزار می شود

رویداد آشنایی با بافت تاریخی مشهد برگزار می‌شود

اجرای پروژه ممیزی بازارچه‌های «ریحان» در قم

تجربیات روزنامه‌نگار پیشکسوت هرمزگانی؛ از جست‌وجوی عدالت تا تلخی‌های بی‌عدالتی

افزایش 58 درصدی اهدای خون در تاسوعا و عاشورا

پیش‌بینی برداشت 500 تن مغز سبز پسته از باغات رفسنجان

پایان عملیات امدادونجات سیل‌زدگان استان کرمان

زمان سفر رئیس‌جمهور به استان کرمان اعلام شد

25 مردادماه، برگزاری آیین گرامیداشت روز خبرنگار در کرمان

به تهرانی‌ها در قرچک و پیشوا زمین می‌دهیم

مزایای تحصیلی انتخاب کنندگان رشته‌های کم‌طرفدار اعلام شد/ارائه تسهیلات به استعدادهای درخشان

آیا تاجر ورشکسته می تواند نسبت به اموال خودش معامله انجام دهد؟

برپایی میز ارتباطات مردمی سازمان استخدامی کشور در کرمان

تراش و روکش آسفالت معابر منطقه 6 برای تردد ایمن سالمندان و معلولین