کرمان رصد

آخرين مطالب

توقف اتوبوس مطالبه گری در واحد تولیدی سیمان کرمان اقتصادي

توقف اتوبوس مطالبه گری در واحد تولیدی سیمان کرمان
  بزرگنمايي:

کرمان رصد -

کرمان رصد


به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، امروز اتوبوس مطالبه گری که به همت بسیج رسانه استان کرمان و گروهی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان به راه افتاده برای رفع مشکلات واحد تولیدی سیمان کرمان برای بررسی میدانی این مجموعه تولیدی به مناسبت هفته بسیج شکل داد.
محمد عزیزی مدیر کارخانه سیمان کرمان در تور رسانه ایی بسیج کارگری استان که به مناسبت هفته بسیج برگزار شده بود، گفت: این واحد تولیدی نزدیک به یک میلیون تن تولید سالانه خود را تحویل بازار می‌دهد و در تمام این مدت 50 سال در تمام سال‌ها به تعهدات خویش عمل کرده است و تولید کم‌تر از این مقدار نبوده است، کمبود در بازار به علت کاهش تولید نیست.
اوبا بیان اینکه بقای هر صنعتی به تکنولوژی و به روز آوری وابسته است، افزود: اگر واحدی دراین عرصه قدم بر ندارد محکوم به مرگ است لذا ما طرح آهک دانه بندی شده را در اولیت قرار دادیم و توانستم همه صنایع فولادی را تغذیه کنیم و مواد اولیه تولید کنیم هم از آهک دانه بندی شده سرباره برای تولید سیمان سفید خودمان استفاده ببریم.
مدیر داخلی کارخانه سیمان بیان داشت: همیشه از دل اهداف و استراتژی‌های تعریف شده به روزآوری‌ها برنامه ریزی می‌شوند که این بروزرسانی‌ها در سه شاخه افزایش علم، خرید ماشین آلات و تغییر کاربری دستگاه‌های قدیمی با استفاده از تکنولوژی جدید باید صورت گیرد تا ضمن حفظ واحد تولیدی فعلی برای آیندگان نیز مفید باقی بماند.
عزیزی تصریح کرد: تعریف پروژه‌ها را بر اساس نیاز‌های کشورانجام و همواره تکنیسین خود را به روزرسانی می‌کنیم و در تمام پروژه‌هایی که مد نظر داریم جنبه زیست محیطی را در نظر گرفته ایم، زیرا این یک رسالت است.
اوافزود: کوره یک ما که در واقع کم ظرفیت و کار با آن عملا مقرون به صرفه نبود، بنابرنظرات کارشناسان در دستورکار قرار گرفت که از خط خارج شده و آهن آلات آن به فروش برسند، اما یک هم اندیشی صورت گرفت و ما کوره خاکستری را به کوره سیمان سفید تبدیل کردیم و یک کالا به سبد کالای کرمانی‌ها اضافه کردیم و توانستیم اولین کلیکررا تولید کنیم.
مدیر داخلی کارخانه سیمان گفت: برای تغییر کلیگر آسیاب دپارتمان سیمان را هم به مدار اضافه کردیم و بعد از 50 سال تولید سیمان سفید را همراه با آسیاب شروع کردیم که در ساخت این دو پروژه 90 درصد کلیگر و 50 درصد خط سیمان از ضایعات 50 ساله کارخانه استفاده شد و هیچ قطعه‌ای هم خریداری نشد.
عزیزی تاکید کرد: به دنبال افزایش ظرفیت هستیم تا بتوانیم خط 2 را د رمسیر توسعه قرار دهیم و اگر خط 3 نیز بهینه شود راندمان کاری بهتری صورت خواهد گرفت که می‌توانیم افزایش تولید بالاتری در تولید کلیگر و سیمان سفید داشته باشیم.
او با اشاره به تولید سیمان چاه نفت، گفت: کرمان تنها تولید کننده سیمان دریای با فرا ساحل است که مختص چاه‌های نفت است و ما اولین تولید کنند سیمان چاه نفت و یا فرا ساحل هستیم.
این مقام مسئول ادامه داد: ما برای اینکه بتوانیم سیمان چاه نفت را که تنها استاندارد جهانی آن دست آمریکا بود را به جهان و حتی مسئولان ایران معرفی کنیم بسیار سختی کشیدیم و برای اینکار 3 وزیر را توجیح کردیم تا توانستیم شرکت نفت را راضی کنیم تا سیمان کرمان را که از استاندارد‌های جهانی بالاتر است را برای چاه‌های نفت خودمان استفاده کنیم.
عزیزی گفت: اولین و مجهز‌ترین تحقیقات بتن در کرمان با هزینه‌های میلیاردی ضمن خرید دستگاه‌ها راه اندازی شد، درحال حاضر کسی نمی‌داند بتن خوب چیست؟ بتن‌های ما به اشتباه در حال ساخته شدن هستند لذا عمر ساختمان را با بتن تولید شده با ساختار غلط کوتاه می‌شود، بنابر این ما می‌توانیم با آزمایشگاه تشخیص نوع بتن، عمر ساختمان‌ها را تخمین بزنیم.
