کرمان رصد

آخرين مطالب

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022 علمي

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022
  بزرگنمايي:

کرمان رصد- نمایشگاه اینوتکس بستری برای عرضه نوآوری و فناوری، تبادل دانش فنی و نیز مشارکت میان شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران داخلی و بین‌المللی است. نخبگان رفسنجانی که در دو سال گذشته در مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شهید ستاری گرد هم آمده‌اند در جریان این نمایشگاه فرصتی پیدا کردند تا در غرفه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان دستاوردها و ایده‌های اقتصادی خود با رویکرد نوآورانه را به نمایش بگذارد.

 یازدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری (اینوتکس 2022) روز سه‌شنبه 20 اردیبهشت در پارک فناوری پردیس تهران گشایش یافت و تا جمعه 23 اردیبهشت ادامه داشت.

این نمایشگاه که یک رویداد منحصربه‌فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری در ایران است در فضایی به وسعت 5000 مترمربع و با حضور حدود 400 شرکت دانش‌بنیان و صنعتی داخلی، استارتاپ، شتاب‌دهنده و شرکت فناور مستقر در پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد برپا و جدیدترین محصولات و خدمات فناورانه به بازدیدکننده‌های حضوری و برخط ارائه  شد که با استقبال چشم‌گیر مسئولان کشور و نیز جامعه علمی و فنی کشور همراه شد.

در غرفه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان هم واحدهای فناور رفسنجان دستاوردهای دانش‌بنیان خود را به نمایش گذاشته بود؛ به‌طوری‌که در جریان اینوتکس 2022 مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برای راه‌اندازی امور نوآوری و کسب‌وکار نوین و همچنین مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شهید ستاری ازسوی معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور مورد تقدیر قرار گرفت.

 سورنا ستاری در بازدید از غرفه مجتمع مس سرچشمه در این خصوص گفت: این‌که یک شرکت معدنی مانند شرکت مس، نوآوری را پیگیری کرده و باعث پیاده‌سازی ایده‌ها در مرکز دانش‌بنیان و نوآوری می‌شود، کار بسیار ارزشمندی را به ثمر رسانده است.

آغاز فصل شکوفایی نوآوری در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان

مدیر امور نوآوری و کسب‌وکار نوین مجتمع مس سرچشمه رفسنجان گفت: از سال 1401 امورنوآوری و کسب‌وکار نوین مجتمع مس سرچشمه با حضور در نمایشگاه اینوتکس 2022 فصل تازه‌ای برای شکوفایی در حوزه تکنولوژی و نوآوری را در مجتمع مس سرچشمه رفسنجان آغاز کرد و واحدهای فناور این مجتمع توانستند در اکوسیستم کسب‌وکارهای نو کشور، به معرفی خود بپردازند.

سیدمحمدرضا جندقی‌پور اظهار کرد: نمایشگاه اینوتکس 2022 یک رویداد منحصربه‌فرد در اکوسیستم نوآوری و فناوری است. در این نمایشگاه اطلاعات گوناگون در زمینه بازارهای رقابتی جهانی، آخرین استانداردهای کیفی، آخرین پیشرفت‌های صنعتی، دستاوردهای پژوهشی و علمی و ایده‌های اقتصادی و تکنولوژی مورد تبادل قرار گرفتند.

وی افزود: از اهداف این نمایشگاه می‌توان به تلاش برای جلب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی با حضور دیگر شرکت‌ها و استارتاپ‌ها، گفت‌وگو و شبکه‌سازی بین فعالان اکوسیستم نوآوری و فناوری و نیز مشارکت و همکاری بین شرکت‌های فناور  داخلی و بین‌المللی اشاره کرد.

جندقی‌پور تصریح کرد: امور نوآوری و کسب‌وکار نوین مجتمع مس سرچشمه رفسنجان نیز در نمایشگاه اینوتکس 2022 با 150 مترمربع غرفه‌سازی متناسب با اهداف متعالی خود کوشیده است تا نقش خود را در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور اعلام کند و شکوفا سازد و فرصتی را برای نخبگان و کارآفرینان رفسنجانی ایجاد کند تا آنها بتوانند به زنجیره اقتصاد دانش‌بنیان کشور بپیوندند.