اوافزود: ما در آزمایشگاه تست بتن را انجام می‌دهیم که از افتخارات سیمان کرمان است، از دیگر موارد مورد استفاده در امر تولید اکنون چگونگی کاهش مصرف انرژی است که کار تحقیقاتی آن آغاز شده است، بیشترین هزینه‌ها را حامل‌های انرژی بالا می‌برد که اگردر این صنعت مطالعات تحقیقاتی نداشته باشیم از بین خواهیم رفت به طور مثال با این شیوه ac3 سیمانی است که 50 درصد صرفه جویی انرژی خواهد داشت و انقلاب بزرگی در راه سیمان رقم خواهد زد.
مدیر داخلی کرخانه سیمان کرمان ادامه داد: کرمان باید تبدیل به قطب فولاد کشورگردد، ما هم قصد داریم دراین پروژه‌ها سهیم شویم، پس طرح آهک دانه بندی شده را که این صنایع لازم دارند را هم انجام دادیم و کلیه نوار نقاله‌ها از دل ضایعات استفاده شد و خط تولید را احیا کردیم لذا کارگران و مدیران ما با تفکر بسیجی و روحیه جهادی در فرهنگ بسیجی همراه با حفظ خط تولید، طرح آهک دانه بندی شده را نیز در مدار تولید قرار دادیم.
عزیزی تاکید کرد: از دستگاه‌های پشتیبان تولید گلایه داریم که در سال حمایت از تولید ملی و مانع زدایی‌ها چطور حرف رهبری زمین مانده است چطور تولید کنیم، اما مازوت نداشته باشیم، چطور تولید کنیم وقتی گاز قطع است؟! اگر الان کارخانه را تعطیل کنیم در طول سه ماه زمستان برای ما به صرفه است.
اوبا بیان اینکه خاموش بودن کوره‌ها برای ما ضررده است، گفت: 73 میلیارد تومان فقط آجر کوره برای 3 ماه تعطیلی سال گذشته خریداری کرده ایم که به خاطر قطعی گاز بود و عملا 57 روز گاز نداشتیم و برای خاموش نبودن باید از سوخت مازوت استفاده کنیم که هم در بازار برای خرید نیست و هم اینکه محیط زیست جلوی استفاده ما را به علت افزایش آلایندگی‌ها می‌گیرد.
عزیزی بیان کرد: اگر سیمان کرمان با وجود مازوت دچار آلودگی هوا می‌شود، پس ما را از قطعی گاز معاف کنند سال گذشته قطعی گاز را گردن تولید کننده انداختند و اعلام کردند که به دنبال افزایش قیمت سیمان هستیم، با توجه به اینکه ما تحت نظارت بورس هستیم چطور می‌توانیم بدون اجازه افزایش قیمت دهیم؟!
مدیر داخلی کارخانه سیمان کرمان تصریح کرد: ما عملا احتکار هم نمی‌توانیم انجام دهیم، چطور می‌شود 3 هزار تن که نزدیک به 200 کامیون می‌شود را کجا پنهان کنیم؟ بعد از اتهام احتکار دچار تهمت تبانی با دلالان شدیم، در حالی که ما تولید را انجام می‌دهیم، اما سیمان که از کارخانه خارج می‌شود ما مسئول نیستیم، نمی‌توانیم دنبال ماشین‌های بارگیری شده راه بیافتیم و ببینیم کجا می‌رود! با این شرایط چگونه برای تولید وقت بگذاریم.
او افزود: در سال گذشته سیمان پاکتی 17 هزار تومان از کارخانه خریداری می‌شد و از کارخانه خارج می‌شد، اما به قیمت 70 هزار تومان در بازار به فروش می‌رفت که عملا دلال 43 هزار تومان سود می‌کرد، اما اتهام به ما زده می‌شد.
عزیزی با بیان اینکه در شرایط جنگ اقتصادی هستیم و باید یکدیگر را یاری کنیم، بیان داشت: نظام توزیع دچار مشکل است که باید به جد برای رفع آن به وسیله دستگاه‌های نظارتی وارد عمل شوند و در امر تولید نیز دستگاه‌های پشتیبانی و حمایتی ما را یاری برسانند.
انتهای پیام/س

لینک کوتاه:
https://www.kermanrasad.ir/Fa/News/236519/

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield
مخاطبان عزیز به اطلاع می رساند: از این پس با های لایت کردن هر واژه ای در متن خبر می توانید از امکان جستجوی آن عبارت یا واژه در ویکی پدیا و نیز آرشیو این پایگاه بهره مند شوید. این امکان برای اولین بار در پایگاه های خبری - تحلیلی گروه رسانه ای آریا برای مخاطبان عزیز ارائه می شود. امیدواریم این تحول نو در جهت دانش افزایی خوانندگان مفید باشد.