تعامل؛ از ارائه دستاوردها تا حل چالش‌ها

مدیر امور نوآوری و کسب‌وکار نوین مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بیان کرد: اهداف این امور در نمایشگاه اینوتکس شامل ارائه آخرین دستاوردها و معرفی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، ارائه آخرین چالش‌های استخراج‌شده توسط امور تحقیق و توسعه و معرفی امور نوآوری و کسب‌وکار نوین بود. ارتباط با سایر مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور و تعامل با آنها و با حاضرین و بازدیدکنندگان از نمایشگاه برای حل چالش‌ها از دیگر اهداف ما بود.

وی خاطرنشان کرد: اینوتکس 2022 اکنون به‌عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای سال در حوزه‌های نوآوری و فناوری شناخته شده و در طول این سال‌ها مورد  استقبال طیف وسیعی از مخاطبین واقع شده است. به همین دلیل حضور در این نمایشگاه فرصت بسیار مناسبی برای مجتمع مس سرچشمه و شهرستان‌ رفسنجان برای محقق کردن اهدافش در این زمینه بود.

افق روشن سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهای نوین

مدیرعامل صندوق سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر شرکتی شرکت ملی صنایع مس ایران هم درباره حضور این شرکت در اینوتکس 2022 گفت: نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس 2022، افق‌های جدید و روشنی برای سرمایه‌گذاری‌های نوین در شرکت ملی صنایع مس ایران و مجتمع مس سرچشمه رفسنجان ارائه کرد.

پوریا غیاثی‌نیا افزود: یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس در حالی برگزار شد که مجموعه شرکت مس نگاه ویژه‌ای به فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه‌شده در این نمایشگاه داشت.

وی ادامه داد: با توجه به مصوبه سال گذشته هیئت‌مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران مبنی بر تاسیس صندوق cvc یعنی صندوق سرمایه‌گذاری‌های خطرپذیر شرکتی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری‌های جدید شرکت مس در این نمایشگاه مورد بررسی قرار گرفت.

غیاثی‌نیا تصریح کرد: در همین راستا، جلساتی با شرکت صنایع پیشرفته آستان قدس رضوی، معاونت دانش‌بنیان مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی(ره)، مرکز نوآوری و شتاب‌دهی دانشگاه شیراز، مرکز فناوری و نوآوری رسا وابسته به پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای، صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، مرکز شتاب‌دهی تخشا قشم، مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شرکت بیدستان قزوین، شرکت زیست افق توسعه پایدار، شرکت مهندسی فراهوش آتی پاسارگاد، و تعدادی از ایده‌پردازان و واحدهای فناور سرمایه‌پذیر برگزار و زمینه‌های سرمایه‌گذاری و همکاری‌های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، در جریان این نمایشگاه بسیاری از چهره‌های علمی و پژوهشی و همچنین تصمیم‌سازان و سیاست‌گذاران این حوزه از غرفه مجتمع مس سرچشمه رفسنجان بازدید کردند که معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاون فناوری و نوآوری این وزارت‌خانه، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران، مدیر اجرایی بنیاد علمی و فناوری مصطفی(ص) و... ازجمله آنها بودند.

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022

نمایش دستاوردهای نخبگان رفسنجان در اینوتکس 2022


لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/251857/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

کشف 12 دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمان

دیدار رییس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با شهردار تهران

یک میلیون فرصت شغلی در سال 1401 ایجاد می‌شود

صدور مجوز برای تعمیرات غیراساسی ساختمان‌های بازار تهران ظرف 72 ساعت

کشف 629 کیلو گرم تریاک در جیرفت

لزوم توجه به نقش موثر و ارزشمند روابط عمومی در انعکاس عملکرد سازمان‌ها

مرکز اهدای خون ابوذر پس از 5 سال بازگشایی می‌شود

استاندار کرمان آستین‌ها را از جنوب استان بالا زد/بسیج ظرفیت‌ها برای رفع محرومیت

آسفالت بزرگراه شهید یاسینی پس از 13 سال بهسازی شد

"اعتمادسازی” و" تقویت سرمایه اجتماعی " از مهم‌ترین وظایف کلیدی روابط عمومی است

تامین روشنایی زیرگذر شورایاری در تقاطع خیابان اعظم با بزرگراه شهید نجفی رستگار

مصرف کودهای شیمیایی در جنوب کرمان 22 درصد افزایش دارد

توضیح در مورد بخشنامه اخیر شهردار تهران|نظارت مستقیم آتش‌نشانی بر ساختمان‌های بیش از 6 طبقه پابرجاست