ساير مطالب

دیگر تنها با سخنرانی نمی توان نسل جوانان را جذب کرد

آسیب کرونا به 90 درصد دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمان

بیکاری فراوان معلولان کرمان با وجود تحصیلات دانشگاهی

واکسیناسیون خانه به خانه کرونا در کرمان اجرا شود

پورابراهیمی: اصلاح ساختار اقتصادی در دولت کلید خورده است

معاون رییس‌جمهوری: اگر توافق حاصل نشود منافعمان رااز شرق تامین می‌کنیم

معاون رییس جمهوری: پیگیر تسهیل سفر به عتبات عالیات خواهیم بود

5 سال بلاتکلیفی پروژه‌ای ملی در بم و تبدیل آن به نماد کاهگل

مقدمات سفر استانی دولت به کرمان درحال تدوین است

امام جمعه کرمان: خواهان نگاه ویژه دولت به پایگاه جهانی مقاومت هستیم

کشور را از پشت صفحه مانیتور نمی توان اداره کرد

استان کرمان سالانه 8 میلیارد دلار خاک از دست می دهد

داربی 97؛ جنگ قدرت!

زهرا نعمتی خطاب به مسئولان: شهری بسازید که معلولان دچار انزوا نشوند

واژگونی اتوبوس در محور شهربابک به سیرجان با یک کشته و 17 مصدوم

واژگونی مرگباراتوبوس اصفهان-بندرعباس

امنیت بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد

افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل، در رأس اولین شورای توسعه گردشگری یزد

ایجاد زیرساخت‌های فوتبال ساحلی در 5 نقطه کرمان

ابراهیم عزیزی رییس فراکسیون جنوب کشور مجلس شد

افتتاح نمایشگاه روایت حبیب در بیت‌الزهرا کرمان

تاکید دادستان کرمان بر امر پیشگیری از وقوع جرم

دریافت بیش از 2 هزار گزارش در سامانه دیده بان‌های پیشگیری از وقوع جرم استان کرمان

موضوع پیشگیری از وقوع جرم باید در اولویت قرار گیرد

امام جمعه کرمان: جنبش دانشجویی ایران یک جنبش عدالت خواه در خط امامین انقلاب است

با مدیریت کشت، از زیان های مستمر کشاورزان جنوب کرمان جلوگیری شود

لزوم جدی گرفتن بحران کم آبی در کرمان

ابراهیم عزیزی رئیس فراکسیون جنوب کشور مجلس شد

«روایت حبیب» با ادای احترام به مقام شهید سلیمانی آغاز شد

غرب تاوان بدقولی هایش در برجام را بپردازد

مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان رفسنجانی به کجا رسید؟

تشییع مادر شهیدان حاجب در کهنوج

مسابقات استعدادهای برتر کاراته استان کرمان برگزار شد+نتایج و عکس

یک کشته و 17 مصدوم در واژگونی اتوبوس اصفهان به بندرعباس در شهربابک

برنامه بازی‌های هفته هشتم لیگ برتر

آتش سوزی یک کارگاه در جاده مخصوص کرج

امام جمعه سیرجان: جامعه پویا نیازمند روحیه مطالبه‌گری است

چرا رئیس مجلس ضرب‌الاجل 20 روزه به دولت داد؟

آب شرب و کشاورزی استان کرمان باید به صورت جدی مدیریت شود

حفظ جان شهروندان اولویت اصلی متروی تهران است

خطیب جمعه رفسنجان: مجلس برای رفع موانع تولید به دولت کمک کند

امام جمعه ریگان: فعالیت‌های دولت با محور تقویت معیشت است

80 اثر تجسمی با موضوع سردار دل‌ها در کرمان به نمایش درآمد

مدیریت کشت،از زیان کشاورزان جنوب کرمان جلوگیری می‌کند/ایران حامی تعامل عزت‌مندانه است

امام جمعه جیرفت خطاب به مدیران: کشاورزان دچار زیان‌های همیشگی نشوند

نماینده ولی‌فقیه در کرمان: مدیران و مردم کم‌آبی را جدی بگیرند

تجهیز سایت‌های برف‌روبی منطقه 4 به امکانات زمستانی

پذیرش 2090 بی‌خانمان و کارتن‌خواب در 20 گرمخانه

طوفان شن راه ارتباطی 17 روستا در ریگان را بست

از آغاز فعالیت تشکل‌های دانشجویی برای برگزاری برنامه‌های روز دانشجو تا تداوم آلودگی در شهر‌های بزرگ