معابر پایتخت سالانه به یک‌ میلیون و 600 هزار تن آسفالت نیاز دارد/تلاش برای ارتقای بازدهی و افزایش میزان تولید ماهیانه آسفالت

ستاد راهبردی جنوب کرمان احیا شود

کسب مدال طلا و نقره در المپیاد ملی فرش دستباف توسط هنرجویان کرمانی

حمایت شرکت ملی مس از طرح‌های پایین‌دستی «صنایع مس» در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان

دومین جشنواره ملی فیلم کرمان آغاز به کار می‌کند

سرنوشت مشابه فرزاد و فرهاد!

جای این اثر در ادبیات استان کرمان خالی بود

بارگذاری کارت ورد به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان در سامانه پادا

ساخت واحد بسته‌بندی محصولات کشاورزی در قلعه‌گنج آغاز شد

نصب بیش از 700 قطعه تجهیزات ایمنی ترافیک در بزرگراه‌های پایتخت

کارکنان خدوم؛ ماموران 137

تعامل خوبی بین مدیریت شهری تهران و مجلس شورای اسلامی وجود دارد

نظارت فراگیر بر نرخ و توزیع کالاهای اساسی در جزیره کیش

اصلاح ماده 100 قانون شهرداری ها در دستور کار مجلس شورای اسلامی/ 90 درصد اجرای احکام مرتبط با صدور پروانه است

تصاویر زشت‌ترین‌ شهرهای دنیا | این شهرها چه ویژگی‌هایی دارند؟

تنها 24 بیمار کرونایی در کرمان بستری هستند

خسارت 7هزار میلیاردی تهران از مهاجمان ریز

شهرداری یکی از 23 دستگاه موظف در کاهش آلودگی هوا است/ خودروهای بومی باید داخل تهران معاینه فنی بگیرند

افزایش کرایه تاکسی‌ها مسیر قانونی خود را طی کرده است

طرح سیل بند جیرفت سریعا باید عملیاتی شود

جزئیات ساماندهی مشاغل در تهران؛ از پمپ بنزین‌های سیار تا ون کافه‌ها و روزبازارها

ساخت 5 پیاده‌ راه جدید در تهران | طراحی فاز یک پیاده‌راه‌سازی میدان تجریش تا قدس

کاهش زمان رسیدگی به درخواست‌ها محصول نهضت دیدارهای مسجدمحور است

چهار کلاهبردار عتیقه فروش در کرمان دستگیر شدند

ابراز نگرانی رئیس پلیس راهور کرمان از افزایش بی‌شمار وسایل نقلیه

آلودگی هوای تهران

کالاهای اساسی در شرایط ملتهب بازار، بدون کمبود و با قیمت مصوب در فروشگاه‌ شهروند عرضه شد

سرقت کابل، تلفن 1000 مشترک کرمان را قطع کرد

روابط عمومی مجرای اصلی افکار عمومی و مدیران است

مدیریت محلی، یکی از شاخص‌های مدیریت بحران است

مرکز پاسخگویی یکپارچه سازمان صمت جنوب کرمان راه‌اندازی شد

چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در شهرآفتاب

آموزش رفتار صحیح شهروندی در مدارس/در حوزه آسیب‌های اجتماعی رویکرد ما پیشگیری است

38 درصد جمعیت استان کرمان زیر 18 سال است

مرکز نیکوکاری تخصصی هنرمندان در شهرستان جیرفت افتتاح شد

اول مهر 1401 هیچ کلاس درسی نباید خالی از معلم باشد

نقش روابط عمومی در حوادث